şükela:  tümü | bugün
  • orospu çocuğu taksicinin yüksek yerde seyredeni. az önce bu piçin bize yaşattığını anası görse acaba o da orospu çocuğu dermiydi.
    ankara'da yaşıyorsanız daracık bir yoldan karşı şerit zaten iki sıra geliyorken, üçüncü sıraya yani sizin gittiğiniz şeride geçen ve kaldırıma çıkarak paçayı kurtarabileceğiniz dolmuşçular var, yanımdaki kaldırımdan birileri geçiyor olsa napardım bilmiyorum, en azından ağız dolusu küfredeyim dedim çoktan gözden kaybolmuştu. yok arkadaş cahil insan yaşamasın dışarı çıkmasın.
  • müsait bir yerde inecek var dediğinde,abi durakta indirim dedikten sonra yeşil ışık yanarken ışıklarda yolcu alan dolmuşçular var ya!işte buda onlardandır.
  • orospu çocuğu taksici kadar popüler olmamasını, sözlük yazarlarının çoğunun istanbul'da yaşamasına bağlıyorum. istanbul'da yaşamayan ya da ömründe kısa bir süre için de istanbul dışına çıkmış yazarlar bilir. taksi, anadoluda insan değil, yük taşımada kullanılır genelde. eğer bavulunuz yoksa taksiye binmezsiniz. ya da toplu taşıma aracında taşınması zor bir eşya vs varsa yanınızda taksiye yönelebilirsiniz. onun dışında yüksek fiyatlar ve ulaşımın kolaylığı sebebiyle pek tercih edilmez taksi. onun yerine dolmuş vardır. haliyle orospu çocuğu dolmuşçu vardır.

ortalama bir orospu çocuğu dolmuşçunun genel özellikleri aşağı yukarı şöyledir:

sürekli kornaya basarak, bir yerlere gitmek istemeyen insanları gitmeye ikna edebileceğine inanır.
    trafik kurallarına uymaz, uyanları uyarır.
    yeşil ışıkta durur, kırmızı ışıkta geçer.
    bir yayaya yol verdiğinizde arkanızdaysa, hemen kornaya asılır. yanda geçecek yeri varsa yol verdiğiniz kişiyi ezme pahasına gaza asılır.
    her antisosyal davranışı için geçerli bahanesi ekmek parasıdır. ekmek parası için her şey mübahtır.
    güzergahı üzerinde herhangi bir yerde kenara çekip müşteri bekleyebilir. bir yere geç kalıyoruz dediğinizde, taksi değil bu der. orospu çocuğu taksicinin amına koyduğu an bu andır.
    dolmuş ismiyle ironi oluşturacak şekilde, aracın dolduğuna asla inanmaz. hep sıkışılacak yeri vardır.
    güzergahındaki hastane, okul vs umrunda olmadan kornaya abanır.
    normal zamanda bir iftar saatinde saniyede iki kez şerit değiştirerek yol alır.
    sıklıkla kaza yapar. ve kazalarda hep haklı odur. arkadan çarpar ve ani fren yaptın diye seni suçlar.
    kazaya karışmış dolmuşçu gördüğünde, kazanın diğer muhatabını dövmek için hazırda bekler.
    kornayı içine almıştır. içten çalar.

uzar gider bu. böyle bir orospu çocuğudur aşağı yukarı.
  • yolcu almak için sağ şeride yanaştıktan sonra önünde hiç bir araç yokken allah ne verdiyse sola direksiyon kırarak yola dalan şöför bozuntularıdır. ulan babanın yolu muydu da yola öyle çıkıyorsun be şerefsiz. çık git önün bomboş.
  • her akşam ankara trafiğinde akköprü-öveçler arasını şahsi arabası ile seyahat eden biri olarak ünvanının önündeki orospu çocuğu nitelemesini sonuna kadar hakeden şöför tipidir. helal olsun. kolay değil bazı vasıfları kazanabilmek....
  • bir adımın kaldırımda öbürü hala dolmuşun içindeyken gaza basan adamdır. kaç kere düşüp kafamı yarıyordum bunlar yüzünden. ırıspı çocuuu
  • tanım: orospu çocukluğunda taksicilerle yarışan güruh.
    dikkatimi çeken şey bu katıksız orospu çocuklarına girilen entry sayısı 1 sayfa bile değilken orospu çocuğu doktorlar başlığında 15 sayfa yorum mevcut. yorum yok
    edit: bu orospu çocuklarına ait orospu çocuğu minibuscu başlığını yeni gördüm. minibuscu degil bu kansız picler in adı dolmuscudur
  • senin yakında az önce inen yolcunun arkasından kufur eder. e orospu çocuğu ben de müşteriyim? 5 dakika sonra benim arkamdan da mi kufur edeceksin?