şükela:  tümü | bugün
  • bleach adlı anime dizisinin ana karakterlerinden birisi. dünyalar güzeli, tatlı mı tatlı, iyilik ve sevimlilik abidesi kız. sıcakkanlıdır, tüm arkadaşlarına -kun ya da -chan diye hitap eder. çevresinde iri göğüsleri ve garip yeme zevkiyle dikkat çeker. (bezelye ve şekeri karıştırıyordu birara yanlış hatırlamıyorsam) dışarıdan saf görünmesine rağmen okul not ortalamalarında üst sıralardadır.
    orihime abisini küçük yaşta kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlamıştır. tatsuki ile yakın arkadaştır. orihime'nin garip saç rengi yüzünden herkes onunla dalga geçerken tatsuki onun yanında olmuş ve onun mutluluğu içni elinden gelen her şeyi yapmıştır. tatsuki ise sert bir kızdır ve çoğu zaman orihime'nin erkek arkadaşı gibi davranır.
    orihime ichigo'yu sevmekte ve bu durumu apaçık belli etmektedir.
    ichigo'nun shinigami olmasından evvel de hollow'ları hissedebilme yeteneğine sahipken soul society'ye gitmeleriyle bu durum ilerlemiştir. (bkz: spoiler)

--- spoiler ---

ichigo'nun sınıf arkadaşı olması dolayısıyla onun spirit power'ından etkilenmiş ve ileriki bölümlerde kendi spirit power'ını kontrol edip kullanabilmeyi öğrenmiştir. saçında ölen abisinin hediye ettiği iki toka kendi koruyucu 6 çiçeğini temsil eder. bu çiçekler peri görünümünde olup biri saldırı, iki savunma kalkanı üçü de iyileştirici güçlere sahiptir.

--- spoiler ---
  • yer yer "acaba ishida'dan da hoslaniyor mu?" dedigim, pek güzel karakter.
    kendisi zor ve beklenmedik anlarda gizemi tam olarak çozulememis guclerini degerlendirmesiyle dikkati çekmektedir.
  • --- spoiler ---
    bir anime yada manga'da gordugum en guzel ilan-i ask ile ichigo'ya askini beyan etmistir.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---

manga'nın 238. bölümü itibariyle gözlerimizin dolmasına neden olmuş olan karakterdir.
    manga'nın 240. bölümündeyse aizen onun gücü için "the power of infiltrate of the realm of god" der. işte böyle bir kızdır orihime, çaktırmasa da goddess of bleach'tir.

--- spoiler ---
  • (bkz: inoue orihime)
  • loituma'nın ievan polka'sında pırasa sallayan kız olarak da tanınır.
  • gelmiş geçmiş anime karakterleri arasında bundan daha malına rastlayamazsınız. biri kendisine vuracağı zaman kocaman gözlerini pört pört açıp zavallı bir bakış fırlatması tahammül-fersâdır. böyle pasif bir arkadaşım olsa çeker vururum o dakkada.

@ayrıca insana entry yazdığını unutturup, tekrar nefret döşemek için sayfasını açtıran pespayedir.
    ne zaman yazdım yahu ben bunları, neyse ek olarak (bkz: mallar kraliçesi)
  • allahim biri su kizi tokatlasin ya da ben tokatlicam. resmen hakkinda yazmak icin animeyi durdurdum ve bir hisimla geldim. orihime sen nesin ya, nesin sen? nasil bir insan musvetlesisin bir insan bu kadar mi gucsuz bu kadar mi aciz olur? narutodaki sakuraydi sanirsam, o karaktere bak biraz feyz al be, kiz her dovus sirasinda beni korumaya calisiyorlar, ben yuk olmak istemiyorum kimseye diye kendini healinge verdi, kendini gelismeye adadi, peki sen ne yaptin dudagini buzup aglamakli bakmaktan baska? rabbim sana o koca memeleri vermis gerisini koy vermis.

--- spoiler ---

sinirim neden? an itibariyle anime 271inci bolumu izliyorum. ichigonun gogsunun orta yerinde delik acilmis, adam resmen olmus, ishida sana zaman kazandirsin diye gariban gariban direnmeye calisiyor hala peki sen napiyorsun? ichigonun cesesidinin basinda, naapmaliyim, ne yapacagimi bilmiyorum, naapmaliyim diye hezeyanlara girip, en sonunda ichigo kurtar bizi diye agliyorsun. ulayn diri adami oldurdun, hala olusunden bile medet umuyorsun ya, pes. cocuk senin yuzunden girmedigi bela kalmadi, obur dunyada bile rahat vermiyorsun cocuga.

--- spoiler ---

orihime. senin eline para versek bakkala gondersek yolu bulamazsin sen. sen tek basina kal, iki yumurta kirip karnini doyurmayi bilmezsin orhime. akbil doldur surdan suraya git desek gidemezsin. koyden mi geldin orihime? biri gitsin sunu sosyal yardim kurumuna mi versin, cami onune mi biraksin ama orihime bleach den ciksin arkadasim. arz ediyorum. yoksa o ichigo bu karinin derdinden her aksam bi buyuge baslar, ben de burda sinirden kanser olurum, o kari hala o aglamakli suratiyla dolasir hala.
  • savaşların ortasında yarım saat boyunca ağlayan, ağzından "kurosaki kuuğnhhnhnhnhn" dışında bir şey çıkmayan, üstüne üstlük düşmanlarına sempati besleyip onları iyileştirmeye çalışan, bleach dünyasının en itici ve gereksiz karakteri.

kubo tite'nin bu kadını en kısa zamanda öldürmesini diliyorum.
  • göründüğünden çok daha derin bir karaktere sahip koca yumuşlu abla.

"kurosaki-kun, you know i had a lot of things i wanted to do... i want to be a teacher... i also want to be an astronaut... and also make my own cake shop... i want to go to the sweets bakery and say 'i want one of everything'... ohhhh, i wish i could live life five times over. then i’d be born in five different places, and i’d stuff myself with different food from around the world... i’d live five different lives with five different occupations... and then, for those five times... i’d fall in love with the same person..."