şükela:  tümü | bugün
 • literatüre geçecek bir tanesinin varlığından bugün haberdar olduğum meslek grubu. ben dumur oldum buyrun sıra sizde;

  beşiktaş'tan lüks bir otelden bir bayan turist biner,

  kadın atatürk havalimanı'na gidecek,

  taksici önce ikinci köprüden karşıya geçer !!!!

  oradan bir güzel dolaşıp birinci köprüye girip havalimanına gider !!!

  bunu yapan otelin sürekli çalıştığı durak taksisi.

  kadın bu arada sürekli iş için istanbul'a gelir, ve kadın bu duraktan her taksiye binişinde aynı yol !!!!

  neyse,

  bir gün kadın çıkıyor otelden durakta araba yok,

  yoldan biniyor bir taksiye ve dili döndüğünce atatürk havalimanına gideceğini söylüyor,

  taksici doğal olarak basıyor beşiktaş'tan 10 dakikada havalimanındalar,

  kadın feryat figan bağıyor !!!!

  polis geliyor etraftan insanlar falan geliyorlar,

  kadın "bu adam beni başka havalimanına götürdü burası atatürk havalimanı değil ben oraya her gidişimde iki köprü geçiyordum" diyor !!!!!

  neyse havalimanı polisleri durumu izah ediyorlar ve bizlerde memleket olarak rezil oluyoruz !!! nokta amk.

  ulan yazarken, utandım resmen amk.

  edit: kadın amma salakmış diye mesaj atan arkadaşlar oldu. kadın salak bile olsa adamın yaptığı normal mi arkadaşım?
 • gecedir, taksinin içi karanlıktır. pegassus taksiciye 12 tl verir (10 +2) ve çok emindir aslında ! sonra taksici ışığı açar;

  -abla (5+2) verdin .

  -nasıl olur 10+2 idi o.

  -hayır abla bak

  deyip benim verdiğim 10 tl. yi o anda 5 tl ile değiştirir. zaten o yüzden de ışığı açmamıştır en baştan.
  tabiki de mimardan da şerefsiz olur, muhendısten de, doktordan da. ancak sözlükte ben başka meslek grupları için yazı yazan böylesine öfkeli bir kalabalık görmedim.

  (bkz: istatistik)

  sen milleti düdüklemeye çalışırken iyi oluyordu tabi.
 • kısa mesafe istemez, karşıya geçmek istemez, trafiğin olduğu tarafa gitmek istemez. niye istanbul'da çalışıyor anlamış değilim! git kardeşim anadolu'da bir şehre. hem burdaki nüfus hem de trafikteki taksi sayısı azalsın. köprüsüz, trafiksiz ve kısa mesafe gitmeye muhtaç insan kalabalığı olmayan bir şehre git.

  sabah işe geç kaldım, otobüse binsem hayatta yetişemeyeceğim. bayılmıyorum taksiye binip 40 lira bayılmaya ama mecburum işte. şişli'de tam yedi (rakamla 7) taksi durdurdum ve yedisinden de "karşıya geçmem abla" lafını duydum. normalde hiç üşenmiyorum, plaka alıp beyaz masa'ya şikayet ediyorum ama bu sefer sayının 7 olması ve işe yetişmeye çalışmam nedeniyle plakaları alamadım.

  benim de müşterim var, ekmek parası kazanmaya çalışıyorum. hiçbirine "bu iş kısa iş yapmam", "bu iş karşıda gitmem" ya da "o yönde trafik var gelemem" demiyorum. diyecek olsam siktir olup giderim anadolu'da bir şehirde yaşarım. sen gel hem istanbul'un kalabalığından, pahalılığından faydalanmak iste hem de "owwww trafik var abla gitmem" de.

  at koşturun amk!

  ha diyeceksin ki orospu çocuğu olmayan taksici yok mu? olmaz mı... sekizinci taksinin şoförü sağolsun, hiç söylenmeden "tabii götürürüm hanımefendi, bizim işimiz bu" diyerek, yol boyunca güler yüzüyle benim sohbet ederek günümü kurtardı.

  bugünün ortalaması sekizde yedi.
 • özellikle istanbuldaki taksicilerin büyük bir kısmını oluşturan taksici modelidir.dünyada bu kadar keyfi hareket eden başka bir esnafta yoktur.
  tamamiyle insiyatif kendisine aittir. altlarındaki boktan arabanın 600 milyarlık plakasına mı güveniyorlar bilmiyorum.
  gideceğiniz yerin yolunu bilmediğinizi anladığı anda sizi mutlaka dolaştırırlar, geyik muhabbetlerini illaki dinlemek zorundasınızdır. arabada dinledikleri iğrenç müziği size zorla dinletirler, kısmanızı istediğinizde ise mal mal suratınıza bakarlar.keza aynı şey sigara içinde geçerlidir,araba onların olduğu için sizi zehirleme hakları vardır.şirket için adamdan fiş istersiniz anasına küfretmişsiniz gibi tepki verirler.taksiciler ile bir sorun yaşadığınızda şikayet edebileceğiniz herhangi bir yer olmadığından tarfikte her türlü ayılığı yapmayı kendilerine hak görürler.
  sizi taksiye almamak içinde her zaman bahaneleri vardır.
  kısa mesafe der almaz
  uzun mesafe de almaz
  trafik var der almaz
  maç var der almaz
  durağa gidicem der almaz
  yolcu almaya gidiyorum der almaz
  benzinciye gidiyorum der almaz
  gideceğin yeri beğenmez almaz
  tipini beğenmez almaz
  canı istemez almaz
  karısıyla kavga eder almaz
  almaz da almaz.

  işte bu yüzden taksici orospu çocuğudur.(istisnalar ve eski sadri alışık filmlerindeki modeller hariç)
 • dağ gibi işim var ama bu yavşağı da yazmazsam içimde ukte kalır.

  1 saat önce işe geliyorum, bindim florya dolaylarında taksiye, şirketin önüne geldim, 6 lira bişey tuttu. çıkardım 50 tl verdim. ağzını burnunu büktü, ofladı, pofladı denyo. "aman birader ya, biniyorsun da sorsana bi "-50 lira bozuğun var mı" diye ?" gerekçesiyle bana trip üzerine trip attı. baktım uzattıkça uzatıyor, 1 liraları falan sayıyor. cebime geri koydum parayı, indim arabadan.

  arkamdan bir hışımla çıkıp, seslendi; "hoop kardeş nereye ya?" "usta kusura bakma ya" dedim. "param yok benim" "nasıl paran yok birader" dedi. "baya baya yok" dedim. "bindirirken sorsaydın keşke paran var mı? diye"

  bi böle abondane oldu bu. sonra elinde para üstüyle koştu. "dalga mı geçiyorsun?" falan diyerek uzattı 44 tl yi. florya'da taksicilik yapıyor 50 tl bozamıyor göt oğlanı. böyle esnafı da sikeyim, zanaatkarı da...
 • bunlar tekerlekli sandalyede görünce de almak istemezler.
  sanki arabalarına sıçacağım ağızları dururken...
 • 5 gün önce acıbadem'den bayrampaşa'ya gitmek için bindiğim taksicidir. ulan insan sevinir göbek atar karşıya gidiyorum diye. bunun beni odunla dövmediği kaldı. bi afra tafra bi söylenme bi vites tokatlama hareketleri gaza abanma falan. 60tl para ödedim herifi yine de memnun edemedim arkadaş. işte bazıları doğuştan orospu çocuğu oluyor böyle.
 • moskova'da bir toplantıda sohbet ettiğim rus bir mühendis anlattı: "atatürk havaalanı'ndan sultanahmet'teki otele gitmek için taksiye bindim. yol çok uzun sürdü ve iki defa boğaz köprüsünden geçtik."

  özellikle sordum, başka köprü olmasın diye. hayır, adam emin boğazdan geçtiğinden çünkü defalarda gelmiş istanbul'a. orospu çocuğu taksiciye birkaç defa sormaya çalışmış ama anlamazdan gelmiş. orospu çocuğu işte. ne kadar ödedin dedim, adam utancından söylemek istemedi. sizin gibi şerefsizler yüzünden dünyanın her yerinde biz utançtan yerin dibine giriyoruz şerefsizler!
 • günlerden bir gün bindiğim bir taksinin şöförü tarafından dile getirilmiş durumdur.

  aramızda şöyle bir diyalog yaşandı:

  taksi şöfürü : bu taksicilerin var ya hepsi orospu çocuğu.
  diceman : estafurullah abi
  taksi şöfürü : yok yok %100'ü orospu çocuğu ya
  diceman : yok abi %95'i falandır ...
 • 7 lira 65 kuruş yazan taksimetreye karşılık tam tamına 5 tl banknot ve 2 tl 65 kuruş madeni para verince "bu ne?" diyen taksicidir. ne ne aq? ne ne? hayallerini mi yıktım orospu çocuğu? 10 tl verecektim de her zamanki gibi bozuk yok ayağı yapıp üzerine yatacaktın he mi? yemezler abicim yemezler? bu ne? eşşeğin ziki bu!