• trt de maç dinleyen herkesin bildiği bir spiker; ayrıca sabahta da yazıyor...
    maçı bırakıp tümüyle alakasız şeyleri anlattığı sıkça görülür; mesela bir sefer reklam panolarının kiralanışını anlatmıştı...
  • ayrıca boks maçlarını da anlatır, 70 yaşında olmasına rağmen sesi halen gencecik gelir...

- adama vuruyor, sol koluyla suratının soluna vurdu, adamdan tükürük çıktı...
    - adam adamlıktan çıktı...
  • tyson maçında;
    "tyson bu pis oynamasa vurduğu herkesi indirir yeter ki dokunabilsin" dedi.
    o maçı ve önceki maçlarını izleyen bu adamın nasıl kahkahalar attıran yorumlar yaptığını bilir.
  • bir maçta ali nail'e* sürekli "ali kemal" ve "ali kamil", başka bir maçta da rahim'e* maç boyu "rahman" demişti..
  • bir rivayete göre,

"ahmet, mehmet, ahmet, mehmet, sayı!"

sesleriyle bir pinpon maçı anlatmıştır.
  • bunu bizzat yaşadım, trabzonspor'un adını hatırlayamadığım bir diğer takımla maçı var ve ben de bu maça radyodan şahidim, anlatan malum karakter...

"vee penaltı, sayın dinleyiciler kim atıyor göremiyorum ama sanırım ünal, yo yok hami geldi topun başına, aa ünal mı? bi sanie, haa bu arada gol oldu. evet hami atmış."
  • öyle bir maç anlatışı vardır ki her an bir gol pozisyonu var sanırsınız. böyle heyecanlı anlatım görmedim arkadaş. hastasıyım
  • "su an tribünlerde nereden baksaniz, ki ben buradan bakiyorum, 15763 seyirci var." söyleminin altina imza atan essiz trt spikeridir..
  • emprovize takilan bir spikerimizdir. boks macinda hangi raundta olundugunu gosteren tabelayi tasiyan kiz icin yaptigi yorum:

evet, sayin seyirciler, amerika da normalde bu kizlari guzellerden seciyorlar ama bu biraz carpik bacakli.

orhan'cigim bak oldu mu simdi, sifreli kanalda mac anlatiyorsun diye de bu kadar rahat olunmaz ki.
  • çok uzun yıllardır (25 yıldır, belki daha fazla) radyo ve televizyonda futbol ve boks maçı anlatan spiker.
    futbolcu ve takım isimlerini karıştırır, sıkça yaptığı bir hata olduğu için dinleyenler tarafından kanıksanmıştır bu durum.
    "top autu boyladı" "gidiyor, gidiyor, çalımlar, çalımlar..." (sanki adam tüm rakip takımı sırayla çalımladı)
    "birdenbire ahmet kaptı topu" gibi özgün kalıp ifadeleri vardır. bazen doğaçlama garip şeyler söyler. bir maçta "2. sarı kart ve kırmızı kart. futbolda iki sarı kart kırmızı karta eşit, futbolun kart matematiği de böyle işte" demişti örneğin.
hesabın var mı? giriş yap