• intiharın şokunu atlatamamışken bugün korkunç bir ihmal sonucu bir öğrencisini kaybeden üniversitem.

(bkz: şeymanın alacağı nafaka)
  • detayları aşağıdaki haberde de yer almaktadır.
    https://www.evrensel.net/…ogrenci-hayatini-kaybetti

olay a4 yokuşunda gerçekleşmiştir.
    100. yıl evlerinde görgü tanıklarının ifade ettiğine göre seyir halinde bir kamyonetin kapısı açılıyor ve bir öğrencimize çarpıyor...
    söz konusu kişi ağır yaralı ılarak hastaneye kaldırılıyor, ancak kurtarılamıyor.

psikoloji bölümü son sınıf öğrencisi irem kütük.
    10 gün arayla ikinci evladımızı yitiriyoruz.

2 gün sonra soruşturma ile ilgili yeni gelişmeler:
    http://www.hurriyet.com.tr/…rem-nasil-oldu-41033377

söz konusu aracın iç hizmetlere ait oldugu doğrulandı.
    kapak yana açılıyor. böyle saçma sakat bir tasarım olabilir mi...

korkunç cinayet gibi bir kazaya kurban gitti irem...

günlerdir kendime gelemiyorum, gazetedeki detaylarla iyice kahroldum.
  • kaza deyip geçiştirmeye çalışın hemen bu olayı da..bir insanı hayallerinden,hayatından böyle kolay kopartamazssınız!bizi buraya bu kadar kolay ölelim diye yollamıyor ailelerimiz.
  • hayatımın son 8 senesini içinde yaşadığım okulum, iş yerim ve evimdir. bu ağustos’ta vedalaştığımız için bunlara ek olarak yüreğimde yangın olmayı da başarmıştır.
    son senemde kendisinden çılgın gibi kurtulmak istediğim yalan değildir. university rankings takip edip odtü’den iyilerine doktoraya gitmeye karar verip, odtü’yü küçümsediğim de yalan değildir. sözde daha iyisine gidip odtü’yü deli gibi özlemem, odtü’nün gönlümün ranking’inin birincisi olması hiç yalan değildir.
    doğup büyüdüğüm, çocukluğumu geçirdiğim ailemin evinden çok, evdenilince aklıma gelendir odtü. google maps’e odtü yazmak, ring.metu.edu.tr adresinden ringleri takip etmek, yemekhaneden ne varmış diye yemeklere göz atmak gibi hobiler edindim sayesinde.
    odtü’yü çok özledim. eğitimi de öğrencilerine sunduğu her türlü imkan da dünya standartlarının çok üstündedir. ülkecek sorunumuz olan ekonomik sorunlar da olmasa değil gönlümün rankinglerin de kesin birincisi olurdu. o kadar net. evet.
    çok özledim odtü’yü. taşı toprağı altındır. içindeyken değerini bilip savunun ve koruyun evimizi, biz ordayken bizim yaptığımız gibi.
    odtü size emanet, odtü ruhuysa hepimize!
  • irem kütük adlı öğrencisi kampüs içinde feci bi kaza sonucu hayatını kaybetmiş.

http://halktv.com.tr/…enci-hayatini-kaybetti-348114

çok çok üzüldüm gerçekten.

allah rahmet eylesin.
    allah ailesine sabır versin...
  • "yetiştirdiği mühendisler" tarzı bir genelleme yapmak biraz abesle iştigaldir. zira insan biraz da kendisini yetiştirir. ben mezun olup hiçbir şey anlamayanına da rastladım burda, hakikatten bir çok ben mühendisiyim diye dolanan insana kafa tutabilecek kadar bilgili ve donanımlısına da rastladım. öss'yle filan savunulması ayrı bir saçmalıktır oralara zaten hiç girmeyelim.
    amma velakin, bence odtüyü odtü yapan güzel yapan, iyi yapan; sunduğu olanaklardır. hocaları tecrübelidir. almak isterseniz her türlü teorik ve pratik bilgiyi verebilecek donanımdalardır.
    öğrenci toplulukları, farkındalık, hayat bakışı denilen şeyler bir çok üniversitedeki öğrenci profilinden ileridedir. briç topluluğu kimselere 1.lik yüzü göstermeyen, müzikal topluluğu belki türkiye'deki tek gerçek ve en büyük müzikalci tayfasını yetiştirip oyunlar sunan, politik toplulukları gayet aktif sürekli çalışan bir üniversiteden bahsediyoruz. hadi bunları geçelim futbol takımı da vardır, amerikan futbolu da kürek de... bunlar bir öğrenci için kendini geliştirmek açısından(akedemik olarak demiyorum tabiki) bulunmaz fırsatlardır. bu yüzden burdan çıkan adam hakkaten odun doğmadıkça, odun olarak çıkamaz.
    lise gibi üniversitelerin aksine, türkiye'nin en büyük ve yaşanılası kampuslerinden birine sahiptir.
    yaşanılacak, öğrenilecek çok şeyi vardır. akademik tercih ve başarılar bir yana odtü'yü asıl odtü yapan budur.
    gereksiz tartışmaların da anlamı yok,içeri giren anlar ne anlattığımı.
  • hacettepe ve gazide odtüdeki gibi üniversite hayatı yaşanılabileceğini düşünen yazarları barındıran üniversitedir.
  • tüm samimiyetimle yazıyorum, odtü’de okumayan bilmez, atar. başkalarını eleştirirken kendi mükemmelliğini düşünenlerin ezmeye çalıştığı ama ezildiği üniversitedir.
  • tüm samimiyetimle yazıyorum, okulunu tanıyamamış nesle âşina değilim.
  • herhangi bir t anında kayıtlı öğrenci, kadrolu/kadrosuz akademisyen, yönetim personeli, bakım/onarım personeli sayısının toplamı neredeyse 20 bin çıkacak bir okul hakkında yapılan genellemelerin doğruyu yansıtması için elinizde sağlam bir büyüklüğe sahip örneklem olması lazım.

bakın daha bunun mezunlarına falan hiç girmedim.

tabi bu okula gitmeyin tavsiyesi verenler okula gelip derslerine girselerdi belki daha iyi istatistik bilgisine sahip olup bir yerlerinden sallama tespitler yapmazlardı. bahsi geçen diğer okullarda bu eğitimin üstünde pek durulmuyor sanırım.
hesabın var mı? giriş yap