şükela:  tümü | bugün
  • ulaşım yerlerine olan uzaklığı yarım saat olan evi size "ulaşıma 5 dakika" diyebilirler. ev tutulduktan sonra bir sıkıntınız olduğunda bizi arayın yardımcı olalım dedikleri vardır fakat para alındıktan sonra sikimden aşağı kasımpaşa olaylarına girerler. hoş sadece 1 kere ihtiyacımız oldu, onda da açmadılar. uzak durulması gerekenlerdir.
  • mesela: (bkz: #28983875)
  • bu gün bana 'doğulu musun ?' diye soran kişidir,nüfus kayıt örneği istemedi.
  • bir kira bedeli komisyon istediğinde o.ç olduğunu öğrendiğim emlakçı. alacak tabi. ben almayanını görmedim. adamın işi bu zaten. sana bedavaya ev mi gezdirecek hayrına. ama senin pazarlık yapma maharetin yüksekse indirim yaptırtabilirsin. bedava iş istiyorsan o zaman da kendin gezeceksin. emlakçıya gitmeyeceksin.

edit: emlakçıların çoğu da paragözdür. sevmem. iş yapmak istemem. mecbur kalınca ancak. ama adamın bedavaya çalışacağını düşünüp de ağır küfürler etmek de o emlakçıların yaptığından farklı birşey mi oluyor sanki?
  • lütfen bu insanlara orospu çocuğu emlakçı demeyelim. annesi hayat işçiliği yapan gayrimenkul danışmanları diyebiliriz mesela. politik açıdan doğru olmak lazım günümüzde lütfen. laf aramızda ağır yavşaktırlar.
  • satılık ev bakılırken aynı evi dolaşan diğer bir emlakçı ve alıcı adayı ile karşılaşılır. bizimki evi bize 350 bin diye göstermektedir. diğer grubun konuşmalarına şahit olunur.

diğer emlakçı diğer alıcıya "efendim dairemiz 340 bin tl ancak evsahibi ile görüşebiliriz."

ben bizimkine "bu ev ne kadardı?"

bizimki "350'ye son bırakacaklar"

ulan aynı evdeyiz be. onu geçtim diğer adamın konuşmasına kulak asmaz mı insan? hem gerizekalı hem orospu çocuğusun.
  • emlakçılar çarşısı gibi bir yer hayal edin hepsini toplamışlar buraya. metrekareye 3 tane emlakçı düşüyor hayal edin. etrafımızda çember oluşturup ellerindeki evi kiralamak için birbirlerini çiğniyorlar. halk otobüslerinde taciz edilen kız gibi kaldık ortada kaçamıyoruz. birinin dükkanına kendimizi zorla attık adam anlatıyor şöyle iyi böyle uygun diye başka bir emlakçı dükkana girmeden kafayı uzatarak bana fısıltı ile abi onun ev işe yaramaz gel bendeki ev çok güzel diyor. birbirlerine şerefsizlikte geri durmayan bu esnaf kolu bizlere neler yapmaz diyerek uzaklaştık olay mahallinden
  • öğrenci olduğumu anlayıp beni dükkanın kapısından içeri sokmayan emlakçıdır.
  • orospu çocuğu taksici kadar kotu niyetli bir insandir. bunlarin alayi servet dusmanidir. sistemin bozukluklarindan faydalanip, bir bok yapmayip, para kazanirlar.
  • birçoğu "madem orospu çocuğuyum neden emlakçılık yapmıyorum? benden âlâ orospu çocuğu mu var?" diyerek işe atılmıştır. orospu çocuğu taksiciler bunların yanında melek kalır.