şükela:  tümü | bugün
 • mesleğini haksız kazanç elde etmek için kullanan, ücretini fazlasıyla aldığı halde zor durumda olandan ekstra ücret talep etmekten çekinmeyen sperm israfı yaşam formatı.
 • bulundugu sehrin aihm temsilcisi olmasina ve ' ben sosyalistim' demesine ragmen bir kooperatif davasinda guclunun yaninda yer alip muvekkillerini adeta satan, onlari min. 150 bin tl zarara ugratan insana lugatimde verdigim isim.

  bu orospu cocugu, agir ceza mahkemesinde gorevi kotuye kullanmaktan yargilanip komik otesi bir cezaya carptirilmistir.

  simdi baska bir kentte orospu cocukluguna devam etmekte, arastirdim. adamin yaptigi yanina kaldi.

  sonra da " insanlar kendi adaletini tahsis ediyuur".

  .
 • suclunun savunmasini yapan avukat.

  ne aymazmisim, kucukken avukatlarin hep sucsuzun yaninda oldugunu sanirdim.

  oylemi dersiniz?

  adam birini vurmus daha elinin kaniyla solugu avukatin burosunda aliyor, mevzubahis anasi keranede calisan avukatta adama; hop dur bi dakka sakin ol dostum, simdi dediklerimi aynen yapacaksin, sunlari soyleyip bunlari kesinlikle dile getirmeyeceksin ..... vs. vs. vs diye basliyor sanatina.

  ulan basiretsiz pezevenk ,adam ayagina gelmis adam vurdum diye ,tutup yakasindan teslim etsene serefsiz!.

  ve hepsinden sinir dingildetici; bunlari, cok ulvi isler yapariz edalarinda karsima gecmis anlatiyor anasi seks iscisi avukat.
 • "öyle, doğru diyorsun abi de, güvenilir bir avukat bulmak lazım" , "bu devirde güvenilir avukatı nereden bulacaksın!"...diye devam ediyor...

  insanlar sağlam, güvenebileceği avukat arıyor. pirincin içinde taşları seçer gibi...

  500 lira borcu olan garibandan 2000 tl isteyen, "vermezsen evine haciz gelir, hapse atarız" (bi sik yapamaz oysa)

  %90 a varan faiz uygulayıp icraya koyan, nasılsa vatandaş faize itiraz edemez, bilmez ya, geçirrr...

  "borcunu ödeyeceksin laaannn!" diyerek vatandaşı sindireni...

  daha bugün olanı söyliyeyim; " 15 bin tl sorcum vardı, 50 bin lira aldılar benden. varımı yoğumu verdim. biz borçtan korkan insanlarız ağabey, ödedik. ama bu kadar da insafsız olunmaz ki" bunu diyen adam işçi, emekçi... eğitim seviyesi çok düşük, icraya itiraz et desen bilmez, doğru düzgün okuma yazması yok. dava aç fazlayı geri al desen, onu hiç yapamaz. eee bunu bizim çakal avukatımız iyi bildiği için vurmuş da vurmuş! orospu çocuğunun hası!

  bunların ortak özelliği genellikle garibanları hedef seçmeleridir. istediği gibi korkutur, dilediği gibi kandırır, iliğine kadar sömürebilir. en sevdiği kitle.

  son olarak, yine bir avukatın ağzından başka bir avukatı nakledeyim de bunun ismini siz koyun; (ön bilgi: ilamsız yani kabaca mahkeme kararı olmadan yapılan icra takibi tek satır itiraz dilekçesiyle toz duman olur, durur. ancak 7 gün içinde itiraz etmek kaydıyla. 7 günlük süreyi kaçırırsanız borcu kabul etmiş sayılırsınız ve üzerinize kalır.)

  avukatın (!) biri tüm köyü * -ilamsız- icraya vermiş. tabi köylü kağıt nedir değildir diyene kadar süre geçmiş. borç kesinleşmiş tabi. iş, köylünün arsalarına haciz/tedbir koymaya kadar varmış. ne zaman ki, köylü toplanıp bir avukata vekalet verip icranın iptali davası açmış, işte o zaman borçtan kurtulmuşlar. tabi bu sürecin aylar hatta seneler bulduğunu düşünün. ne günahı vardı bu insanların? hadi onu geçtim, bu insanların kanını emerek aldıdı parayla mutlu mu olmayı hedefleyen kişiye ne denir?

  önemli not: anlattıklarım tüm camialarda olduğu gibi avukatlar arasında da olan çürük elmaları tasvir etmiştir. işini layıkıyla yapan, dürüst, adil avukatları konunun dışında tutuyor ve saygıyla selamlıyorum.
 • haciz yapan falan değildir millet işini yapmakla karıştırıyor orospu çocukluğunu. adamın işi o kardeşim tabii ki haciz yapacak, evinize gelecek. köyü icraya vermiş de borcun kaynağı yok muymuş anlamadım. köyde kimsenin eşek kadar 7 fün içinde itiraz edebilirsiniz yazısını görmemesini, soruşturmamasını saymıyorum. ayrıca bu ülkede özellikle işçi kesimi ne emekçidir ne gariban, akp'ye oy veren en büyük kitle, çiftlikbanka para kaptıran kitle bu saf ve masum anadolu işçisidir.

  orospu çocuğu avukat şudur;

  - gittiği evde avukat olduğunu unutup alacaklı gibi davranması, ev sahibinin özeline girmeye çalışması, yalan yanlış şeylerle tehdit etmeye çalışması

  - bir sikim bilmeden sırf müşterisini kaçırmamak için "hallederiz abi yaaaaa, yüzde yüz kazanırız" diye yalan söylemesi, davayı kaybedince ben öyle bir şey demedim demesi.

  - meslektaşının kuyusunu kazması, bir dosyayı sorduğunuzda istisnasız diğer avukatı kötülemesi

  - örnek mahkeme kararı bulabilir miyiz dediğinizde hayır demesi, başka avukatın kolayca bulabilmesi

  - kendini ön plana çıkarıp dosyayı alması ama dosyayla 3-4 yıllık avukat işçisinin ilgilenmesi, çocuklara prim vermemesi, sgklarını asgariden yatırması, asgari ücret vermesi

  - baba parasına güvenip ofis açması, bununla övünüp mahkemede sizi bilgisizliğiyle rezil etmesi.

  - asgari ücrete ve eksik sgkya çalışması, kendini sömürtmesi

  - gösterip patronuna yalakalık yapması, işini sağlama alması (kadınlarda)

  - adliyedeki memurlara abi abla çekerek sizi rezil etmesi, köpek gibi davranmayı iyi ilişki zannetmesi

  - dosyanın fotokopisini istediğinizde vermemesi, bilgi de vermemesi, sizden saklaması

  - mahkeme hakimine kur yapmaları