• başarılı bulduğum youtube insanı (youtuber diyince güceniyorlar). uzun süredir takip ediyorum kitap ve film önerdiği seri gayet güzel. burayı okuyorsa diye bir de öneri bırakayım, multiplayer kanalı oldukça başarılı ancak hak ettiği ölçüde geri dönüş alamadığını düşünüyorum (izlenme, beğeni gibi) , bu sayıları arttırmak için varolan konsepti, base 42 gibi komedinin daha ön planda olduğu bir konsepte dönüstürmeyi düşünürler mi? ekipteki herkeste bunun için gereken mizah potansiyelinin olduğunu düşünüyorum.

edit:imla
  • multiplayer kanalı sayesinde tanıdığım mütevazı ve bilgili kişilik. kendi youtube kanalında da pek çok ilgi çekici konuya değiniyor. youtube türkiye'de görmeyi hayal bile edemeyeceğimiz konuları monolog şeklinde işliyor. umarım başarısı daim olur.
  • multiplayer kanalında genel olarak bütün yarışma bölümlerinde istisnasız kendi grubuna gelen soruların daha zor olduğu üzerine şakalar yapmasıyla bana biraz itici gelmekteydi ancak kadınlarla ilgili olan yarışma bölümünde daha önceki videolardaki bu düşüncem için kendisine haksızlık ettiğimi anladım. çünkü o videoda nerede ne yapması gerektiğini bilmeyen, sanki hayatında hiç kamera görmemiş de ilk kez televizyona çıkacakmış gibi şovlar yapan; hem kendi takım arkadaşına söz hakkı tanımamasıyla hem rakip takımın cevap vermesini bekleme gereği duymamasıyla hem de içeriği hazırlayan senem hanımın programı sunmasına izin vermemesiyle geyik amacıyla yapıldığı herkesce anlaşılabilecek bir videoda beni sürekli geren gerçekten de itici bir insan olmuş. youtubeda bu konu hakkında yapılan eleştirileri de okumuş ve cevap verme gereği duymuş bir insan olarak sanki senem hanım da ilk kez sunuculuk yapmış bir insan olarak o yorumları okumayacakmış gibi hazırlanan soruların kendisini eğlendirmediğini söylemiş ve kanalın takipçilerini kendisinin galatasaray üniversitesinde okuduğunu söyleyebilme fırsatı bulduğu ve eğlenebildiği başka videolara yönlendirmiş.
    eğer çok isteniyorsa hazırlanan soruların makyaj odaklı olması eleştirilebilir elbette ama bunu yapması gerekenlerin izleyiciler olduğunu düşünüyorum. ki ben kendi adıma o soruların bir kısmının cevabını bilmediğimde cevabı bilmeyen diğer insanların akıl yürütmelerini izleyerek eğlendim de. ama eğer orhun beyin asıl eleştirmek istediği kozmetik ve moda üzerinde çok fazla durulmasıysa neden modayla hiç alakası olmayan ilk kadın tiyatrocumuz kimdir sorusuna atladığını ve daha sonraki süreçte senem hanım iki gruba da ortak soru soracağı zaman yarışmacılardan sorulara kendisi söz vermeden atlamamalarını rica ettiğinde bu istek kendi gereksiz tavırlarının bir sonucu değilmiş gibi ciddiye almayan alayla karışık bir şaşırmayla tüm video boyunca istisnasız bir şekilde saygısız davrandığını anlamıyorum.
    ben senem hanımı çok fazla tanımıyordum o yüzden kendisine karşı bir antipatim de sevgim de yok diyebilirdim. ancak orhun gibi tecrübeli bir kişinin, kendi sunduğu içeriği bilinçli olarak sabote etmesini çok güzel bir şekilde idare edebildiğini düşünüyorum ve izleyicilerin senem hanım için yaptığı empatiyi en azından bir iş arkadaşı olarak orhun beyin de yapabileceğine inanmak istiyorum.
  • çoçukluğumdan beri tanıdığım sıcak kanlı trakya insanı.
  • oyun konsolu olmayan, multiplayer kanalında yorumladıkları oyunların birçoğunu oynamadan videolardan takip eden "editör"*.bu konuda kişisel saygısı yok bari ekrandakilere saygısı olsa. oyunlar konusunda bilgi birikiminin zayıf olmasının yanında ekran önündeki yetenekleri de son derece kısıtlı ve vasat altı bana göre.
  • son entrylerde baya bi gömülmüş entry girerek iyi yorum yüzdesini artırmak farz oldu. ulan böyle şeker gibi bi adam nasıl sevilmez bide youtube türkiye gibi bi ortamda bu adamı peygamber ilan ediyorum aq
  • bu adamın oyun basınında işi ne anlamış değilim. ne konsol sahibi ne oyun geçmişi var ne de oyundan anlıyor. multiplayer kanalını takip edenlerin büyük kısmı bu adamdan daha bilgilidir oyun konusunda. bir oyun hakkında bilgi almak için multiplayer kanalına uğradıysanız ve kendisi oyunu yorumluyorsa söylediklerine kulak vermemenizi tavsiye ediyorum. en son state of decay 2’ya iyi oyun diyordu xd. ayrıca ön plana çıktıkça daha da itici olmaya başladı. şahsi düşüncelerim bu şekilde.
  • kendisi çok naif ve kimseyi kırmak istemeyen bir tavra sahiptir. kendisi ile ilk olarak chapter v etkinliğinde tanıştım ve sorduğum 1-2 soruya gayet kibar bir şekilde kırmadan cevap verdi. kesinlikle sırf etkinlik var diye sahte davranmadı normal hayatında da insanlara bu şekilde davrandığını düşünüyorum. buraları okuyor diye düşünüyorum o yüzden hep mutlu olur hep istediklerini başarıyla gerçekleştirir temennisinde bulunuyorum kendisine.

ayrıca etkinlikte söylediği gözlerinin içine başka hayal girmesin adlı eseri söylemesi muhteşemdi. *
  • indie oyun avcısı :)
  • oyunculuğu çok kötü ve ekran karşısında kesinlikle samimi gelmeyen bir youtuber/gamer. konuşma şeklinde bir sıkıntı görmüyorum herkese olabilecek bir durum üzerinden tatava yapmak yersiz. fakat bana müthiş yapmacık geliyor hareketleri. ekran karşısında daha doğal olmalı. eğer doğal hali buysa sevenlerine sabırlar diliyorum ben de.
hesabın var mı? giriş yap