şükela:  tümü | bugün
3529 entry daha
  • (#95178578) nereden bilgi alsaydım.
    şu an bile, sayılara göre yurt - konukevi çıkma durumu imkansız. yurtta yetkiliye sorduğumda listeyi takip edin tahmini bir tarih veremem diyor. konuk evi kayıtlarında akp gibi referans sistemine dönmüş şeffaflık yok.

içinde bulunduğum durumun tek sorumlusu benim tabi. okul sütten çıkmış ak kaşık.

kardeşimi "..." odtü mezunları derneğinden aradılar toplantıya gitti, "zengin değilseniz yurt çıkar" demişler. memur çocuğu olmak ailesinin maaşından başka geliri olmaması mı zenginlik. daha ne yapayım. girdiğim entry'den sonra 3 - 4 aynı durumdaki memur bordrolu çalışan çocuğu da özelden yazdı. tanıtım günlerine gitttiklerinde "ankara dışından gelen öğrenciyi odtü boş bırakmıyor." demişler.

okul http://yurtlar.metu.edu.tr/…svuru-ve-kayit-kilavuzu yayınladı.
    burayı baştan sona belki 4 defa okudum. daha ne yapayım.

geçmiş yıllarda yerleştirme rakamları neden gözükmüyor. verirsin dosyayı geçmiş yıllarda yerleştirme rakamı olanlarına göre karşılaştırma yaparım önceden ona göre hareket ederim.

bir paragraf ya bir paragraf ekleseler,
    "belirtilen yks sıralamaların altında yapılan başvurularda yurda yerleşme oranımız ne yazık ki düşüktür. bu durumda olanların konuk evi, kredi yurtlar kurumu, benzeri alternatifleri mutlaka dikkatle takip etmelerini öneririz."

yazsalar 770 kişi açıkta kalmazdı. maksimum 70 kişi olurdu bu sayı. millet güvendiğinden kyk'ya, konukevine başvurmadı. odtü öğrencisini açıkta bırakmaz algısından.

ama bütün suç kendimizde. evet bütün suç bizde. okul sütten çıkmış ak kaşık. mezunlar toplantısı falan, tanıtım günleri. biz araştırmadık.
9 entry daha