• kurucusu özgür poyrazoğlu'dur. bu zat aynı zamanda metallica tarih kiyabının yazarıdır.
  • üzülerek söylüyorum ki eski halini çok aratmaktadır.
  • metallica'nin turkiye eski chapteridir. buradaki eski arkadaslarla hepimize snake pit cikmasi ve yine beraber izleyecek olmamiz super oldu.
  • mesaj atmak için mesaj atmayan, öyle bir mesaj atayım ki aklın şuurun sınırlarını zorlayayım, bütün dimağların ebesini atlayayım, bu amaçta dünya rekoruna koşayım düşünceli kullanıcılara sahip platform. çoğu forumun ne tarz bir işleyiş mekanizması olduğu bir kenara dursun, çok bilgi, az geyik anlayışı "metallica rulzzz, kirk hammett is best guitarist ever, hetfield is god, metallica dünyanın en büyük grubudur. - ha bir de mahmut senin marshall'ı bi ara benim gitarla deniyelim yavrum"dan ibarettir. yapay olmadığını ve samimi olduğunu iddaa ettikleri ortamda, hiç tanımadığı bir insana metallica konusunda türlü türlü ahkam kesebilen bu arkadaşların, gündelik hayatta da aynı şeyi yapabilmeleri, gittikleri konserde parça boyunca headbang yaptıktan sonra çevresine bakıp "yok mu lan bana hayran kalan? o kadar saat kafa salladım amunum" dememelerinden daha düşük bir ihitimaldir.
  • mesaj atmak için mesaj atmayan kullanıcılara sahip platform. çoğu forum gibi az bilgi çok geyik anlayışının yerine çok bilgi az geyik anlayışını benimsemişlerdir. üyeler kullanıcı adı olarak isimlerini kullandıkları için çok samimi (yapay olmayan) bir ortam oluşur, ki insanlara isimleriyle hitap etmekten güzel bir şey yoktur.
  • hala death magnetic e dair cok az bilgi bulunabilen, 2008 yılı konser takvimini yayınlayan acıkcası cokda tınmayan metallica local chapter'i.
  • (bkz: ornitorenk)
  • metclub'ın turkiye'deki resmi yerel birimidir, metallica severler tarafından kurulmustur haliyle... turkiyedeki metallica fanlarını biraraya getirmeyi, kaynastırmayı v.s. amaclar...
    http://www.orionturk.com/
  • 27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri anısına yaptırdığı ve konser alanında muhtelif yerlerde görülen(en son lars'ın davulunun dibinde) beyaz istanbul 2008 bayrağının da alınabileceği fan oluşumu. sanal ortam değildir.
  • bir dolu poser barındıran platform. "black album'u genel kanının aksine pek beğendiğimi söylememem" şeklinde talihsiz bir beyanat yaptığınızda bir takım şuursuz fanboylar tarafından da tarumar edilirsiniz. sorsan master of puppets'ı 3 ay önce dinlediğini öğrendiğiniz, buna rağmen kendini metallica gurusu zanneden 14-17 yaş arası kitlenin çokluğu ise ayrı bir mevzudur.
hesabın var mı? giriş yap