• son olaylarla ilgili, ankara ve kktc'deki öğretim üyelerinin hala imzalamakta olduğu bir bildiri hazırlanmıştır.

bildiriye ve imzacılara buradan ulaşmak mümkün. odtü savunulmalıdır
  • odtü ile ilgili direniş, başkaldırı, şiddet vb. konulu çıkan seslerin büyük bölümü kampüsün belki %2'sini oluşturan kitle tarafından çıkarılmakta.

kalan %98 huzurlu, terör örgütü propagandası olmadan, pis kokan dhkp-c özentisi kara fatmalardan uzak bir hayat istiyor.

odtü'den marjinal sol kürtçü bir haber duyduğunuzda bunu göz önüne alın. 5 yıl geçirdim, asla bitmiyor bu %2'lik hamamböceği kesim.
  • hayatımın en güzel yıllarının geçtiği canım okulum. keşke olabildiğince uzatsaydım.
  • her seferinde "bekle beni sevgili, bekle beni yuvam, bekle beni gençliğim" dememe sebep üniversite. * *

tanım: başı dertten kurtulmayan, her seferinde yeni bir sıkıntıya hemhal olan üniversite/kampüs.

şimdilerde en büyük sorunu, kampüse yapılmasına başlanılan kyk yurdudur. böylelikle bir devrin,* bir eğitim sistemi örneğinin, bir müstakil üniversite gerçeğinin sonuna gelmekte olduğumuzu bize acı acı anlatmaktadır.

edit: yazarken * farkedilmeyen cümle düşüklüğü ve imla hatası giderildi.
  • kampüsü kampüs değil, şehir gibi, her yer ağaç, geniş güzel rahat bir mekan. öğretim üyesi lojmanları da manyak ucuz ama çok güzeller.
  • 12 haziran çarşamba günü yapılan proficiency sınavının hocalar ve öğrenciler tarafından çok zorlayıcı olduğu düşünülüyor. cidden de öyleydi. sene içinde edinilen kazanımlar sınav sorularını karşılayamadı. bazılarımız sınavı bile yetiştiremedi.
    hem hocalar hem de öğrenciler tepki gösteriyor, mailler atıyor. bakalım ne olacak. umarım hala öğrencileri düşünenler vardır.
  • “mezunlarımız evinize hoş geldiniz” diyerek karşılarlar mezunlar gününde. evdir, evimizdir.
  • ankara'daki üniversiteler arasında, öğrencisi değilseniz içeri girmenin en zor olduğu üniversitedir kanımca.
hesabın var mı? giriş yap