şükela:  tümü | bugün
  • bana da geldi bugün. mevcut sit alanları ve ormanları bizzat talan eden orman bakanlığının hamlesi. tohumları ekmeyi unutmayınız diye de uyarı yapmışlar sağ olsunlar.

keşke ekilmiş, büyümüş, yarım asırlık orman olmuş tohumların kıymetini bilsek önce, ondan sonra tohum yollasak. bu ektiğim tohumların arazisinin yarın öbür gün bir inşaat şirketine peşkeş çekilmeyeceğini kim garanti ediyor?

(bkz: gökova körfezi'nin imara açılması)
  • tohumların ekilebileceği arazi gösterilse daha çok makbule geçecek.

tohumlar geldi,ekilecek yer hala düşünülüyor ( istanbul içi)
  • pazartesi saat 5'da 3 tane fidan diktim. bize de 4 zarf gelmiş.

olm mal mısınız? tohumdan ağaç mı çıkar? hadi çıksın bari iğde gönderin. ıhlamur gönderin de mis gibi koksun sokaklar. yarak-kürek çam tohumları yollamışlar
  • asırlık ormanların yok olmasına göz yuman bakanlığın tohum yollaması.

bana da karaçam pinus nigra tohumu çıktı.
    ekilecek bir toprağın olmaması da ayrı bir ironi...

zarfın içindeki not aşağıdaki gibidir.

--- spoiler ---

sayın .... ailesi,
    büyük ve güçlü türkiye idealine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz hizmetlerle türkiye'yi, eğitimden sağlığa, ulaştırmadan enerjiye, tarımdan sanayiye kadar her alanda 16 yılda 3.5 kat büyüttük.

bugüne kadar yaptıklarımızla yetinmiyor, 2023 vizyonumuzla çok daha büyük hedeflere doğru kararlılıkla ilerliyoruz.

elde ettiğimiz başarılarda orman ve su işleri bakanlığımızın yaptığı yatırımların ve çalışmaların da büyük katkısı vardır. bakanlığımız, her bir köşesi cennet parçası olan güzel vatanımızda çığır açan yatırımlar yaptı, yapmaya devam ediyor.

orman, su, tabiat ve meteoroloji alanında yaptığımız her çalışmada çevreyi ve canlıları korumayı temel ilke edindik. ülkemizin tıbbi kaynaklarını, koruma-kullanma dengesini gözeterek, sizlerin hizmetine ve kullanımına sunmayı sürdürüyoruz.

orman ve su işleri bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan `daha yeşil bir türkiye'yi birlikte inşa edelim kampanyası` çerçevesinde sizlere ulaşmaktan mutluluk duyuyoruz. zarf içindeki tohumları toprakla buluşturarak, daha yeşil bi türkiye için siz de katkıda bulunabilirsiniz.

bu vesileyle; 21 mart dünya ormancılık, 22 mart dünya su ve 23 mart dünya meteoroloji günlerinizi tebrik ediyorum.

ailenizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

(el yazısıyla) en kabi selamlarımla...

recep tayyip erdoğan
    cumhurbaşkanı
    imza

--- spoiler ---
  • bu başlık altında tohumdan ağaç mı çıkar diyeni bile gördük.
    değil tohum, hazır al da koy diye ormanlık alan versen, neden hazır değil de ben ekiyorum der, bazıları acaba kimler.
  • tohumlar fidana,
    fidanlar ağaca,
    ağaçlar ormana,
    dönmeli yurdumda.

(bkz: tamam)
  • artık(bkz: tohumuna para mı saydım) diyebilmemizi sağlayabilecek gelişmedir.
  • ben arada tema üzerinden fidan ekimi yapıp, arkadaşlarıma hediye ediyorum. en azından planlı ormanlandırma çalışması yapılan yerlere minik minik katkı sağlayabilirim. ayrıca minik yüreklere de destek sunan eğitim şeylerine de arada şey yapıyorum. bilinçli nesil benim 10 kağıdımla mı yetişecek demediğim için eylem halindeyim.

paylaşabilecek bir şey kalıyorsa vergi vermekten size de tavsiye ediyorum.
  • bana da dün geldi. ilk önce kağıt israfından dolayı eleştirmeyi düşünüyordum. mektubu okurken, zarfın içinde tohum olduğunu görünce, yapanları tebrik ettim.
  • bana da gelmiştir. orman bakanlığının beni nereden gözüne kestirdiği bilinmemektedir. ama eleştireceğim bir şey de değildir. ilk fırsatta ekeceğim. daha çok göndersin daha çok ekerim.