şükela:  tümü | bugün
  • bir şeyin çok kişi tarafından, çok fazla kullanıldığını anlatmak için kullanılan deyim.
  • filmlerinde kucuk emrah'in mutemadiyen annesini icinde bulunmakla itham ettigi hal ve hareketler butunu.
  • salt cinsellik/para iliskisiyle aciklanamayacak kavram.

cok farkli sekillerde tezahur eder hayatta.

(bkz: tacizci erkekleri koruyan kadinlar)
  • orospu olmanın bir yanı iyidir.taklit yapmaz ..bukowski demiş "fahişeleri ve çingeneleri severim.biri namuslu taklidi yapmaz diğeri de milliyetçilik.." (yazı tam böyle olmayabilir ama okuyup anladığın muhtemelen aynıdır)..iyi de demiş.
  • her hatunun beceremeyeceği olay. bazıları vardır ki motor gibi görünmemelerine rağmen sağlam fahişedir. işte o gerçek orospudur. yerim.
  • tercihtir.
    o orospu benim.
    kimi ne zaman istediysem onunla oldum. kimi sevdiysem onun oldum. ama daha güzeli var: kimi istediysem "benim oldu."
    kimseye de hesap vermedim.
    arkamdan orospu diyenlere de gülüp geçtim; zira para kazanmak değildi amaç. paranın içine tüküreyim.
    amk kolpacı pezevengi.... orospu olduğunu kabul etmek, bir orospuyu tatmin edemeyen bamya olmaktan evladır!
    o dediğin benim ulan. amk kolpacısı, şerefsizi.... kime ne dersen de. ben ne gemileri yakmışım, ben en sevdiğimi, kara sevdamı sırf gururdan siktir etmişim.

evet, ben orospuyum.
    var mı başka bir diyeceğin? hıyar ağası, adananın malına adını vermişsin, hala benimle uğraşmaktasın.
    sen bana çok küçüksün bebeğim; kü-çük-sün!
    salak.