*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tom felton'in oynadigi yeni youtube dizisi. efektler ve oyunculuk guzel duruyor ama gorecegiz bakalim.

  https://www.youtube.com/watch?v=n1iy-ulffta
 • yayınlanmaya başlayan dizi. ilk puanı 9,1 ama henüz 15 kişi oy atmış, onlar da eş dost akrabadır.*

  izleyince yorum eklerim, dursun bakalım.

  edit: ilk bölüm son sahne ile hass.. çektiren dizi.

  iyi başladı , umarım böyle devam eder.

  edit: şu ana kadar 4 bölümünü izledim. her bilim kurgu filminden ortaya karışık bir dizi. ilk bölüm eh işte, ikinci bölüm çok kötü, üçüncü bölüm çok iyi, dördüncü bölüm eh işte. böyle de garip bir dengesi var. bir de saçma sapan sesli jump scare* lerin izlediklerim arasında en kötüsü olduğunu söylemeliyim. ortada hiç bir şey yokken ses efektiyle gerilim vermeye çalışmış salaklar.

  hele ki ikinci bölümün jump scare leri bölümden soğuttu.

  bilim kurgu seviyorsanız izlenir ama sevmiyorsanız hiç bulaşmayın.
 • ilk sezonun tüm bölümleri aynı anda ortamlara akmış olan yeni dizi. hikayesini çok sevdiğim ve devam ettirilmeyen dizilerden biri olan terra nova ya benzettim. ilk bölüm itibariyle izlenebilir duruyor. sezon bitince yeniden bir değerlendirme yaparız.

  --- spoiler ---

  ilk bölümün sonlarında sirendeki adamın ilk ortaya çıkış sahnesini çok iyi yapmışlar. yataktan zıpladım resmen:)

  --- spoiler ---
 • güzel bir konuya rağmen ikinci bölümden sonra izlemeyeceğim dizi.
  aşırı geri zekalı karakterlere dayanamıyorum.

  --- spoiler ---
  gemide uzaylı var, insanlara bulaşıyor, ortalık mezbahaya dönmüş, karanlıkta "yardım edin" sesi duyunca koşar adım yardırıp milleti peşinde sürükleyen sığır bi abla var. milletin kilitlediği kapıyı açıp içerideki şüpeli yaralıyı omuzlayıp koridor koridor dolaştırıyor, yaratık bi silah kapıp millete doğrultunca da allahın alien'ine "indir silahı, bunu yapmak zorunda değilsin" dediğinde ise artık dayanamayıp kapattım.

  --- spoiler ---
 • daha izlenmeden birçok diziye, filme benzetilen dizi.
  terra nova, lost, the passenger
  işin garibi hepsi de güzel yapımlar.

  imdbde 317 oy almış. dün 8.2 iken şu an 7.0 gözüküyor.

  diziyi izler isem editlenir bu yazı.
 • yeni bir gezegene koloni kurmak için giden uzay gemisi, talihsiz bir çarpışma ve gemiye sızan yaratık.

  senaryo olarak çok da orjinal olmayan youtube bilimkurgu dizisi.
 • 10 bölümü 24 saatte bitirdim. ilk sahneden (bkz: pandorum) gibi başladı.

  sonrasında her bölüm (bkz: lost) gibi ayrı bir karakter flashbackleriyle ( bence çoğu gereksizdi) geçti.

  arada (bkz: event horizon) ki yönetmeni bu seride de 3 bölümü yöneten paul w. s. anderson, (resident evil serisi gibi birçok filmden bildiğimiz efektler, birden çıkan karakter ve aniden boomlayan ses sony yine adamına paslanmış işi gerçi adam yapımcı da), (bkz: alien), (bkz: the thing) deki gerilimler vardı.

  --- spoiler ---
  uzaylıları yazmayı unutmuşum stargate sg1 deki simbiyotik goa'uld la aynı mantık.
  --- spoiler ---

  finalde (bkz: aliens) gibi bir şeye bağladı. ucu açık bitti. muhtemelen devamı gelir. umarım 2. 3.sezonla devam eder ama karakterler gerçekten süzme salak. bi tanesini geçen sene (bkz: the flash)s04 de gördüğümüz itici cins adam aynı tipi oynuyor.
  --- spoiler ---
  büyük ihtimal siren şirketi veya yapay zeka tarafından gezegene uzaylılarla genetik savaş için gönderilen genetikçiyi korumaları için aynı hücreye eski yakuza, eski koruma, hacker özellikle kondu.
  --- spoiler ---

  yani adamlar tutan her bilim kurgudan birşeyler apartmış devam bölümlerinde de benzerlikleri görürüz.

  bir sürü tutarsızlık, mantık hataları da yok değil. tv' de 50 dakika bağlayıp, izlenmez çoğu yeri geç geç izledim. bölümleri peşpeşe izlemek gayet güzel haftalık dizi olmaması gayet iyi birşey. bilim kurgu yokluğunda gideri var bence.

  diyaloglarda da bir sürü küfür ardı ardına.
  --- spoiler ---
  what the fuck...
  where the fuck...
  why the fuck...
  how the fuck...
  fuck sake...
  dipshit...(birbirini hiç tanımayan farklı karakterlerden karakterlerden aynı küfür bilgisayarcı kızla, huzurevindeki yaşlı kadın kullandı.
  fuck speed... (sonuncudan emin değilim.)
  --- spoiler ---
 • idare eder bir bilim kurgu dizisi. youtube gibi bir mecradan çıkmış olmasa daha da ilgi çekici. devir artık online/stream devri. yakında tv kanallarının yerinde yeller eser kanımca. yerlerine gerçi öyle de olmasın. yine sansüre boğarlar ülkemizde. zaten biz beton derken, bu ilerlemeye geçmemiz 50 yıl sürer herhalde.

  neyse diziye dönecek olursam. herkesin bahsettiği gibi bir çok dizi ve filmden esinlenme var. konusu çok klişe ve basit. ama iflah olmaz bir bilim kurgu severseniz, gideri var. her ne kadar bazı yerlerde, "sokarım sizin klişenize" deseniz bile, uzay falan derken bir şekil izlettiriyor kendini. tam da mars'a araç indikten sonra dizi ile tanışmak, gaza gelip sonuna kadar izlemeye de en büyük etken oluyor. *

  karakterler aptal, net. ama hepsinin geçmişi kirli olsa da içlerinde birer pamuk şeker yatıyor. *

  --- spoiler ---

  2.sezonun thea, diğerinin yaratıkların olduğu gezegende geçerse, gayet güzel olur gibime geliyor. ama gezegende hala 1.sezondaki gibi katil kim/yaratık kim teması ile giderlerse, tadı tuzu kalmaz.

  --- spoiler ---

  not: hani eskiden show tv de b sineması veya benzer filmler olurdu. niyeyse o tadı aldım. o kadar kötü değil tabii. yani bilim kurgu severseniz, sırf uzay ve bilim kurgu hatırına izlenebilir. ha, yalan olmasın. bazı yerleri atlayarak izledim. zira arada çok gereksiz ve uzatılmış sahneler var sanki.
 • dizi olanı için konuşuyorum.

  lost'un uzayda geçen ama sorulara cevap verenini yapmışlar,eğer bilim kurgu seviyorsanız 2-3 günde bitirirsiniz 10 bölümü.

  üsteki yazarın dediği gibi karakterler aptal tabi aslında izleyiciyi aptal yerine koyuyorlar.

  --- spoiler ---

  içine parazit giren hafızasını kaybediyor hatta ismini hatta mesleğini unutuyor bu bilgi mürettebatın elline geçiyor ama kullanamıyorlar.

  amerika'nın başkenti neresi, newyork'un ortasındaki adanın ismi nedir, elinde meşale tutan kadın heykelinin ismi nedir bu basit sorularla bile uzaylıyı yakalayabilirlerdi keza siyah hatunu öldürmeden önce silah eğitimini nereden aldığını bile söylemeyemedi host.
  --- spoiler ---
 • bilimkurgu ile korku unsurlarının harmanlandığı güzel bir dizi. izlerken insanı sıkmıyor merak unsuru sürekli doyruluyor, sorular havada kalmıyor sorulara cevaplar sürekli veriliyor. çoğu dizi ve filmde olan bir sorun burada da var oyuncular geri zekalı moduna çok sık giriyor seyircinin de bunu kabullenmesi bekleniyor. türe yakınsanız tavsiye edebilirim izlenesi bir dizi.