• bazı yazarlar barınak bırakmıştır diyor ama bildiğim kadarıyla barınaklar hayvanları kısırlaştırıyor benm aklıma daha kötü bi ihtimal geldi.
    -büyük ihtimalle petshopun biri yapmıştır , şöyleki bunlar kedileri çiftleştirdi doğan yavrulardan istenilenleri aldı kalanları attı . istenilenden kastım şu mesela bu aralar en çok bembayaz olanlar satılıyorsa diğer alacalı olanları atmışlardır .
  • bu kadar toplu kedi barınaklarda olur anca. barınağın biri getirip bırakmış olabilir. istenirse yapanlar çok da rahat bulunur.

yazık yemin ederim ya.
  • bu kadar yavru kediyi nasıl topladılar ve ormana attılar bilmiyorum ama yardım eli uzatanlara acil destek olmak lazım. sözlükte oka boka açılan rezalet başlıklarının altı dolarken bu başlığa kimse ilgi göstermemiş. lütfen elinizi vicdanınıza koyun.
  • şerefinizi ve vicdanınızı s..

sabah maddi destekte bulunacağım. bu olay nasıl gündem olmadı.

(bkz: ekşi sözlük eriyor mu)
  • annemin beslediği hamile bir sokak kedisi varmış. doğurduktan bir süre sonra annem "hadi yavrularını getir de seveyim" dermiş. kedi de hepsini getirip annemin önüne koyarmış. annem kücük kedileri severken o da bekler sonra yavrularını alıp gidermiş. resmen kendisini ve yavrularını besleyen kadına güven duymuş, minnet borcunu ödemeye çalışmış. hikayeyi duyduğumda çok duygulanmıştım.
    kediler ne oldu sonra diye sordum. kaybolup gittiler dedi. kimbilir kim ne yaptı hayvancağızlara. belki de bu şekilde bir yere atılıp telef oldular
  • ormana 75 tane yeni doğmuş, aç susuz minnacık yavru kediyi bırakabilecek kadar zalim, acımasız, vicdansız pisliklerin bu dünyadan yok olmalarını diliyorum, tamamen kaynak israfılar. umuyorum içlerinde nokta kadar vicdan varsa hayatları boyunca geceleri uyuyamasınlar.

yarıdan fazlası ölmüş, mutlu musunuz?! aynı eziyeti görmenizi dilerim.

bu kadar çaresizsen kampanya yapsaydın 2 ay gözetirdi insanlar, sonra başlarının çaresine bakabiliyorlardı zaten.

bu kadar kötü, sevgisiz olabilmenizi aklımasla almayacak. layığınızı bulun.
  • (bkz: up)
    iyice insanlıktan çıktı millet. ülke de korku filmine döndü hiçbir canlının yaşam güvencesi yok resmen.
  • küçücük kedileri ormana atan elleriniz kırılsın; su vereniniz olmasın; kazandığınız parayı da ilaç parası yaparsınız inşallah.

(bkz: up)
  • bu (#79937671) entry'e ithafen.

sokakta hayvanlara düzenli mama verecek düzeyde hayvansever olan biri zaten kısırlaştırma problemi için elinden gelen her şeyi yapıyordur.

ancak bu konuda sevgili belediyelerimiz yeterli desteği vermediğinden bir şekilde hal olamaz.

yapsalar da kötü şartlarda ya da kısırlaştırdık diye kulağına kesik attıkları kedileri gereği gibi yapmadıklarından sokakta karnı büyümüş ya da memeleri şişmiş vir halde görürsün.

maddi düzeyi iyi olan biri de kendi imkanları ile yaptırıyor zaten.

bu konularda artık yalvarıyorum bilgi sahibi olmadan saçma sapan şeyler yazmayın.

hayvanların beslenmesinde sorun gören bir insan iyi niyetli değildir benim için. senin de ne kısırlaştırılmaları ne de beslenmeleri umrunda.
  • kedinin ormanda yaşayabileceğini sanan vicdansızlar
hesabın var mı? giriş yap