şükela:  tümü | bugün
64 entry daha
 • (bkz: ne güzel felsefe yapıyor çocuk aferin)

  neyin kafası ile edildiğini merak edenlerin çokluğu ile dikkat çeken kelam...

  kelem...

  bu naçiz kelam ancak bir kelemden çıkabilir...

  http://www.ilgazhacihasan.com/…s/images/lahana2.jpg

  ***

  (bkz: aferin alican ne güzel yazmışsın)

  sınav sorusu: çekemediğiniz insanları yazınız..

  alican: müslüm, sezen, orhan bir de tayyip...

  memetcan: alican...

  keremcan: hatice..

  öğretmen: aferin alican ne güzel yazmışsın, en cok sen yazmışsın...

  (uzun uzun küfredemem şimdi, yorgunum idare edin..)
 • zamanın behrinde; ibrahim tatlıses'in oğlu ahmet tatlı, bodrum barlar sokağına 10 tane silahlı korumasıyla girer. tüm barlar sokağını ağır adımlarla yürüdükten sonra, halikarnas adlı mekanın önüne gelirler. mekanın bodyguard'ları, ahmet tatlı'nın korumlarının üzerine aramak isterler. tabi serde delikanlılık ve ibo'nun -yani imparatorun- oğlu olma gerçeği var ya; bi arbede yaşanır, kavga çıkar. hemen hemen bodrum'daki tüm o barlardaki bodyguardlar, işletmeciler, valeler bu adamları hastanelik eder. hoş, haberlerde de duymuşsunuzdur. ahmet tatlı, 3 hafta* izmir devlet hastanesi'nde yattı.

  olaydan yaklaşık 1,5 ay sonra orhan gencebay barlar sokağına gelir. orhan gencebay ve sevim emre, o kadar. babanın üzerinde, sadece o çok sevdiğim lacivert beyaz çizgili t-shirt. ne bir koruma, ne de afralar,tafralar. barlar sokagına girdiği andan itibaren *, tüm barlar müziği keser ve orhan baba'nın resitallerini çalmaya başlar. her mekan davet eder onları. ve barın girişlerinde bekleyen izmandut gibi herifler, orhan babanın koluna girer, yürürken eşlik ederler. bir de devir töreni vardır, bir bodyguard girer babanın koluna, sonra diğer barın önünde o barın bodyguard'ı. sonra yine halikarnas'a giderler. orda da hatasız kul olmaz çalar.

  facebook'da bir arkadaşım, turgutreis'de orhan gencebay ile çektirilmiş bir fotoğrafını koymuş. masada da rakı var. işte ben orada olmak için, tüm herşeyimi verebilirdim. orhan gencebay böyle bir insan. bazısı anlayamaz, hatasız kul olmaz'ın ne demek olduğunu.

  sözümona kenidin piyanist sanan şarlatanlar, öncelikle bir idil biret değilsiniz. sonrası yok zaten ama ben yine de söyleyeyim; orhan gencebay hayal ürünü değildir. o'nu anlamak için, o olmak yada onda kaybolmak gerekir. anlamak için önce inanmak gerekir.

  kısacası: "fena fil orhan baba"

  http://www.youtube.com/watch?v=a2gy-am_sn0
 • ezik bir sanatçıdan ezik bir beyanat

  bu adam hala şu gerçeği öğrenemedi: yetenekli olduğuna sen değil, diğer insanlar karar verir. insanlar yaptıklarını takdir ediyorsa yeteneğin vardır! bugün bile mozart'ı beethoven'ı milyonlar takdir ediyor, adamların eserleri yüzyıllar sonra bile çalınıyor.

  bugüne kadar ünlü olamadıysan, bunun hatasını halkta değil kendinde ara!
 • orhan gencebay'in mozart, beethoven ayarinda bir muzisyen olmadigini biliyoruz. birinci sinif kafadan gitti zaten. ikinci ve ucuncu sinifta kimler var ogrensek, belki de fazil say'a o kadar kizmayacagiz.
 • yıllar boyu her gün saatlerce piyano çalışmış ve dünyaca kabul gören bir sanatçının beyanatıdır.
  ağlamalı zırlamalı müzik sevenlerin saldırmadan önce bir saniye düşünmesi gerekir.
 • orhan gencebay kesinlikle normal bir zekanın, duygunun, yeteneğin üretemeyeceği eserlere imza atmış benzersiz bir müzik adamıdır..

  gitti de gitti, hatasız kul olmaz, leyla ile mecnun (bilhassa girişteki bağlama üvertür) gibi müzikalitesi, alt yapısı son derece sağlam, derinlikli besteleri vardır. bunun yanı sıra melodik yapılarıi düzenlemeleri, söz uyumu ile türkiye insanını başka hiç bir sanatçının kavrayamayacağı şekilde yakalayan sadece bize ama şahane vaziyette hitap edebilecek kaderimin oyunu, ya evde yoksan, dil yarası, al senin olsun, dertler benim olsun gibi şaheserlere imza atmıştır.

  klasik türk müziğinin pek çok assolisti sevemedim karagözlüm'ü, zerrin özer gibi türkiye'nin en güçlü kadın vokallerinden biri gönül'ü, ibrahim tatlıses hor görme garibi/batsın bu dünya gibi şarkıları, hey gidi koca dünya'yı belkıs özener/ahmet özhan okumuşlardır. daha onlarca şarkısı yüzlerce sanatçı tarafından söylenmekte, sahne programlarında ve albümlerde dinleyicinin isteği doğrultusunda yer almaktadır..

  "orhan gencebay 3. sınıf müzisyendir" demek haklı olarak her kesimden türkiye insanının hayranlığına mazhar olmuş, üstün nitelikli bir sanatçının adını kullanarak tüm ülkeye hakaret etmektir. elin yabancısının hakkında belgesel çektiği, araştırma yaptığı, enstürmanist olarak başlıbaşına sıra dışı ve ileri seviyede bir müzisyen olan orhan gencebay, besteciliği ve yorumculuğuyla bir arada düşünüldüğünde "ben birinci sınıfım" diyecek babayiğitleri eline bağlama diye alıp akord etmeden çalacak ve duvara asacak kalitede müzik adamıdır. canımızdır, allah'tan uzun ömürler dilediğimizdir..
 • burada çılgınlar gibi orhan gencabay'ı savunanların playlistinde bir tane orhan gencebay şarkısı varsa ne olayım.

  fazıl say'ın antipatik kişiliği orhan gencebay'ı tanrı yaptı sözlükçü dostlarımızın gözünde. yoksa birinci sınıf bir müzisyen olmadığını kendisi dahil biliyordur.
 • piyanoyu görse, karakola haber verecek olanların eleştirdiği beyanat. arabesk hayatlarınıza, en ufak bir halel gelsin istemiyorsunuz değil mi? ne olacağıdı? batsın bu dünya tarzı hayatınız çok mu kalite kokuyor da alınganlık gösteriyorsuz? ulan ne bekliyordunuz? tamam gendini yetiştirmiş, şahane bir abimiz. ama "gendini yetiştirmek"le, mütevazi olmakla sanatçı olunmuyor. kriterleri belli. anlamıyorsanız yorum yapmayın bari. açtınız da bir sanat eleştirisi mi okudunuz, tiyatro tiyatro, sergi sergi gezip uzman mı oldunuz? fazıl say kadar sanatsal konulara hakimsiniz de belli mi etmiyorsunuz? dizi izleyip, sararmış eşofmanlarınızla sezen aksu dinlerken nasıl da birden sanatın ve sanatçının dostu fıratpen olabiliyorsunuz? sizin sevdiğiniz kişi sanatçıdır, sevmediğiniz değildir. bu kriterle mi fazıl say ile aşık atacaksınız? hadi şimdi o sararmış eşofmanınızı çıkartın, smokinlerinizi giyin, akşam opera var. yemedi değil mi? opera da neymiş ıyy! sonra da fazıl say'la aşık atmaya kalk. hadi oradan sefiller ordusu!
20 entry daha