şükela:  tümü | bugün
 • naruto'daki 3 sannin'den bir tanesi. kotu adam. son zamanlarda gordugum en karizmatik villain.
 • öğretmeni sandaime hokage'dir ve legendary sannin'den birisidir. orochimaru ayrıca mitarashi anko'ya öğretmenlik yapmıştır.

  --- spoiler ---
  bir başka güç delisi villain olan orochimaru güçlendikçe, yetenek kazandıkça daha da çok güç delisi haline gelmeye başlamıştır. daha sonra yasak jutsuları öğrenmeye, araştırmaya başlayan orochimaru, sandaime hokage'ye yine bir gizli araştırma sırasında yakalanınca (sandaime eski öğrencisi olan orochimaru'yu öldürmez ve köyü terketmesine izin verir) konoha köyünü terketmek zorunda kalır. bir ara akatsuki adlı suç organizasyonuna katılan orochimaru daha sonra kendi ideallerini takip etmek için akatsuki'den ayrılır. ölümsüzlüğü arayıp bunu sağlayabilecek bir jutsu bile icat eder. bu jutsu sayesinde kendi ruhunu başka bedenlere geçirebilir. orochimaru daha sonra da hidden village of soundı kurar. orochimaru'nun şimdiki hedefi de sharingan yeteneği yüzünden uchiha sasuke'dir.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  bir kage'ye kafa tutmanın cezasını bütün hand seal yeteneklerini kaybederek ödeyen en cani, ama bir o kadar da cool ninja.
  --- spoiler ---
 • --- spoiler ---
  eğer hokageyle dövüşünde, hokagenin götürdüğü orochimarunun ruhunun kollarıysa nasıl oluyor da orochimaru yeni bedeninde yeni kollara sahip olabiliyor anlayabilmiş değilim. dizideki en büyük bug buydu kanımca.
  bu arada 2. izleyişte dikkat edilebilecek bir şey chounin exam'in sonunda narutoyla neji dövüşürken, narutonun fox chakrasını kullanmaya başladıktan sonra orochimarunun gözlerinin nasıl da dehşetle açıldığıdır.. orochimaru böyle baktıysa bu çocukta gelecek var demedi demeyin.
  --- spoiler ---
 • naruto nun karizmatigi, yılan dilli kusanagici, jiraiya ve tsunade gibi sannin lerden. kabuto kankasıyla gezer summoning i kuvvetlidir.kollarını hidden village of konoha nın 3.hokage si terasta bir ormanda almıştır.
 • "bir kötü karakter nasıl karizmadan yoksun bırakılır" sorusunun canlı örneğidir. saçma sapan hareketleri ve pudralı yüzüyle hiçbir insanda sempati uyandıramaz. daha karizma bir kötü karakter için (bkz: uchiha itachi)
 • --- spoiler ---
  --- spoiler ---

  naruto manga'nın 398. bölüm, son sayfasındaki ilk hokage portresiyle karşılaşanı düşünceye salan yarı-ölü başkötü. rahmetli ilk hokage'ye biraz fazla mı benzemektedir ne?

  --- spoiler ---
  --- spoiler ---
 • orochimaru, kötü adam olmasının yanısıra bariz bir cinsel çağrışıma da sahiptir.

  --- spoiler --- (shippu konoha gakuen den ve naruto 1 spoilerları içerir.)
  kendisi gayet "maddi" sebeplerle "i want your bodu sasuke-kun" diye dolanıyor...
  ama arkadaşım sen bunu böyle ifade etmek zorunda mısın? aynı anda o dil sürekli oraya buraya uzayıp daha da creepy bi ifade vermek zorunda mı? sonra caaanım odunumuz uchiha sasuke'ye orochimaru's bitch demez mi fandom? sana oğlancı demez mi?
  neyseki kimin kimin altına yatacağı official bir şekilde shippu konoha gakuen den'de ima edildi de huzur bulduk. yoksa sasuke mi seme* orochimaru mu seme tartışmaları fandom komünitesi içinde sonsuza kadar devam ederdi. orochimaruko on numara bi yaratıcılık olmuş! ama sandaime ile dövüşürken (yani sasuke'ye yeni sardığında) kadın bedeninde olmasından anlamalıydık. zaten konuşması da bir tuhaf. [kendisini seslendiren kişinin kadın (bkz: kujira) olmasından öte bir tuhaflık, uzumaki naruto'yu seslendiren de kadın ama naruto -tonlama olarak olmasa da içerik olarak- gayet maskülen konuşur.]
  --- spoiler ---
 • ilginç bir şekilde harry potter'daki lord voldemort karakterine çok benzeyen naruto karakteri.

  -ikisi de ölümsüzlük peşindedir ve büyünün-ya da jutsunun sınırlarını zorlamaktadır. (beden transferi gibi)
  -ikisinin de yılanlarla belirgin bi dostlukları vardır
  -ikisi de birer çocuğun peşinde dolanmaktadır
  -ikisi de çocukluk-gençlik zamanlarında çok güçlüdür, sonradan ölümsüzlük arayışında "kötü" olmuşlardır.

  böyle gider bu...