• (bkz: ukte) kahramanmaraş sütçü imam üniversitesi rektör yardımcısıdır. ankara üniversitesi ziraat fakültesi’nden 1964 yılında mezun olmuştur. 1983 yılında ankara üniversitesinde doçent, 2002 yılında ksü’de profesör ünvanını kazanmıştır.
  • kalbine takılan pompayla ya$amına devam ediyormu$.

http://www.milliyet.com.tr/…/06/25/son/sonsiy16.asp
  • van'da araştırma hastahanesinde ve hastahanenin korkunç koşullarında yaşam mucadelesi veren 50 yaşlarında insan. dün doğu beyazıt'ta bir festivalde yaptığı konuşma sırasında sıcak ve heyecanın ve belki de hapishane yıllarının etkisiyle kalp krizi geçirmiş, geç müdahele edildiği için oksijensiz kalmış. geç müdahale edilmiş çünkü oralarda düzgün hastahane yok, düzgün yol da yok. jandarmanınkinden başka helikopter yok (ama bence jandarmadan talep edilseydi, jandarma helikopter sağlayabilirdi ve bu iki taraf için de hoş bir durum yaratabilirdi) şuuru halen kapalı. hastahane onunde buyuk bir kalabalık, ailesi, arkadaşları bekliyor. erken ölüm haberlerini veren medyayı dinlemek yerine, dua ediyorlar.
  • eksikligini hisseden ahmet tulgar'in içli bir yazıyla selam gonderdigi "ensesi guzel kardesimiz"...

http://www.birgun.net/bolum-73-yazar-136.html
  • yesilyurt koylulerine bok yedirilmesi vakasini ulke gundemine ta$iyan yurtta$ti, tutuklanmadan once halki tarafindan secilmi$ milletvekiliydi. hakkinda kicini yumu$ak koltuga dayayarak, cenazesine allahtan bile rahmet diletmeyenlerin hergun pkk sorunu'nun cozumu adina yaptiklari yorumlara inat öldügü sirada dogubeyazit'da kursude halkina sesleniyordu, bari$ diliyordu. gorev suresi boyunca kamuoyunda korku ve yilginlik yaratmak, karar alicilari etkilemek amaciyla ve esas olarak sivil hedeflere yonelik siddet eylemlerinde bulunmadi, avukatti evet, hukuk fakultesi tornasindan cikmi$ti ama dani$tay basmadi, terorist degildi.
    insan haklari savunucusuydu.
    allah varsa ve rahmetini demokratik yolla dagitacaksa eminim, orhan dogan'a rahmetini eyleyecektir.
    ayrica bu entryi kotuleyecek fa$istlere selam ederim.
    (bkz: yesilyurt bok yedirme davasi)
    (bkz: her olum erken olumdur)
  • ümraniye' de, eskişehir'de toplu el bombası konutlarının ortaya çıktığı bu günlerde sadece kürt kimlğini daha özgürce yaşayabilmek, anadilinde konuşabilmek için hayatının 10 senesini hapislerde geçirmek zorunda kalan ve tıpkı ahmet kaya gibi kalbine yenik düsen aydın.
  • bence olumu suphelidir. yani bir mitingde, herkesin gozunun onunde kalp krizi gercirmesi dogal gelmedi bana. bence bu isin arkasinda derin devletin parmagi var. sanki bir gozdagi verilmek istenmis gibi. "kesin" apo gibi zehirlemislerdir. gerci apo'nun -daglarda yasadigindan olsa gerek- guclu kuvvetli olan bunyesine zehir pek etki etmedi. bakin hala tas gibi. ama ya sehirde yasayan orhan dogan, ya obur "ozgurluk" savascilari... evet hepsi dikkat etsin kendine. hem havalar cok sicak hem secimler yaklasiyor. yani dtp'yi durdurmak icin baska oyunlar da oynanabilir. valla uzaydan bile bir seyler yapabilirler. teknoloji gelisti malumunuz.

not: nasil oldu da karinlari agridiginda bile derin devlet diye konusmaya baslayanlar simdiye kadar bunu dillendirmedi, hayret! sasirdim valla. "devrimciler" uyuyor mu ne?

ekleme: baktim ki ahlak mahlak, yazi degisimi falan bir seyler sacmalanmis. su yukarida yazdiklarimi ben degil de, benim yazdigima tepki duyanlardan birisi yazsa yazilanlarin ciddiye alinacagini (bakiniz aponun zehirlenmesi hadisesi), bu da yetmeyip alkislanacagini ve hatta "hakkat gardas dogru dedin, biz bunu nasil dusunemedik" denecegini, bu yalanin probaganda malzemesi olarak kullanilacagini, kimi kurumlara saldirmak icin bir bahane haline getirilecegini bilmiyorlarmis gibi, olu arkasi edebiyati ile bir seyler parcalamislar. peh! siz once pkk'ya teror orgutu deyin de ondan sonra atin su ahlakli adam pozlarini.
  • kürt ya da finlandiyalı veya fransız olup olmamasının insanlık açısından bir önemi olmadığı sabit, ama sadece basına da yansımış bulunan ve hepimizce bilinen bir takım beyanatları sebebi ile ölümünden üzüntü duymadığım şahıs...
    tıpkı onun ölen bir çok türk askerinin ardından duymadığı üzüntüden bahsediyorum...

mekanı neresi olursa olsun, cennet olmasın...
hesabın var mı? giriş yap