• minibüs şoförü diye bile uzatmak istemedim ki r sayısı azalmasın.

bilinmeyen bir ülkenin bilinmeyen bir ilinde çalışır. önce saate 80-90 km/s hız ve slalom yaparak 1 km'lik yol içinde diğer bir minibüs ile yarışır. ardından ara bir durakta elinde telsiz ve telefon bulunan yönetici orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu ile "o beni geçti o şunu geçti 4 (yazıyla dört) dakika bilmemne" diye konuşarak 5 dakikadan fazla yolcuları bekletir az öce 80-90 km/s hız yapıp slalom yapan kendisi değilmiş gibi. bu dengesizliğe sinirlenip orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu sıcakları olan bu bilinmeyen şehirde pencereyi açar ve elinde telsiz olan orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğuna "kardeşim neyi bekletiyorsunuz, az önce slalom yaparak jet hızıyla gidiyorduk şimdi bekletiyorsunuz" dediğinizde oradaki baş orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu size dünyanın en boktan cevabını verir: - sizin sağlığınız için dikkat ediyoruz!
    ancak bu orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuklarından ölesiye nefret eden bu yazar bu söze daha çok sinirlenir ve "kardeşim sağlığımızı düşünüyorsanız slalom yapmadan gideceksiniz" ile başlayan bir cümle ile cevap verir. direksiyondaki orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu ise bunun üzerine tamam abi ben gidiyorum der dışarıdaki orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğuna ve gaza basar. gaza basar dediysem sadece 20km/s hız yapacak kadar basar merak etmeyin. ve yaklaşık 2 km'lik yolu saatte 20-30km/s ortalama hız ile alır. sonra bir kavşağa gelir ve bu bizim sağlığımızı sonsuz düşünen orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu sola dönmeye çalışan bir kamyonu sadece 3 (yazıyla üç) saniye beklememek için hemen 1.5 metre sağındaki su kanalını hiçe sayarak sağ iki tekerleğini kaldırıma çıkararak kamyonu "sağ"lar (sollamak/sağlamak)
    sonunda yazar ineceği yere gelir sağ sağlim. bu muhteşem güvenli ve huzur içindeki yolculğu bize sağlayan elbette bizlerin sağlığını sonsuz düşünen orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu şoför ile orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu telsizli görevlidir.

şunu söylemeliyim ki, eğer diğer orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçü bizim orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçüyü geçmemiş olsa bizim orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçünün geliri sadece ve sadece en fazla 8-10 tl artacaktı. mesai saati sonu olmadığı için bu kadar olacağını bile sanmıyorum. bu iyi niyetli bir tahmin.

gördüğünüz gibi bu bilinmeyen ülkede insan hayatı sadece 8-10 tl değerindedir ve maalesef orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçünün inisiyatifindedir.

başlığa troll demeden önce lütfen diğer entrylerime bakınız.

not: bu entry hiç bir orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçüye hakaret içermez. tamamen bugün hatta daha 30 dakika önce yaşanmış gerçekleri yansıtır.

başlıktaki rrrrr sayısı moderasyon tarafından azaltıldı. ama bu minibüsçünün orospu çocukluğunda hiç bir değişikliğe neden olmadı.

not: bu başlık ilk açıldığında orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrospu çocuğu minibüsçü şeklinde idi.
  • tıklım tıklım dolmuşa yeni yolcu almak için kenara yanaşırken ayaktaki kadının "yer yok şöför bey" sözüne arkasını dönerek "nerede yok ya (el kol hareketleri ile), orada bir kişilik daha yer var. sıkışın biraz" diyen kişidir. hani gece saat 1-2 olur, yolcuyu almadan geçersen için cız edecektir alırsın, anlarım; ama ayakta 10 küsür kişi varken ve yoldan vızır vızır dolmuşlar geçerken öğlen saat 1'de para için ruhunu satmanı anlayamam.
  • bostancı dudullu arasında seyir halindeyken minibüsünde, yanında oturan yavşakla birlikte, bağıra çağıra şöyle bir diyaloğa imza atandır;

- lan olum senin minibüste oğlanı çalıştırsana ne elin herifine para veriyon?
    - benim oğlanın daha ehliyeti mi var lan. alınca çalıştırıcaz tabii.
    - lan bizimkini ben ehliyetsiz iki sene çalıştırdım, bi bok olmaz. şöförlüğü de var, ver çalışsın it gibi gezeceğine.
    - harbi mi? polis molis bişey demiyo mu?
    - yok be olum ne diycek hıs hıs hıs (gülmek)

harbiden en az 30.000 "r" li orospu çocuğuymuşsunuz.
  • eğer türkiye'de "minübüsçüler orospu çocuğu mudur, yoksa orospu çocuğu değil midir" diye referanduma gidilse, % 300 ile orospu çocuğu oldukları ortaya çıkar. yani kendileri bile orospu çocuğu olduklarını kabul edecek şekilde oy verirler.
    türk dil kurumunda yetkili biri olsaydım orospu cocuğu kelimesinin karşısına direk minübüsçü yazardım.
    (bkz: tek entry'de 5 kere orospuçocuğu demek)
    az kaldı şunun şurasında bir 15-20(!) sene sonra metrolar bittiğinde görürüm sizi, müsteri için birbirinizi sikeceksiniz.
    sene 2012 nostradamus bildirdi.
  • kalkış durağından hareket ettikten sonra kaplumbağa hızı ile giderek, mümkün olduğunca fazla yolcu almaya çalışan, 8 dakika sonra kart basması gereken yere zamanında yetişemeyeceğini anlayınca yokuş aşağı 80-90 km hızla (otobanda değil mahalle arasında) ve önünde normal hızda seyreden araçları taciz ederek (kendisine yol vermeyenlere küfür etmesi de cabası) minibüsü süren, kartı okuttuktan sonra ise güzergahın geri kalan bölümünü kaplumbağa hızı ile tamamlayan minibüs şoförüdür.

bu ülkeye yapılacak en büyük iyilik minibüslerin kaldırılmasıdır, çok net.
  • su an tam olarak arkasinda ki koltuktan bu entryi girdigim yaratik.
    bindigimden beri bir orospu cocugu minubuscude olmasi gereken ;
    - inicek yolcuyu 'müsait bir yerde' dedikten 100 metre sonra indirmek
    - yolun ortasinda yolcu alip , bindirip arkadan arac gecmesine musade etmemek
    - asiri dengesiz surup cok sert firen yapip milleti savurmak
    - para ustunu eksik verip ' pardon yanlis anlamisim ' diye yalan söylemek
    - ayni hattaki diger minubuslerle yaris yapip kufretmek

vb. bilimum özelligini sergileyen tam bir anasi sikismis orospu cocugu.

insallah butun minubusler kaldirilir da sizden kurtulur lan bu millet pis yavsaklar !
  • bu ibne analılar kullandıkları minübüsü yolcu alacağı ya da indireceği zaman yolun kenarına yanaştırmazlar. yolun ortasında küt diye durup yolcusunu alır sonrada basar gider, hiç "arkamda araba var mı?", "bu araba beni beklemek zorunda mı?", "trafiği piç ettik" gibi düşüncelere girmez.
    niye kenara yanaşmaz ?
    çünkü, eğer iyice sağa yanaşıp yol verirse, arkasındaki araçların kendisini geçeceğini düşünür.
    çünkü, o zaman "helal olsun sağa yanaştı" derler.
    çünkü, yanaşırsa kimse küfür etmez.

bu piçler ankara'da yüzde oranı ile çalışırlar. akşam hasılatın %20'sini alır gider. tabi bu sadece mal sahibine vermeyi kararlaştırdığı yüzde üzerinden olur. mesela bugün işler iyi gitti ve akşama kadar toplam 450 lira topladı. 450 liranın 50 lirası cebe indirilir. sonra kalan 400 lira üzerinden %20'sini alır gider. içtiği sigara ve yediği yemek hariçtir. işi olmadığı zamanlarda ucuz sigaralardan birini içerken, dolmuşa çıktığı zaman uzun marlboro cebe ya da çoraba yerleştirilir.

cep telefonunun ve daha doğrusu sınırsız hatların icadından sonra orospu çocukluklarına orospu çocukluğu eklemişlerdir. yol boyu telefon kulaklarından düşmez, şurda polis var, burdaki polisler gitmiş, ben de 10 yolcu var, sen şunları al vs. vs.

kendilerinden ankara'nın en pahalı iki hattı olan (yolcular için değil, plakanın değeri olarak pahalı olan) keçiören/ostim ve kızılay/dikmen hatlarında sık sık ve mebzul miktarda görülür.

bu arada, bu orospu çocuğu şoför modellerinden taksici olanlarından sözlükte 500 küsür entryde bahsedilmişken, dolmuşçu olanlarından hepi topu 15-20 arası entryde bahsedilmiştir. arkadaşlar lütfen kendimize gelelim, bu piçin evlatları melek değil.
    sonuç olarak ya biz sözlük yazarları biraz lord çocuğuyuz hep taksiye biniyoruz ya da bu minübüsçüler saf/katıksız/sek/arı bir orospu çocuğu oldukları için minübüse fazla binmek istemiyoruz.
  • aynı hatta çalışan belediye otobüsleri varken minübüslere binmek için can atan insanlar olursa olacağı budur.
    arkadaş adam yolda yürüyen birini gördümü selektör yapıyor, kornaya basıyor, yavaşlıyor, belki biner diye bekliyor, yolcu gelecekse hızlı gelsin diye kalkarmış gibi yapıyor, insanlar hala bu ilkel araçlara biniyor anlamıyorum.

not: kadıköy-pendik hattından bahsettim.
  • aşağıdaki taptaze olaydaki minibüsçü olabilir. (3 saat öncesi...)

bostancı köprüsü'nden minibüse bindim ve "küçükyalı'daki centrum iş merkezi'ne gideceğim." diyerek parayı uzattım. tamam köprüde iner, yürürsün gibi bir şeyler dedi ve devam etti. sonra bi yerde durdu ve kapıyı açıp küçükyalı diye bağırdı. kimse inmeyince bana bakarak küçükyalı burası dedi. ben de tamam ama benim gideceğim yer burası değil dedim. biraz daha ilerledi. bak geçiyoruz ama dedi. dedim olamaz. centrum görünüyordu, e-5 üzerinde orası. ama geçiyoruz, e-5'te değildir o. burda inip yürüyceksin dedi. yahu dedim görüyorum ben onu hep geçerken. solda kalıyor ve görünüyor, içeride değil ki. yok, inandıramadım adamı. hayır, geçiyoruz iyice, birine sorun diye durdu. dedim kime soriym. kızdı resmen. insanlar vardır, onlara sorun, sonra bi de geri gidiceksin boşuna diyerek beni indirdi minibüsten. arkadaki minibüsçüye anlattım derdim. aldı beni minibüse, tekrar para da almadı sağolsun. hem de ben uzattım parayı da o almak istemedi. minibüse biner binmez solda gördüm zaten centrum'u. yemin ederim yaklaşık 50 saniye sonra filan indim minibüsten.

buradaki o.ç. tabiki ilk minibüs şoförü. orası tamam da, bu tavrının sebebini anlamadım. indiğim yer küçükyalı değil de eksik para mı vermiş oluyorum. ona mı sinirlendi anlamadım. ben ne biliym sizin tarifenizi yahu? adresdinde küçükyalı diye geçiyor. ben de insan gibi "küçükyalı centrum" diyorum. orası daha pahalıysa farkını iste. sanki vermiycez istese. beni niye indiriyosun minibüsten gerizekalı! hayır inatla da diyorum ki, e-5'te olduğuna eminim. yok, indirdi beni!

o.ç.
  • kaldırımda rüzgardan savrulan poşete bile korna çalan minibüsçüdür.

(bkz: seni çöpe atacağım poşete yazık)
hesabın var mı? giriş yap