şükela:  tümü | bugün
 • 30 yıllık hayatımda arif sağ muhlis akarsu musa eroğlu gibi isimler büyük yer tutar. yetiştiğimiz ve geldiğimiz kültürden dolayı sürekli kasetleri takılı olan insanlardı bunlar. dolayısıyla konuşmayı öğrenmem ile bu sanatçıların ozanların şarkılarını söylemeye çalışmam aynı döneme denk gelir. kendim dışında kimseye kefil olmam hatta kendime de kefil olmam ama arif sağ'ın böyle bir şey yapmış olması inanın bana hiç mümkün görünmüyor. bu güne kadar bu yönde bir ifadesini bırakın iması dahi yoktur arif sağın. ancak orhan gencebay her zaman rüzgarın esmesini takip etmiş, kimim eli güçlüyse ondan yana olmayı prensip olarak belirlemiş bir insandır. örneklere gerek yok gg olabiliriz malum.

  belli ki orhan gencebay türkiye musiki eser sahipleri meslek birliği’nde istediği desteği göremedi veya başka hesaplar içine girdi bilemiyorum. iyi taktiktir türkiyede bu azınlık ayrımcılığı yapmak. 'dünyayı yahudiler yönetiyor abi' 'ortalığı ermeniler karıştırıyor abi' 'zaten bu deprem de ateistler yüzünden oluyor' gibi saçmalıklar her zaman kişilerin kusurlarını örtmek için kullandıkları kalıplar.

  dolayısıyla arif sağ'ı ve orhan gencebayı bilen biliyor. karakterlerini biliyoruz. neyin ne olduğu görmek isteyene çok açık.
 • piç magazincilerin aralarını bozduğu bir diğer ünlü ise mahsun-özcan ikilisidir.
  hatırlamayanlara özet geçeyim; piç sordu özcan'a mahsun'la ilgili bişeyler neyse şerefsiz kelimesi geçti.ama şerefsiz kelimesini onlar zati aralarında normal olarak kullanıyorlar, yani hakaret amaçlı değil.tabi işini piç eden piç gazeteci yemedi içmedi gitti bu kelimeyi mahsun'a yetiştirdi.işte özcan sana şerefsiz dedi gibisinden.mahsun da sazan gibi yedi tabi.o gün bu gün kuyruk acılarını unutmadılar ikiside ve eski dostlar düşman oldu.

  da benim anlamadığım orhan abi nasıl bu tufaya düştü.

  geçen bu röportajı izlediğimde aynını düşündüm.dedim ki şimdi bu piç gazeteciler maksat onlara bi kaç gün malzeme çıksın diye arif ustanın lafını eğip büküp gencebay'a yetiştirecekler.tam da düşündüğüm gibi oldu.halbuki arif sağ "bir dönem arabesk müzik yaptığım için dinleyicimden özür diliyorum" derken arabeskçileri aşağılamamış, sadece onu türküleriyle sevenleri türkülerden bir müddet mahrum bıraktığı için sarfetmişti bu sözleri.
  ulan 50 yıllık dostluğu iki üç günlük malzeme olsun diye bozdunuz ya, hadi sizde o maaşlarınızdan hayır görmeyi umun.
 • aciklamalardan okudugum kadariyla "orhan gencebay sen haksizsin" demek istiyorum.

  lakin fuat guner'in de isyan eden tarafta olmasi acikcasi beni sasirtmiyor degil.

  belli ki bir guc savasi var ama daha gercek nedenler daha ortaya cikmadi bence, zira etnik ayrimcilik su bu gibi konular yeni ortaya cikmis olamaz eger varsa.
 • eski türkiye'nin dost iki ismiydi.
  herşey eskide kaldı.
  dostluklar, orhan baba, filmler, renkler.
  hep eskide.
 • yemişim yandaş baş sakici orhan gencebay'ı diyorum.
 • tam olarak nedir ne değildir bilmiyorum. başlıklardan anladığım kadarıyla orhan gencebay'ın ötekileştirici söylemi var. bende önyargılı yaklaşıp iktidar yanaşması orhan gencebay'a hadi ordan diyorum.
 • “her yeri ele geçirdik, her siyasi olayda istediğimiz her sendikaya derneğe istediğimiz açıklamayı yaptırıyoruz; bu arif sağ kim kardeşim, neden burayı da ele geçirmiyoruz” mevzusu gibi geliyor bana biraz. sonuçta orhan gencebay müzikte orhan gencebay’dır ama siyasette ne olduğu da hepimizin malumu.
  ve orhan gencebay bir meslek örgütü için bu kadar bastırıyorsa bir yerlerden bir emir aldığını düşünmemiz gayet de normal bana kalırsa.
 • arif sağ'ın kalitesini bir kere daha görmüş olduk. arif sağ mı yalakalık yapan birisi orhan gencebay mı ? cevap belli.
 • ne diyorsak o.
  (bkz: #74076288)

  kavganın nedeni, iktidarın direktifiyle mesamı eleştiren orhan gencebay’ın neden kavganın üzerinden daha bir hafta geçmeden “arif benim kardeşim gibi sevdiğim, 50 yıllık dostum” dediği bugünkü kayyum atamasıyla apaçık ortaya çıkmıştır. hiçbir şeyi okuyamayıp gelip burda atıp tutanlara kapak olsun.

  yavuz bingöl'ün kayyum ataması

  ele geçtilememiş tek dernek, tek sendika, tek bir kurum kalmasın diyenlere destek vermiş olduğunun farkında mı acaba bu kavgada orhan gencebay’a dolaylı destek açıklayan volkan konak?
 • erdal erzincan ve sabahat akkiraz da gencebay hakkında açıklama yapmış.