şükela:  tümü | bugün
 • çorlunun merkezini(çarşı tabir edilen) kendi bulunduğu bölgeye doğru kaydıran yapı.. tek işe yarar özelliği sineması osa gerek.. evet bi de migros vardı içinde hatırladığım kadarıyla..
 • yaklaşık 25.000 m2 kapalı alan, 14.000 m2 mağaza alanına sahip, 63 mağaza, prestige sinemaları, mm migros ve bir bowling salonu olan alışveriş merkezi.
 • bir kısım hanımlar paralı günlerini/altın günlerini artık burada gerçekleştirmekte, öğleden sonra erken saatlerde güruh halinde, yiyecek katında toplanmaktadırlar. bu hanımların, galleria'nın ilk açıldığı günlerde, koridorlardaki banklarda piknik yapanlarla akraba olmaları kuvvetle muhtemeldir.
 • burasi yapilmadan once onca insan nereye gidiyormus acep sorusunu sorduran alisveris merkezi,corlu piyasasi vb.(ozellikle bayramlarda oturacak yer bulunmaz, etraf avcidan gecilmez)
 • 16.10.1999 tarihinde açılan alış veriş merkezidir.
  web sitesi : http://www.orionavm.com.tr/
  çorluda yaşayan hemen herkesin cumartesi ve pazar günleri ağızlarından şu cümle dökülmektedir ; "haydi orion' a gidelim" kimileri gelir, kimileri gelemez ama orion haftasonları hep doludur. çünkü alış veriş için çorluda gidilecek en yakın ve en iyi mekan maalesef oriondur.
  çarşı esnafının ilgisizliği, avantaj outletin uzaklığı nedeniyle neredeyse rakipsiz olan avm' de divan ocakbaşında güzel yemekler yiyebilirsiniz (özellikle çiğ köfte ve özel soslu kebap), güncel filmleri sinemada izleyebilir, d&r ve teknosa gibi gençlere hitap eden mağazaların yanı sıra bir çok giyim mağazasına da uğrayabilirsiniz. bu arada güvenliğe dikkat edin kapıda öyle bir arıyorlar ki çakmak bile geçiremezsiniz, sakın üstelemeyin sinirlerinizi bozmayın.
  özetle orion çorlunun kalbidir, olmazsa olmazıdır. en kısa zamanda çok büyük bir avm yapılması parası olanlara şiddetle tavsiye edilir.
 • çorluda bulunan ayrıca trakyanın ilk alışveriş merkezi olma özelliğini taşıyan bir avm.
 • çorlunun girişinde bulunan alışveriş merkezi. buraya girdiğinizde yüksek ihtimal tanıdık birilerini görmeden çıkmazsınız. zira bünyesinde topladığı markaları çorlunun genelinde bulmanız biraz zor olabilir. ayrıca tüm gençlerin vakit geçirmek veya buluşmak için sıkça orionu tercih etmesi (ki fazla seçenekleri yok) karşılaşmaları kaçınılmaz kılıyor.
 • her üç çorlu'ludan ikisinin hafta sonu ve de akşamları "ne yapalım?" sorusuna verdikleri cevabın "orion'a gidelim" olduğu alışveriş merkezi. içinde prestige sineması, bowling salonu, english pubı vs mevcuttur.
 • çorlu'daki tek sinemayı ve bowling salonunu barındıran alışveriş merkezidir.