şükela:  tümü | bugün
 • en sikimsonik aleti calmak suretiyle, orkestra gibi elit bir toplulukta kendine yer edinmis sozde yetenekli, ozde sansli insandir. diger elemanlar gibi kallavi giyinirler, sanki cok onemli bir sey yapiyormus gibi artistik poz da verirler utanmadan. bunlarin bu sansliligina kil olmamak elde degil. bir de bu piatti calanlar var ki, onlarin da zangoctan farki yok.
 • bu da, "evet ulan! sansliyim" gulumsemesidir.
 • "sanslisin sen, sansli kal
  cal dedi celik ucgeni"
 • günü geliğinde, mayışı tıkır tıkır hesabına yatan, çello, obua çalanların götünden ter akarken, iki çın çın ses çıkarıp parasının sefasını süren şanslı insandır. ha tabii o da evine ekmek götürme derdindedir, orası ayrı.
 • bu adam, konser öncesi rahat şekilde ıslık çala çala evden çıkar. konserin verileceği mekâna gider. zaten stres sıfıra yakın, en arkadasın, hiç bir şekilde göz önünde değilsin. çalacağın parti de basit, iki kez mi ne vuruyosun o "üçgen" denen alete. senfoni başlar... bu adam, girişte veya ilk dakikalar civarı bu üçgene bir kez vurur. bunun ardından, zaten en arkada bi' yerde olmanın verdiği rahatlıkla, üçgeni yere bırakır ve güzelce tüyer sahneden. mekânın arka kapısından çıkar ve üst baş değiştirerek doğruca hatunla buluşmaya gider. hatunla güzel bir akşam yemeği yer. birlikte içki içilir, bir güzel de sevişir hatunla. biraz uykunun ardından bi' güzel duşunu da alır. ardından, halen o zımbırtıya vuracağı vakit gelmemiştir bu adamın. isteğe göre spor yapar, müze gezer veya at yarışına gider.

  bu keyifli saatlerin ardından, saatine bakar. uyuşuk uyuşuk "gideyim artık" der ve konserin olduğu mekâna geri döner. üstünü değişir, işte üçgen de orda duruyordur zaten. al o üçgeni güzel kardeşim eline. "tiiinnnn.... tin.. tin.. tiiiin.."çok güzel. gelsin alkışlar, reveranslar falan... aldığın maaş da helâl olsun, adam bildiğin kutsanmış bence...

  [not: ben çok küçükken, yunan kanalı olan ept'deki bir animasyonda görüp güldüğüm adam bu. çizgilerinden mordillo'ya ait olduğunu anımsar gibiyim ve youtube'un altını üstünü getirmiş olmama rağmen mordillo'ya ait böyle bir şey bulamadım. bu animasyon konusunda bilgisi olan varsa, bana bilgi verdiği takdirde mutlu olacağım...]
 • şanslı olmasının üçgenin çelik olmasıyla bir alakası yoktur.
 • (bkz: triangle)