şükela:  tümü | bugün
 • 2 kuruş ucuza ev satıyor diye kucağına atlanılan müteahhittir. çok vardır bunlardan ve giderek çoğalmaktadır. çünkü işini iyi yapana da engel olup batırmaktadır bunlar. bildiğin tarım zararlısı gibi.

  (bkz: limon problemi)
 • para kazanma hırsının gözlerini kör ettiği müteahhittir. zemin katı dükkan olacak bir konut yapısında, taşıyıcı sistemin içine edip, kafasına göre kolonları kaldırtan, nasıl olsa benim çalıştığım inşaat mühendisi bu binayı taşıyacak şekilde statiğini çözer deyip, bütün çerçevelerde geçilecek maksimum açıklıkları uygulatan orospu çocuğu müteahhittir. genellikle güçlü kolon zayıf kiriş yerine, amına koyulan açıklıklardan dolayı zayıf kolon güçlü kirişi tercih eden orospu çocuğu müteahhittir. en sıradan depremde bile yıkılacak binalar diken orospu çocuğu müteahhittir.

  kısacası orospu çocuğu müteahhittir.
 • ev sahibinden surekli sozleşme dışı para talep eden orospu çocugudur bu. parayı vermezseniz tapuyu devretmem diye de tehdit eder amın oğlu. boyle yapan bir cok orospu cocugu, sabrı tasan ev sahibi tarafından sikilmistir ve sikilmeye de mahkumdur.
 • arkadaşlar (bkz: orospu cocugu taksici) başlığı almış başını gitmiş. lütfen bu başlığı da dolduralım, çünkü ülkemizin güzide mesleği müteahhitliğin taksicilikten eksiği yok, fazlası var.

  hükümetin verdiği güya kentsel dönüşüm, icraatta yerinde dönüşüm sayesinde bu mesleği yapanların içinde yer alan çok büyük miktardaki orospu çocuğu servetlerine servet kattı.

  asıl suç bunlarda mı? tabi ki hayır.

  temizlik işçilerinin başındaki şef, ofisinizdeki müdür yardımcınız, iett amiri her yönetici aslında sınırlı şekilde bir adalet dağıtıcıdır. en alt kademe memurdan, belediye başkanına, bakana ve üstlerine kadar adalet dağıtması gerekir.

  sen yönetici koltuğuna oturduysan, o göt bende var diyorsan, bu orospu çocuklarına önlem alacaksın.
  sadece ekonomi dönsün, bugünlük götü kurtaralım diye bunlara yüz verirsen, torpil yaparsan, haksız kazançlarına yardımcı olursan... neyse...

  son olarak buradan tüm orospu çocuğu müteahhitlerin kundaktaki bebesini, mezardaki anasını sikeyim.

  idealist ve doğru müteahhitleri konu dışı tutuyor, onlara allahtan daha fazla kazanç diliyorum. elhamdülillah.