şükela:  tümü | bugün
  • bir sürü şey denedim ama en güzeli turna işte napalım. ben de mecburen habire turna katlıyorum. şu an ev turna havaalanı gibi. isteyen varsa yollayayım:/
    en son yaptıklarımı göstereyim mi? zorla göstereceğim.
    tatatataaaam yavru turnalar.
  • ebay'dan bir saat aldım. casio, süper bir dijital saat. japon kardeşimiz sağolsun kargo paketinin içine bir origami koymuş, saatten daha güzel.

japon/çin el sanatı demek kafası çalışan adamlara haksızlık gibi sanki. bu origami ile mühendislik/elektronik sektöründe büyüme arasında kesin bir ilişki vardır.
  • anlamsız katlamaların anlam kazandığı kağıt sanatı.
  • bunun 3 boyutlu olanları vardır ki sadece tek bir kağıt katlama tekniği ile yapabileceklerinizin sınırı yoktur. 3d origami diye aratırsanız neler yapılabildiğini görürsünüz.
  • facebook tarafından ücretsiz olarak sunulan etkileşim tasarımı ve prototipleme aracıdır. https://facebook.github.io/origami/

kod editörü kullanmak istemeyenler için bağlamsal akış (signal flow) çalışma prensipini kullanan quartz composer üzerine geliştirilmiştir. mobil cihaz üzerinde canlı deneyimleyebilme, animasyon özelliklerini ios, android ve web kütüphaneleri dilinde export edebilme özellikleri ile öne çıkmaktadır.

ismini facebook'un alternatif deneyim sağlamak amacıyla yayınladığı paper uygulamasının içindeki etkileşimlerin tasarlanmasında kullandığından güzel bir kelime oynu ile origami olarak almıştır.
  • japonca ori katlamak, gami ise kağıt kelimelerinden oluşan japon kağıt katlama sanatı.
  • detay çalışmayı seven insanlar için oldukça ilgi çekicidir.
    bazı örneklerini gördükçe heveslenmemek elde değil.
    bazıları gerçekten aşmış.
    gonzalo garcia calvo
  • keşfedici bir terapi yöntemi.

zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız gibi yaratıcı ve becerikli yönünüzün ortaya çıkışı sizi mutlu ediyor hem de çok.
    kendinize bambaşka bir dünya kuruyorsunuz.

benim için resimden sonra, hatta bu ara resmin bile önüne geçmiş, en sevdiğim boş zaman aktivitesi.
    yaklaşık bir aydır boşlamıştım anlamsız yere.
    şimdi yine doldurdum yeni bulduğum renkli kağıtlarla hayatımı.

gelişmeniz için pek çok kitap ve yüzlerce video var internette.
    evet biraz zor, yapa yapa öğreniyor insan ve level level gelişiyor diğer tüm hobilerde olduğu gibi.
    öyle ki sevdiklerinize anlamlı hediyeler bile yapabilirsiniz.

bu dünyaya adımınızı atın derim. kolay kolay vazgeçemeyeceksiniz.
  • takvimiyle her gün bir tane yaptığım eğlenceli japon sanatı.

ayrıca gerekli sabrı ve özeni gösterebileceğinize inanıyorsanız, takip edebileceğiniz bir isim olarak : (bkz: jo nakashima)
  • japonların manevi anlamlar yükledikleri sanat. origaminin japonca yazılışı ve dua etmenin yazılışı çok benziyor ve bu tesadüf değilmiş. japonların origamiye verdikleri manevi değerin bir göstergesiymiş.