şükela:  tümü | bugün
 • büyük dedesi ii. abdülhamit e korkunç benzeyen kişi, osmanlı hanedanı'nın suriyeye yerleşen kolunun 1962 doğumlu üyesi.
  bir de atalarının alametifarikası haşmetli burnu layıkıyla taşıyor, ne genmiş arkadaş.
 • art'de canlı yayına çıkıp, hal-ü ahvalini anlatan hanedan üyesi. yanında oğlu yavuz selim ve kuzini adile hanım var.

  söylediği şu: "cumhuriyet'le bir problemimiz yok, bu ülkede yaşayıp, ekmeğimizi kazanmaktan başka bir amacımız yok. bunu da herhangi bir şeyden korktuğumuz için söylemiyorum. böyle bir davamız olsa ve korkuyor olsak, yurtdışına çıkar, davamızı türkiye dışında güderdik."

  ayrıca: şeker bir adam yahu!
 • facebook profilinde political views bölümünde devlet-i ali osman yazan şahıs. profilinde paylaştığı videolardan birinde kendisine halifeliğin kaldırılması ile ilgili soru soran şahışla arasında geçen diyalogsa oldukça ilginçtir.

  http://www.facebook.com/…o/video.php?v=140191392557
 • cine5 te tarih ve medeniyet programina konuk olmus sehzade. ictenligi ve asaleti mest ediyor
 • “türk” basını ve yayınından provokasyon, tahrik ve manipülasyon (yanlış yönlendirme) yöntemlerinden küçük bir örnek ve vereceğim birkaç bilgi:

  biraz önce yaşlı ve artık kendi kendine bile doğru karar veremeyen, en başından beri tam bir akp'li olan canım dedemin yanındaydım.
  her zaman olduğu gibi yine akp'nin en büyük yandaş yayın kollarından biri olan stv'deki "şefkat tepe" adlı, türk halkı'na ülkemizdeki terörizm ve gerçekleri akp ve dolayısıyla da batı'nın ve israil'in istediği gibi yansıtmak için her türlü profesyonel yöntemi, bizans oyunu'nu kullanan diziyi izliyordu.
  stv ve onunla aynı çizgiyi paylaşan her türlü basın ve yayın kuruluşunda olduğu gibi, gösterilenlerin her yanından sadece eğitimli veya aptal olmayan kimselerin anlayabileceği gibi zehir, yalan ve nefret tohumları saçılıyordu…
  sözünü ettiğim “şefkat tepe” adlı dizinin o anda yayınlanan bölümüne sadece 5 dakikalığına dikkat ettim ve gördüklerim sadece şunlardı:
  askerler bir pkk'lının görüntülerini izliyor, pkk'lı bir şeyler anlatıyor ve sonunda "direnişimiz sürecek" ve "ayaklanmamız devam edecek" gibi açık ve seçik, içinde bulunduğumuz zamanlardaki türk halkı’nın anayasal ve demokratik özgürlüğünü kullandığı etkinlikleri nitelemek için “türk” basını ve yayınında kullanılan sözler/adlar söylüyor.
  ardından bir pazar yeri gösteriliyor, kadının biri oraya gizli bir bomba yerleştiriyor ve uzaklaşıp kadınların, çocukların, masumların ortasında patlatıyor.. hemen sonrasında ise, askerlerin olduğu karakola geçiyor sahne, ve askerlerden biri olayı diğerlerine haber veriyor;
  biraz önce pkk'lı teröristin konuştuğu televizyon yeniden açılıyor ve
  "direnişimiz sürecek! yaşasın türk halkı'nın onurlu direnişi!!" diyip, ekrandan kayboluyor...
  ...
  bundan sonra hiçbir yorum yapmıyorum.
  yorumu:
  aklı ve beyni olan, yaradan sevgisi ve/veya korkusu içinde olan kişilere bırakıyorum…

  ancak, ayrıca, aslen söylemem gereken bir şey daha var ki:
  akp'liler ve çoğunlukla ülkemizdeki "sağ" kesimi oluşturanlar, binlerce yıllık türk tarihini ve özgün geleneğini hiçe sayıp, sadece birkaç yüz yıllık osmanlı "tarih"ini öne çıkararak "osmanlı torunu" olduklarını her fırsatta dile getirmekten çekinmiyorlar. öyle ki, bunu osmanlı ile bilgileri sadece 10 satır yazabilecek kadar olsa da olmasa da yapıyorlar…
  ancak, şunun da bilinmesini istiyorum ki:
  sultan 2. abdülhamid han’ın en büyük oğlu mehmed selim efendi’nin tek oğlu olan mehmed abdülkerim efendi’nin oğlu ve aynı zamanda da suriye’de beşşar esed’in koruması altında yaşamış olan dündar abdülkerim efendi’nin ülkemizde yaşayan kardeşi şehzade harun osmanoğlu’nun oğlu;
  1963 yılında suriye’de doğmuş ve bugün ülkemizde “özgür suriye ordusu” adı altında akp ve rte’nin batı’nın ve israil’in buyruklarıyla sadece milli servetimizi kullanarak ve harcayarak koruması altına almış olduğu o iğrenç topluluğun, o teröristlerin, ilkokula başladığı ilk günden ülkemize dönüşüne kadar yapmış oldukları her türlü psikolojik ya da bedensel işkenceye, saygısızlığa ve nefret gösterilerine hedef olmuş olan:
  orhan osmanoğlu da türk halkı’nın bu partiler üstü ve temelinde akp, zorbalık, nefret, terörizm, bölücülük, gericilik, cumhuriyet düşmanlığı, teokrasi ve diktatörlük karşıtlığı olan etkinliklerine desteklerini ilk günden beri hiçbir provokasyona izin vermeden ve reklam etmeden vermektedir.
  hani o “biz osmanlı torunuyuz!” diyerek çevresindekilere her fırsatta saldıranlara,
  islâm’ın, türk’lüğün, bağımsızlığın ve özgürlüğün kurtarıcısı, koruyucusu ve kollayıcısı olan son başbuğ ve başkomutan gazi mustafa kemal atatürk’e,
  türk halkı’nın devrimlerine ve cumhuriyetimize dil uzatanların bilmesini isterim:
  sizin bugün izlediğiniz akp yandaşı ve batı’nın, israil’in denetiminde olan, sadece manipüle edici yayınlar yapan, sizleri çoğunlukla âhiret ve din korkusuyla yönlendiren televizyon kanallarına, okuduğunuz gazetelere ve yazarların söyleşilerine, dinlediğiniz radyolara ve üyesi olduğunuz derneklere-kuruluşlara neden şimdiye kadar hiçbir osmanlı hanedan üyesi katılmadı, içinde bulunmadı, çevresinde-yakınında görünmedi, hiç düşündünüz mü?
  ben yanıtını vereyim..:
  çünkü bugün yaşayan osmanlı hanedan üyelerinin hepsi de atatürkçü, kendini “osmanlı” değil, önce türk sonraysa “osmanlı” olarak kabul eden kişilerdir.
  osmanlı imparatorluğu’nu eleştirebilen, yaptığı yanlışları söyleyebilen, cumhuriyetin ve demokrasi’nin doğrusu ve daha iyisi olduğunu savunan ve aynı zamanda da dürüstçe eğer osmanlı imparatorluğu devam etseydi daha rahat yaşayacaklarını bile dile getirebilen özgür, eğitimli, çağdaş kişilerdir.
  ve siz ve sizin gibilere fırsat vermemek gerektiğini başbuğ’umuz ve başkomutanımız gazi mustafa kemal atatürk’ün önderliğinde kazandığımız çanakkale zaferi’nden önce de bildikleri gibi, bugün de çok iyi bilmektedirler…

  son olarak,
  1974 yılında rahmetli bülent ecevit’in başbakanlığında artık dış ülkelerin ve ülkemiz içindeki hainler ve yapılanmaları ile cumhuriyet ve türk düşmanlarının bir tehlike oluşturmaması nedeniyle osmanlı hanedanı üyelerine ülkeye dönme izni verilmiştir.
  ancak, akp ve rte, “türk” basını ve yayınında osmanlı hanedan ailesinin ülkemize dönmelerine kendileri izin vermiş gibi göstermiş, öyle ki bugün ülkemizdeki aptal ve eğitimsiz, bilgisiz kişilerin;
  kısacası akp’ye ve rte’ye oy veren kitlenin büyük bir kısmı da bu konuyu ne yazık ki, birçok konuyu yanlış bildikleri gibi, böyle bilmektedir…
  aşağıda,
  sayın orhan osmanoğlu ve ailesinin 2010 yılında çekilmiş özel bir fotoğrafları bulunmaktadır.
  dikkat ederseniz, özellikle de giyim-kuşam biçimlerinden bile bugün “osmanlı torunu” olduğu konusunda direten çoğu kişinin aile ve görgü yapısından, yaşam biçiminden, düşlerinde kurdukları “osmanlı”dan ve “osmanlı”lıktan çok çok daha başka olduklarını görebilirsiniz:
  http://imageshack.us/…8/ehzadeosmanoluailesi201.png
  aynı zamanda,
  bugün ingiltere’de yaşamlarını sürdüren osmanlı hanedanının aile büyüklerinin bulunduğu aşağıdaki fotoğraftaysa yine ülkemizde yaşayan bağnaz, yobaz, akp’li ve osmanlı torunu olduğunu iddia eden kişilere, aynı orhan osmanoğlu ve ailesi gibi, hiç mi hiç benzemediklerini, öyle ki aslen tam tersi durumdaki kişiler/aileler olduklarını da görebilirsiniz:
  http://imageshack.us/…261/ingilteredeosmanlilar.png
  ne yazık ki sayın osmanoğlu, ailesi ve özel yaşamı ile ilgili bilgileri basın-yayınla paylaşmaktan hoşlanmamakta ve göz önünde bulunup, “ünlü”ler gibi yaşamak, fanatik kişilerce rahatsız edilmek istememektedir.
  bu nedenle de kendisi, ailesi, özel ve günlük yaşamı ile ilgili bilgileri ve belgeleri de yakın çevresiyle ya da birkaç yılda bir olacak seyreklikte görüştüğü sayılı haberci ya da araştırmacılarla gerektiği ölçüde paylaşmaktadır.
  bu nedenle de kendi ailesine ve özel yaşantısına saygı duyuyor, sadece sosyal medya üzerinde bulunan fotoğraflarını yayınlamış bulunuyorum.

  alıntıdır: https://www.facebook.com/…a/posts/10151944320782678
 • facebook hesabımdan kendisine criminal case isteği gönderip durduğum ecnebi osmanlı şehzadesi. bi kere kabul edip bana enerji göndermedi sağolsun. çok kırgınım çook.
 • bugün kendisinden ricamı kırmayıp birlikte fotoğraf çekildiğim hanedan üyesi mütevazi insan. imparatorluk bugün devam etse belki padişahımız olacaktı. şimdi jean pantolon falan giyiyor, hayat ne tuhaf şehzadeler falan.
 • twitter'da esip gürleyen şehzade. latin abecesi kullanmadığından anlayamıyoruz. gerçi onu kullanınca da bir dolu imla hatası yapıyor. bilemedim.

  internet sitesine (sultandan.com) cuma namazı vaktinde girilemiyormuş. ne gerekçeyle yapıldığına anlam veremediğim bir uygulama. maksat ibadete yönlendirmekse, günde beş vakit namaz var her birinde girilmemesi gerekmez mi? cumaya özel olacaksa illa, dünyanın her yerinde cuma aynı anda mı kılınıyor da biz bilmiyoruz? kendi bileceği iş diyecekler için: elbette kendi bileceği iş. fakat biz 'şov yaptığını' söyleyince kimseler diklenmesin. baştan ayağa şov. mis gibi şov. ne biççim şov ama ya! nerden baksan iyi şov.
 • büyük dedeleri kardeş katili olan ve bunu devletin bekası diye cahil halka yutturan osmanlı torunu.