şükela:  tümü | bugün soru sor
 • dana eti, sogan, domates, patates, havuc, bezelye ve cesitli baharatlardan olusan, bol tereyagli ve salcali mukemmel turk yemegi. sadece suyuna banarak bir ekmek rahatca tuketilebilir. ayrica artanlari (genelde artmaz) folyoya sarip firina vererek kagit kebabi elde edebilirsiniz. tabldot icin cankurtaran bir yemektir.
 • alternatif bir tanım şöyledir: orman yemeği. (800 kişilik) iki bidon benzini ormanın iyi rüzgar olan yerlerine dökersiniz. ilaçlama uçağının tanklarına bolca sıvı yağ doldurup ormanın üstünde havada şöyle bir gezdirirsiniz., ormanın yakınından geçen rampaya kasa kasa domates, biber, soğan, patates, havuç ve bezelye taşıyan bir kamyon sokup, damperi ormanı tepeden gören müsait bir yerde dikerek zerzevatı ormanın içinde boşaltır benzini tutuşturursunuz. içerideki geyik, tavşan kuş gibi hayvanların eti kesmiyorsa, birkaç sığırı ormanın altını yakmadan önce ağaçların kenarına çaktığınız kazığa bağlayabilirsiniz.
  (bkz: alternatif orman kebabı)
 • bir tencerede orta ateşte tereyağı kızdırın. etleri koyup pembeleşene kadar ara ara karıştırarak sote edin. soğanları ekleyip 5 dk. daha pişirdikten sonra domates ve domates salçasını ekleyin. tenceredeki malzemeyi 20 dk. süreyle dibinin tutmaması için ara sıra karıştırarak suyunu çekene kadar pişirin. tuz, biber ve et suyunu ekleyip, tencerenin kapağını kapatarak 30 dk. daha pişirin. havuç, patates ve bezelyeyi ekleyin. 30-40 dk. daha pişsin. kekiği ekleyip karıştırarak 5 dk. daha ateşte tuttuktan sonra tencereyi ateşten alın. orman kebabınızı ısıtılmış bir servis tabağına aktarıp servise sunun.
 • yurt disindayken evi* ozleme sebebi.
 • kendileri üniversite yemekhanelerinin güzellik kraliçesi yemeğidir.
 • et kısmı azınlıkta olan kebap türü. çünkü bezelye, patates ve havuç malzemeleri etten fazla gelmektedir.
 • kendini akıllı sana bazı esnafın (bazı lokantalar) türlü'ye vermeye çalıştığı ad.
  türlü yemeğinde et az olur, zira içindeki tür'ler sebze türleridir. kurnazlık yapıp türlü'ye sebzeli kebap (orman kebabı) denildiğinde küçük oyunlarla adam kandırmaya çalışmaktan başka bişey yapılmamış olunur. müşteri kaybedilir.
 • salça konmaz. yemeğin sosu, tereyağından ötürü sarımtırak boz renkte olur.

  kuşbaşı et, tereyağı, havuç, patates, bezelye, tuz, karabiber. taze kekik de yakışır birkaç dal.

  aheste ateşte pişsin. yanına beyaz pilav. bol ekşili, taze sarımsaklı çoban salatası. oh mis.
 • herkesin kafasına göre yaptığı yemek türü. adı kebap olmasına rağmen lokantalarda getirdikleri orman kebabında eti ara ki bulasın!
 • bilmeyen icin ilk siparis edis buyuk hayal kirikligidir. hani insan bekliyor ki sonuna kebap eki aldigina gore bir ates gorecek, izgaradan cikacak, cayir cayir onumuze alengirli bir adana, urfa, sis, beyti varyasyonu gelecek. sonra insanin onune bildigin turluyu koyunca garson sasiriliyor tabi ister istemez.