şükela:  tümü | bugün
 • trabzonspor,besiktas ve kocaelispor'da yillarca oynamis eski futbol yildizi, anadolu takımlarının buyuk golcusü, küçük orhan.su ara kayserispor'da oynuyor.
 • aston villa zaferinin kahramanı.
 • 2 mart 2003 tarihinde oynanan erzurumspor-kayserispor maçında hakemin verdiği penaltı kararına itiraz edip kırmızı kart görmesi ve maç sonundaki kavgaya karışması sonucu pfdk tarafından 8 (yazıyla sekiz) maç oynamama cezası verilmiş futbolcu..

  9 mart 2003 ankaragücü gençlerbirliği derbisi sonrası çıkan kavgada ankaragücü şaban'ı hüseyin kartal'ın yerdeki rakibine tekmelerle girişini gördükten ve (sadece) 3 maç ceza aldığını öğrendikten sonra orhan'ın maçın hakemi sabit hacıömeroğlu'na nasıl bir küfür ettiğini ya da kavgada uçan tekmelerle kaç kişiyi yere serip komalık yaptığını merak ediyorum..
 • trabzonspor'dan beşiktaş'a geldiğinde benim gibi beşiktaş taraftarlarının ve tüm futbol camiasının çok büyük işler yapacağı konusunda hem fikir olduğu fakat bir türlü istenilen formu yakalayamamış olan futbolcu.
 • aston villa maçında hami'nin bazuka ortasına ayağını uzatma cesaretini göstermiş trabzonspor'un nam-ı diğer küçük orhan'ı. trabzonspor'da bir ara esen kuzeydoğu rüzgarlarının etkisi ile istanbul'a göçmüş, bir tsyd maçında galatasaray tarihinin hayrettin'den de beter olan biricik mehmet'inin kafasının direklerde izinin çıkmasına neden olmuştu. kocaeli, kayseri derken, bugünlerde yine trabzon'da sahne alıyor. bu sefer sebat'a hayat vermeye çalışan isim ikinci yarılarda sahaya girse de gollerini sıralıyor...
 • zamanında aston villaya attığı golle trabzon merkezde her yerde 2 metrede bir boş mermi kovanı bulmamızı sağlayan kişidir.
 • 34 yaşında hala iyi futbol oynayan bir oyuncudur.akcaabat sebatspor'da iyi bir sezon geçirmiştir.
 • bruce lee'nin trabzon $ubesi olarak bildik tanidik onu. kendisi kücük orhan olarak bilinip tanindi. bugun 35 ya$inda olmasina ragmen hala kücük orhan diye gecer haberlerde.
  $enol güne$'in kaleci nihat, defender osman, bo$ gecen cengiz'le birlikte takima monte ettigi genc oyunculardandi. be$ikta$'ta cok kötü olmamasina ragmen bir süre sonra kocaelispor'a gitti. ordan sonrada seyyah oldu.
  tek vuru$ta kaleciyi en güzel iceri sokan japon asilli lazdir.
 • besiktas'taki basarisizliginin sebebi pesini birakmayan sakatliklar silsilesidir.inisli çikisli grafigini göz önüne getirecek olursak bu grafigin tepe noktalari orhan kaynak'in sakat olmadigi dönemlere denk gelir ve bu dönemlerde kritik gollere imza atmistir.biri de tekkas yankov,fikirtepe kirosu del solar'li kadro ile deplasmanda legia warszawa'ya attigi tur getiren goldür.
  hatta maçtan sonra televole kameralari orhan'i camide sükrederken görüntülemis,o görüntülerden de "orhan kendini buldu" baslikli bir magazin-haber yapmislardi fakat kurgu,montaj felan bombok oldugu için orhan'in futbolu birakip kendini dine imana verdigini sanmistim bir ara.

  duzeltme: del solar o kadroda yoktu. thanks to threepoint
 • sene 1995, orhan kaynak yeni yeni ısınıyo lige, alttan aduket'ler, gözünü kısıp rakip futbolcuya ana avrat sinkaflar falan..
  bir fenerbahce macında top lise tarafındaki kaleden auta cıkmı$, insanlıgından sual olunmayan uche yava$ adımlarla yürümeye ba$lamı$tır.
  bizim tıknaz orhan kaynak ise sanırım kendisine faul yapıldıgı iddiası ile ortalıgı velveleye vermi$ oraya buraya ko$maktaydı.
  uche, hele bu deli ne yapıyor acaba diye orhan'a bakmı$ orhan uche'nin üstüne dogru yürümeye ba$ladı.
  kendisinin üstüne gelen orhan uche'nin gögsünden sekmi$ ve auta cıkmı$tır. hakem uche'ye kırmızı kartını cekmi$ uche buna ragmen efendiligini kaybetmemi$tir.

  aynı günlerde sanırım $ok gazetesinde bir dansözün resmi altına ''uche vurdu mu devirir'' ba$lıgı bu pozisyonla alakalımıdır bugun hala bilinmez.

  fenerbahce macı 2-0 kazanmı$tır bi de.