şükela:  tümü | bugün
 • "su an tribünlerde nereden baksaniz, ki ben buradan bakiyorum, 15763 seyirci var." söyleminin altina imza atan essiz trt spikeridir..
 • az önce londra 2012 olmipiyatları 64 kg. boks mücadelesinde, çok da iyi dövüşemeyen bir kübalı için; "bu kübalı'yı şeker kamışı tarlasından getirmişler, belli" diyerek yarmıştır.
 • bunu bizzat yaşadım, trabzonspor'un adını hatırlayamadığım bir diğer takımla maçı var ve ben de bu maça radyodan şahidim, anlatan malum karakter...

  "vee penaltı, sayın dinleyiciler kim atıyor göremiyorum ama sanırım ünal, yo yok hami geldi topun başına, aa ünal mı? bi sanie, haa bu arada gol oldu. evet hami atmış."
 • bir rivayete göre,

  "ahmet, mehmet, ahmet, mehmet, sayı!"

  sesleriyle bir pinpon maçı anlatmıştır.
 • boks anlatımı inanılmazdır, insanı ekran karşısına çiviler bi yere gidemezsiniz:
  "karaciğer yoklaması", "kızılderili çok temiz dövüşüyor", "oww gizli bir aparkat", "amerikan boksunun güzelliği de burda işte aparkatlar var", "evet yine eldiven içi vuruyor sayın seyirciler defalarca söyledim bir etkisi yok bu vuruşların", "işte karaciğer, bakın ben demiştim karaciğerine yerse o yumruğu çöker kalır demiştim, bakın nasıl kendinden geçti..", "çenesi çok güçlü bir boksör", "evet sayın seyirciler adamı taa venezuelladan boşuna getirmezler"
 • trt de maç dinleyen herkesin bildiği bir spiker; ayrıca sabahta da yazıyor...
  maçı bırakıp tümüyle alakasız şeyleri anlattığı sıkça görülür; mesela bir sefer reklam panolarının kiralanışını anlatmıştı...
 • ayrıca boks maçlarını da anlatır, 70 yaşında olmasına rağmen sesi halen gencecik gelir...

  - adama vuruyor, sol koluyla suratının soluna vurdu, adamdan tükürük çıktı...
  - adam adamlıktan çıktı...
 • maç dışında gördüğü herşeyi bizlere ileten spiker.

  90'lı yıllarda radyodan bir maç yayını :

  - evet sayın dinleyiciler. maçın yedinci dakikasındayız. takımlar iyi mücadele ediyor. stadın çevresindeki binaların balkonlarında ve çatılarında insanlar maçı izliyor. hava şartları futbol oynamaya çok müsait, yemyeşil bir saha, rüzgar yok, hakemler zaten ağları kontrol ettiler, korner bayrakları yerinde ve bu arada gol oldu sayın dinleyiciler. 19xx* yılında da böyle bir gol olmuştu. ama o zaman mevsim kıştı, yağış vardı.

  o zamanlar radyo-1 den dinleyebiliyoruz maçi, internet zaten yok televizyonda da söylemiyorlar zaten. kurbanlık koyun gibi bekliyoruz kim gol attı söylesin diye, kedinin ciğere baktığı gibi bakıyoruz radyoya, ama söylemiyor.

  35. dakikada öğrenmiştik kim gol attı diye. o ana kadar maçın yapıldığı şehrin bitki örtüsünden, sanayisine kadar dinledik.

  (bkz: bu da boyle bir animdir)
 • istanbulspor - diyarbakırspor maçı, spiker orhan ayhan:
  kendisine stadın üst tarafından yer verildiğini anlatmak için:
  maçın ilk bölümünde allah'a yakın bir yerden maç anlattım sayın seyirciler.
 • yıllar önce radyodan bir fb-kocaeli kupa maçını anlatmaktadır. maç uzamıştır, dakika 118 filan, yani atılacak gol hemen hemen olayı bitirecektir. orhan abimiz, maçla ilgisiz şeylerden bahsetmektedir yine bu kritik dakikalarda, o ara tribünlerden bir uğultu duyulur ama kendisi hiç istifini bozmaz, cümlesine sakin bir şekilde devam eder ve sonunda ekler:"bu arada sayın seyirciler, aykut 15-20 saniye önce fenerbahçeyi 1-0 öne geçiren golü attı".