şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sağ şeritte, sağ tarafı kapatmış durumda, güven içinde, sağa doğru dönerken, sağı kapattım nasılsa diyerek diğer tarafa bakarken sağ aynada görüverirsiniz bu motorcuyu. öyle bir motorcudur.

  kurallara uyduğum için söylüyorum, herkes kurallara uymalı bence.

  edit: kesinlikle motor kullananların can güvenliğine dikkat çekmek açısından yazdım bu entry'yi. çünkü sadece araba kullananların dikkati yetmez. trafikte her iki taraf da kendi can güvenliğini düşünmeli ve ona göre mantıklı hamleler yapmalıdır.
 • sadece sürdükleri araçları (bkz: motosiklet) ve giydikleri kıyafetleri (illa deri kıyafetler olmak zorunda değil) hazmedemedikleri için kimi motorcuların analarının meslekleri ile ilgili yapılan tahmin cümlesidir. sırf bu yüzden motorcunun anne mesleği hakkında tahmin yürütenler önce gidip kendi annleriyle, annesinin geçmişte yaptığı meslekler üzerine biraz muhabbet etmeleri gerekmektedir.

  tabi birde orospu çocuğu ünvanını sonuna kadar hak eden motor sürücüleri de vardır. ama bunlar araba kullanırkende aynı ünvanı layığıyla yerine getirirler, trene makinistlik yapsalar bu ünvanı orda da koruycaklarına eminim. yani olay kişinin sürdüğü araçta bitmiyor, bizzat içinde var bu durum. o yüzden kişiyi kullanıdığı araçla yargılamak da çok basit bir beynin ürünü olmaktan öteye gitmiyor.

  orospu çocuğu dediğin kişi hayatın her alanında orospu çocuğu olduğunu unutmadan, trafik kurallarına uyarak sürelim.

  zöge: trafikte yakalamiyim, iki yerden deldiğim egzoza sahip motorumla ters şeritten üzerine sürüp aynanı alırım aşağı.
 • bir insan orospu çocuğu olduğu zaman ne yaparsa yapsın o sıfatı her zaman yaptığı işle ilişkilendirtecektir.
  misal orospu çocuğu motorcu var, orospu çocuğu taksici var, hatta orospu çocuğu sözlükçü o kadar çok ki bu saydıklarımdan daha fazla...
  orospu çocuğu motorcunun mesela en kötüsü bile kask takar, sinyal verir falan, ama bu orospu çocuğu sözlükçünün hiçbir ayarı dahi yoktur, anasını dahi beğenmez, günlük hayatta iki tavuğa su veremez, iki lafı üst üste koyamaz ama sözlükte memleket kurtarır, hunharca yorum yapar eleştirir. erişemediği her şeye bok atar. motosiklet kullanamaz ama motosiklet kullananlar onun için orospu çocuğudur.
  halbuki bir sike yaramayan, gereksiz yere oksijen tüketenin önde gidenidir.
 • aşağıdaki linkte birtakım örnekleri bulunabilen zümre..

  https://www.youtube.com/…lpage&v=div4zun3mvo#t=175s
 • yol bomboşken üzerinize doğru motorunu süren motorcudur
 • trafikte kendisini demir bükey zanneden gençlerin sarfettiği sözcük yumağı.

  sen otomobilinle vs. sakin sakin şeridinde gidersin, çok nizami sinyallerini de verirsin şerit değiştiriken, hız sınırını asla ve asla aşmazsın, harikasın.

  sen geçiş üstünlüğü olana yol verme üstadısındır, emniyet şeridine hiç girmez girene de hoş gözle bakmazsın, mükemmelsin.

  sen her şeyin farkındasındır, iğne deliğinden hindistan'ı bile görecek kadarsındır, reflekslerin ve soğukkanlılığın dillere destandır, efsanesin.

  sen insanların bireysel hatalarını genele yaymaman gerektiğini, bu da dahil bütün genellemelerin yanlış olduğunu da bilirsin, her motor kullananın motorcu olmadığını bilecek kadar zekisin, en azından vitesin yerini öğrendiğine göre bunları da biliyor olmalısın.

  sen bunları yapınca beni nerede bulacağını da bilirsin, orada bekliyorum. annem hakkında söylediklerini yüzüme söylemeni bekliyorum...
 • gecenin bi yarısı mahallenin ortasından motoru bağırta bağırta hekesi uyandıran tipleri de vardır bunların ki en sinir bozucu olanlarından biridir. gecenin köründe o şekilde uyandırılınca öyle içten bi orospu çocuğu çeker ki insan motorcu bunu duysa harbiden orospu çocuğum lan ben der kendine.
 • içlerinden biri olduğum halde savunurdum bunları ama artık savunmadığım motorculardır. zira arabalar kendi yarattıkları trafikte sıkıntıdan geberirken bunlar trafik sıkışıklığının ne olduğunu bile bilmezler. yetmezmiş gibi diğer araçlar asfalta zarar verip (ağırlık meselesi) asfalttan şikayetçi olurken, bunlar asfalta nerdeyse hiç zarar vermeyip asfalttan yol durumundan şikayet ederler. var mı lan öle hem yola zarar verme hem de şikayet et töbe töbe. araç kullanıcıları sıkışık trafikte bir araya gelince ya da bir şeyler istediği gibi gitmeyince kornayı kullanıp (aynı anda bir kaç araç yapacak ama bunu tek başına bir anlam ifade etmiyor) gürültü kirliliğinin bokunu çıkarırken, bu orospu çocuğu motorcuların bazıları tek başına çıkardıkları egzoz sesiyle etrafı rahatsız etme cürretinde bulunabiliyorlar. delikanlı olsalar zaten bir araya gelip sürekli korna çalarlar. yakıt tasarrufu ve çevre kirliliği gibi konulara girip ağzımı daha da bozmuyorum bile. ama yanlız arabalar fellik fellik park yeri ararken bu orospu çocuğu motorcular bir kaç dakikada motorlarını sokacak yer bulurlar. terbiyesiz herifler, yer bulsanız bile bir arabanın yer aradığı kadar süre bekleyin lan, azcık saygı gösterin. kimi yerler bile ayrıcalık sunar bunlara, olcak şey değil. adam arabasıyla bir yere girerken tam ücret versin, sen kalk bazı yerlere ücretsiz ya da indirimli sok motorunu, rezil kepazeler. yazdıkça sinirlerim bozuldu. artık savunmuyorum, hatta motorumu satıp araba alacam, harley ya da honda isteyen bana ulaşsın, arabayla ya da kamyonetle takas edebilirim.
 • istanbul'da millet köprü üstünde saatlerdir bekleyedururken bunlar yandan vız vız diye geçer giderler...
  hakkat amma orospu çocuğu doldu ortalık...
  sen kimsin lan millet orada trafikte beklerken sen yandan geçip gidiyorsun...
  hele birde bunlar aniden arabanın yanında bitmez mi?
  ah ah görsen... hepsi orospu çocuu bunların...
  neymiş aynama bakcakmışım...
  sana mı sorcam ulan ayı...
  sen aradan geçesin diye mi yapmışlar yolu, şeridin tam ortasında dur, benim gibi bekle, sende işgal et trafiği nolcak...
  napmaya yandan geçiyorsun dimi, sana yol vermiyorum diye aynama da çarpıyorsun farkındayım...

  edit:(bkz: ironiden anlamayan nesle aşina değiliz)
 • elde zincir, belde sopa.

  (bkz: road rash)