şükela:  tümü | bugün soru sor
  • jcr eurasia rating'in başkanı. hakkında şu ana kadar bir entry girilmemiş olmasına şaşırdığım isimlerden.

    fitch, s&p ve moody's aksine, ülkemize (tl ve yabancı para cinsinden uzun vadeli borçlanma senetlerimize ilişkin) kredi notları hakkında en olumlu ve itidalli davranan kredi derecelendirme kuruluşunun başındaki yönetici.

    özellikle son yıllarda ekonomiye ilişkin değerlendirmeleri ile isabet yakalamış, kendini goygoyun, hamasetin, komplonun, şakşakçılığın rüzgarına bırakmamış, çok da kötümser, tukakacı, ölümüne muhalif davranmamış, özetle profesyonel ve tutarlı davranmış bir isim. söylemlerinde olumlu yönleri ön plana çıkarırken aşağı yönlü riskleri vurgulamamazlık etmiyor. gerektiğinde düşük vurgulu olsa da zülfiyare de dokunuyor.

    makro değerlendirmeleri dinlenmeli.

    kriz anında piyasalara güven verecek bir isim. siyasete girer mi girmek ister mi bilemem ama potansiyel hazine ve maliye bakanı adayı. özellikle yokuş çıkarken ya da serbest düşüşteyken (teşbihlere takılmayın) daha iyi bir şoför bulunamaz ekonomiye.
  • son veriği demeçte "mevduat veya kredi faizlerinde bir aşağı yönlü zorlama olması. ekonomik nedenlerin dışında olan baskı var." şeklinde ifade kullandı. bloomberg