şükela:  tümü | bugün
  • tarsus üniversitesi siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde doçenttir. zamansız ve mekansız hikayeler adlı eseri alakarga yayınlarından çıkmıştır.
    mülteci adlı romanı ile zümrüt kelebeği adlı öykü kitabı da aynı yayınevi etiketiyle yayınlanmıştır. altınpost yayınlarından derviş'in sırrı ve eşkıyaşk adlı romanları da yayınlanmıştır. eserleri halk edebiyatı derslerinde okutulmaktadır. akademik görevinden evvel müfettiş ve iç denetçi olarak çalışmıştır. istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur.
    özellikle zamansız ve mekansız hikayeler okunası.
  • zamansız ve mekânsız hikâyeler adlı öykü kitabının yazarıdır. anadoluya has yaşanmışlıkları efsaneler ve masallarla öyküleştirmiştir. hatta ilk defa yazıya geçirilen bir efsaneyi de kaleme almıştır. şahmeranı ilk gören insan olan belkıya'yı da ustalıkla yazmıştır. diğer eserleri: mülteci, zümrüt kelebeği, eşkıyaşk ve dervişin sırrı'dır.
    istanbul üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi mezunudur, bir süre müfettiş ve iç denetçi olarak çalışmıştır. tarsus üniversitesinde kamu yönetimi doçentidir.