şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilkent üniversitesi işletme fakültesi hocalarından birisidir kendisi. üniversitede ikinci yılıdır, organization theory organizational behavior organizational symbolism and culture adlı sıkıcı dersler vermektedir, derslere eklemiş olduğu çok güzel okuma parçaları ile (gerek black box etkisi ile alakalı olsun gerek ssg'nin yeni harmandaki röportajı olsun) maximum boğucu olan dersleri az da olsa çekici kılabilmiştir*.
 • severek takip ettigimiz, düşünme yetisini az kullanmaya alışık gençlerimizde bir fark yaratan sevgili hocamız.
  sınavlarının rüyama girmiş olması da küçük şakalaşmalarla dimagımızda yer edinmiştir.
 • organization theory dersinin final projesinin ekşi sözlügün gelişiminin bir tür analizi olmasında karar kılmış olan hocadır kendisi.
 • kendisini sevmeyen insanları cidden anlayamadığım bilkent işletme hocası.

  kitapta yazan birtakım teorik şeyleri ezberletmek, sayfalarca case verip saçma sapan esseyler yazdırmak, yani bir anlamda kolaya kaçmak yerine öğrencisini düşünmeye zorlar. çok proje yaptırır, ama öğrenciye eziyet olsun diye verilmiş projeler değildir, hepsinin bir nedeni vardır, ve bu nedenleri de açıklar. bölümdeki birtakım insanların tersine öğrenciyi kendinden korkutmanın, öğrenciye saygı ve sevgi dolu yaklaşmamanın kendisini "iyi öğretmen" yapmayacağını bilir. halden anlar, ayrımcılık yapmaz, derse mutlu girip dersten mutlu çıkmanızı sağlar.

  ama bunların dışında, kendisini çok sevmemi sağlayan bir "sense of humour"a sahiptir. ettiği bazı lafları defterimin kenarına not aldığım 3. hocadır.

  diğerleri için;
  (bkz: nufer ozturk)
  (bknz:sefa uysal)

  "here we go, talking about the textbook again"
 • orsan hoca, bolumun dekanligina, zamani gelince de bilkent universitesinin rektorlugune yakisacak yegane adamdir. kendisinin bolumde verdigi tum dersleri iki kere aldim, oyle biraktigindan degil hep daha iyisini yapabilecegimi dusundugumden. ogrenciyle oyle guzel iletisim kurar ki ogrencin o anki yaptigindan hep daha fazlasini yapabilecegi motivasyonunu verir. yeri geldiginde taviz vermeyen bir hoca olur, yeri geldiginde de koridorda gordugunde gelip tokalasir.

  programinizi zora sokacakta olsa, ortalamanizi dusurecekte olsa dersini almanizi tavsiye ederim. size katacaklari dersten cok daha fazla olacaktir. diger hocalara yapilan yalakaliklari ya da kandirmacalari yemez, adam gibi olana, adam gibi davranir oyle egosu, kaprisleri yoktur. ama aranizin iyi olmasina aldanip salmayin, not islerinde cok adildir, acimaz. kim ne hak etmisse onu verir. mezuniyet toreni gunu ben binadan cikip yururken, yanimdan arabasiyla gecmistir ve anladigim kadariyla acelesi olmasina ragmen durmustur, yanina gidip sarilmisimdir, "yaparsan sen yaparsin, birakma sakin" sozu halen kulaklarimdadir.
 • executive mba ogrencilerini de kendisine hayran biraktirmis hocadir. oyle ki kendisinden sonra derse gelen hicbir hoca, kendisinin biraktigi etkiyi birakamamistir ogrencilerde.
 • öğrencinin ufkunu açan, çok iyi bir hitabet yeteneği olan ve hayatında 10 sayfadan fazla makale okumamış mühendislik öğrencilerine bile not alarak sayfalarca makale okutabilecek kadar iyi bir öğretme yeteneği olan bilkent hocası. girişim ekosistemine adım atmak isteyen bilkentliler kendisinden entrepreneurial management dersini almalı, alamıyorsa da tavsiye almak için tanışmalı zira ekosisteme gerçekçi bakış açısı bile heyecanlı girişimcilere çok şey katabilir.
 • eğitimlerinde ekşi sözlük'ten örnekler veriyor. bıravo.
 • sıcakkanlı, sevecen, öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenen, hitabet şekliyle tüm sınıfı kendisine hayran bırakabilen bir hocadır. bilkent işletme dendiğinde akla gelen ilk isimlerdendir. dersinde sıkılmazsınız, öğrenciyle sürekli kontak halindedir dersi işlerken. kendisine buradan selam olsun.

  edit: imla
 • ortalamanız düşecek olsa bile bir kere ders alınması gereken, kapıdan girdiğinizle çıktığınızda aynı olmamanızı sağlayan hocadır