şükela:  tümü | bugün
 • geçen pazar günü ekşi’den de kafa izni almışım kafam rahat, beyaz atletimi de giymişim evimde efendi efendi oturup başbakanın tavsiyesi üzerine üzüm yerken birden kapımı çalan komşu. aslında bu komşu 12 senelik komşumdu benim ama orospu çocuğu olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim.

  neyse olay şöyle gelişti; kapıyı açtım selamün aleyküm aleyküm selamdan sonra dedi ki; “komşu bizim telefonumuz bozuldu. ben de tamirci çağırdım. bizim eve giden telefon kabloları sizin evden geçiyormuş. o yüzden tamirci sizin evdeki kablolara bir baksın”

  iyi dedim gelsin baksın. komşuyuz nihayetinde.

  tamirci geldi telefon kablolarına filan baktı bir şeyler yaptı. çıktılar gittiler.

  aradan 10 dakika filan geçti derken benim ev telefonunun çalışmadığını fark ettim. vay anasını dedim. adam kablolara bakarken bizim telefonu bozdu. hemen çağırırım gelir yapar iki dakikada dedim. nihayetinde kendi bozdu. çıktım yukarı. kapıyı vurdum. selamanünaleyküm aleyküm selamdan sonra komşu dedim. demin geldiniz kabloları kurcaladınız ama bu sefer de bizim telefonu bozdunuz.

  komşu daha tamirciye sormadan biz bozmadık dedi kestirip attı.

  yahu komşu siz benim evin telefonun kablolarıyla oynayana kadar telefon çalışıyordu ne demek biz bozmadık?

  adam; kardeşim biz bozmadık işte dedi.

  yahu komşu, canım komşu, bak bu telefon daha 20 dakika önce çalışıyordu. siz geldiniz kendi telefonumuzun kablosuna bakacağız dediniz ve o saatten sonra telefon çalışmıyor. tamirci de evinde işte gelsin bozduğu gibi yapsın iki dakika.

  adam sinirlendi; “ben kendim tamirci çağırmışım git sen de tamirci çağır” dedi.

  yahu kardeşim benim telefonu bozan senin tamircin zaten.

  muhabbet böyle devam ederken adam birden celallendi;
  yeter kardeşim kürt olduğumuz için bu kadar da üzerimize gelinmez ki ya bıdı bıdı konuşmaya başladı

  ne olduğunu anlamadım. ama adam birden kürt olduğunu ve benim de kendisi kürt olduğu için üzerine gittiğimi söylemeye başladı. derken karşı komşusu, üst kattaki komşuları da olay mahalline gelmeye başladılar. adam ben kürdüm diye bas bas bağırıyor.

  bir şey değil öteki komşular da bana dik dik bakmaya başladılar. kardeşim ben adama kürt filan demedim, şöyleydi de böyleydi de derken derdimi bir türlü anlatamadım. derken allah belanızı versin dedim gittim evime.

  telefon da bozuktu ya. çıktım dışarı. mahallede bir elektrikçi vardı. anlar mısın telefondan dedim. anlarım dedi. gel dedim yap şu telefonu. giderken de adama anlattım durumu. dedim şunların telefonların kablosunu sök anuğagoyyum.

  adam geldi 25 tl servis ücreti aldı. üst kattaki orospu çocuğu komşunun da telefon kablolarını bir güzel kesti.

  iki gündür ses seda çıkmıyor orospu çocuğundan.
 • "oo ne uyurum var ya" diye düşünülen yılbaşı ertesi sabahında saat 8.30da çekiç sesleriyle uyandırandır. tadilat yapacak daha güzel bir zaman bulamamıştır. **
 • benim.
  galiba.

  bodrum katında yaşıyorum. vakt-i zamanında evi bölmüşler. yarısı kapıcı ve ailesinin. duvarlar ince. 5-6 kere gece çok ses geliyor diye bıdı bıdıya geldi, ama o gece değil ertesinin sabahı. iki kere babama şikayet etti. bir keresinde saat böyle 18.30 civarı müziğin sesi çok geliyor kıs onu dedi. bir kere evde değilken ertesi günü dün gece uyuyamadım diye geldi.

  dün gene geldi. karım böbrek hastası, çocuğum sabah 6'da okula gidiyor dedi, kaç kere uyardım bir daha olursa camı çerçeveyi indiririm baltayla dedi. hiç bir şey demedim.

  şimdi orospu çocuğu bir komşu gibi gözükebilirim. ama o hoparlörden çıkan ses miktarı dışaridaki arabalardan daha çok ses çikariyorsa orospu çocuğuyum.

  hayvanin önde gideni gibi düşünebilirsiniz ama gerçekten adama kafa göz girişip 3. sayfa haberi olmamak için kendimi zor tutuyorum.

  kendimi hakli giibi görmekten vazgeçemiyorum.
  sikerim böyle işi.
 • her gün mangal yapan orospu çocuğu komşu kadar olmasa da haftasonları mangal yapan modeli beni bulmuştur. söz konusu orospu çocuğu bahçede mangal yakmaktadır ve her tarafı iğrenç bir balık kokusu sarmıştır. bir de bu orospu çocuğu doktora yapmaktadır, yani "kafası az biraz çalışıyor," denilebilir. böyle devam ederse hortumla su sıkacağım üstlerine. bana başka seçenek bırakmadılar.
 • alçılı ayağını sabaha karşı odamın üzerinde sürekleyen sakat piçtir. sen insanlık hali diyerekten geçiştirirsin uykusuz sabahlarına mal olsada. ama ama, az biraz müzik dinleyince balkondan maymun gibi sarkıp ''aman bu ne be'' deme halleri olan amorf kitle. işte o halleri sembolize orospu çocuğu olduklarının kanıtıdır.
 • sabah 8de matkapla duvar delen komşudur.
 • cumhur abi'nin sekreterinin tüm özelliklerine sahip olup sabahtan akşama kadar susmayan komşudur.
 • sabah 8'de temizlik yapmaya başlayan komşudur. elektrik süpürgesini kafasında parçalamak istediğim komşudur.
 • çocukları bir türlü susmaz. sürekli kıyamet kopar ve sabahın köründe bile koca apartmanı inletebilirler.
 • gece 3 bucukta serdar ortac'in sesini ust kattaki bardaklari yerinden oynatircasina acan komsudur. neyseki polis zamaninda geldi de biraz uyku yuzu gorduk. hiyar adam bir de parti mi var diyen polise yooo dedi.. allahtan polis ses 2 sokak ileriden duyuluyor hemen kaptiyorsunuz o muzigi, kismiyorsunuz! diye cikisti da konu kapandi..