şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: ekrem imamoğlu; “valiye imamoğlu gitti, deyin” diyerek olayı netleştirdi.

ordu-giresun havaalanı’nda içişleri bakanı’nın emri ve vali’nin uygulamasıyla vip salonuna alınmayan ekrem imamoğlu ve heyetinin görüntüleri.

görüntülerde ekrem başkanın sakinliği takdire şayan. vali ile ilgili kısım net olarak duyulamadığı için yorum yapamıyorum.

ekşi ekibi bu işi çözer.

edit : bu tivitin sonunda başkan istanbul için neler yapacağını çok güzel açıklıyor. üzmeyin lan bu güzel adamı...
  • başlık öyle garip ki, izlediğim 3.5 dakikalık videoda her an bir sürpriz çıkacakmış gibi hissettim korktum.

izlediğim videoda, ortalığı sakinleştiren tek bir adam var oda ekrem imamoğlu.

acaba hangi ara dedi, bu vali tam bir it diye. hiç öyle birşey duymadık aksine vali ile ilgili söylediği kötü herhangi birşey bile duyamadım. ortalığı germeye çalışan isimler var her iki tarafta da, ama ekrem başkan ortamı sakinleştirip herkesi dışarı çıkartıyor.
  • vip salonunda orgi yapıyorlar diye açtım mk.

video'yu izledim fatih portakal'ın da algıcılara hizmet etmeye başladığını düşündüm
    imamoğlu sakinlikte nirvana yapmış burda ne hakareti.portakal'ın özür dilemesi gerekiyor.
  • ismine yakışır bir video olmuştur.
  • bu ekrem imamoğlu tam bir lider.
  • video'nun şu kısımda bağıran ablayı görünce 'müslüman uyuma' diye slogana başlayıp destek göremeyen hacı abi geldi aklıma..
  • 2.30 ile 2.50 arasını 10 kez dinledim, imamoğlu'nun "valiye vip mip aynen iletin" gibi bir şeyler söylediği görüntülerdir.

it dediğine dair bir şey yok. orada polislerle konuşuyor zaten, polisin önünde iddia edildiği gibi o kelimeyi kullanması hiç mantıklı değil. ki kendisi orada kalabalık içinde en sakin kişi, hatta 2.00-2.10 dakika arasında imamoğlu'nun ağzından "vali bey" sözü çıkıyor.

vatan haini provokatörlerin elinde patlayan bir başka olay.

edit: "valiye gittik" diye duyanlar da var, o da mantıklı sesler birbirine yakın.
  • alt tarafı uçağa binilecek hepiniz vip salondan geçemediniz diye o kadar olay niye çıkarılır ki? üçbuçuk dakikalık videodaki göründüğü kadarında bile ortalık bu kadar gerildi ise o ortamda edilmiştir her türlü hakaret.
  • şimdi sayın ekrem imamoğlu ve heyetinin vip salonuna girememe nedeni;

‘vıp salonlarından sadece personel ve prensipler genel müdürlüğünce bildirilen listede belirtilen makam sahipleri yararlanır’

şeklinde açıklanmış. tamam türk rical listesine göre alınmaması doğru bir karar. evet doğru bir karar derdim ben de eğer devletin tüm imkanlarını belli bir kesime musluğu sonuna kadar açarak kullandırtmasanız ve isveç gibi bir ülkede yaşayıp

"isveç sosyal demokrat partisi’nden mona sahlin’e, devletin tahsis ettiği kredi kartıyla kendisine çikolata aldığı gerekçesiyle soruşturma açıldı."

gibi olaylar da bile devlet zarara uğradı gerekçesi ile hakkınızda dava açılmış olsaydı.

ama ki işte burası çok önemli(bkz: çokomelli) rical listesinde olmayan hükümete yakın diye tabir edebileceğimiz kişilere de bu kural net olarak uygulanmış mıdır ?
    yoksa hayvan çitliğinde olduğu gibi "bütün hayvanlar eşittir ama domuzlar daha eşittir" kuralı mı geçerli burada da.

daha önce vip salonu kullanan kişilerin bir listesini yayınlayın da doğruluğunuzdan, kurallara bağlılığınızdan emin olalım biz de. o zaman ben de gönül rahatlığı ile doğru karar diyebilirim işte.