• her türlü konuda öğrenci düşmanlığının tavan sınırını belirleyen okul
  • 2011 senesinden beri olmuyor muymuş?

vay be. en sonuncuyu görmüş efsane nesilden oluyorum. tabii, neyden bahsedildiğini söylemeden hemen anlayabilmek...

bir üniversite çeşidi. bir zaman mensubu olduğum.
  • öğrencisi olduğumdan beri ilk kez kar tatili yapmış üniversite. şanslı nesiliz vesselam, bizden önce bu okulda kar tatili görmüş nesil torun torba sahibi oldu.
  • bir efsaneye şahit olduğum için benim de şanslı hissetmeme neden olmuştur.
  • 1990ların başından beri odtülüyüm *

90lı yıllarda çeşitli seviyelerde kar yağışları olurdu... çok ciddileri de... küremiz bugünkü kadar ısınmamıştı daha... ama hiç tatil olmazdı... (hoş olsa da duyuracak olanak olmadığından da yapmamış olabilirler...)

odtü'nün, tanık olduğum, ilk kar tatili 2002 ocak ayında final döneminde 2 günlüğüne gerçekleşmişti... ancak o iki gün cumartesi pazara denk geliyordu.

sosyal medya aktif değil, ancak odtü içinde öğrencisinden hocasına herkesin küfrettiği bir tatil oldu. o günkü final programı finallerin sonuna eklenmişti... özellikle sınıf mevcudu çok olan derslerin finalleri iki haftalık final döneminin ilk yarısında yapılır ki değerlendirme kolay olsun... 700~ kişilik bir calculus sınavının finallerin sonunda yapıldığını düşünün...

ama kar da kardı ha...

sonraki 10 yıllık süreçte oldu mu çok emin değilim ama tanık olduğum diğer tatil 2011'de idi.

doktora dönemindeydim. dersi internet üzerinde bir arayüzden işliyorduk. biz ders yaptık. keyifli bir etkinlikti... o yüzden çok kasmadı yani...

bir sonrakinde de kısmet bugüneymiş...
  • karla birlikte daha bir guzel olan, ankara'nin hatta turkiye'nin guvenli kalmis nadir bolgelerinden, canim okulum.
  • okul dediğin
  • torpilsiz kadro açabilen nadir üniversitelerimizden. özellikle devlette bu konuda odtü gibisi yok sanırım. ankara'da yaşayabileceğimi bilsem gider okurdum burada, ama odtü için ankara'ya katlanamam.

ayrıca zamanında diplomam yok diye sürekli eğitim merkezinin elektron mikroskopi eğitimine katılmama izin vermemişlerdi. evet, çünkü makine mühendisliği lisans diplomam bile olsaydı efsane bir elektron optiği bilgisine sahip olacaktım da, herhangi bir diplomam yok diye "anlayamaz bu salak" denilerek reddedildim. yine de severim tabi, iyi ki vardır.
  • sürekli ramazan bayramında akedemik takvimi geriye çekmekten 2019-2020 döneminde ilk dönem finaller 2 ocakta başlayacakmış. canım okulun sırf tatil yapmamak için elinden geleni ardına koymuyor
  • fizik çimlerindeki ya da endüstri kantinindeki king’leri özlediğimin okulu.

konser bitiş saatinde eryaman otobüsü bittiği için açık bulduğun herhangi bir bölümünde ya da kaçak girerek herhangi bir yurdunda sabahlamayı özlediğimin okulu.

barakasında, devriminde, gıdasında sarhoş olmayı özlediğimin okulu.

dört günlük şenliğe 6 tane final sığdıran hocalarını özlediğimin okulu.

mühendis adama sosyolojiyi, psikolojiyi, sanatı sevdirecek çeşitlilikte seçmeli derslerini özlediğimin okulu.

yalıncağını, ormanını, otostopunu özlediğimin okulu.

her zorluğuna, her şanssızlığına rağmen her daim yanında doğru insanları bulabilecek olmanın verdiği güvenini özlediğimin okulu.

jeoloji kantininde tavlasını, petrolde masa tenisini, gıdada bilordosunu, iktisatta türk kahvesini, beşeride çayını, matematikte sandivicini, mimarlıkta goygoyunu özlediğimin okulu.

halısahasını, spor salonunu, havuzu özlediğimin okulu.

şenlikte kortlarında djlerini, çarşıda rock sahnesini, kkm’de jazzcılarını özlediğimin okulu.

6 yıl boyunca devrimin her harfine bir mum yaktığım sol yanını özlediğimin okulu.

kısaca geçirdiğim her günü, her dakikayı özlediğimin okulu.
hesabın var mı? giriş yap