• tupperware denen plastik batağına saplanmış kadınlardır. bakıyorum çevreme her gün daha da artıyor böyleleri. küçücük şişeler, kaseler, bardaklar onlarca liradan satılıyor. işin ilginç yanı bir sürü de alıcı buluyor.
    hadi desem ki insanlarda para çok, harcayacak yer yok, aklıma annem geliyor. öğretmen kendisi, zengin değiliz yani. geçen gün küçücük bi kaseye 95 lira vermiş. dedim ki anne bu ne böyle yastık altında tupper mı biriktireceksin. neymiş yiyecekler bozulmuyormuş günlerce tazecik kalıyormuş bıdıbıdı. ya sanki göçebe hayat mı yaşıyoruz anne, yörük müyüz anne. her gün evdeyiz yer bitiririz allahım ya.
  • foreverware satan kadını akla getirmiştir. dikkat edin her an odanızda yatağınız yerine büyük bir saklama kabı bulabilirsiniz.
    (bkz: eerie indiana)
  • 50 kuruşluk maydanoz için 100 liralık kap alma sorunsalıdır. baksan bir insan hayatı boyunca 100 liralık maydanoz yiyemez, bozulsa ne bozulmasa ne aq?
  • 2 kaba 150 lira ödeyerek bir zamanlar bizim evden de geçmiş olan krizdir.

allah kurtarsın ucuz(!) atlattık.
  • sadece orta yaşla sınırlı kalmayan hemcinlerimin satışçılara direnme geninin arızalı olmasından kaynaklanan durumdur. çook faydalı, çook sağlıklı diye bok satsalar alacaklar. tupperware, amway, çeşit çeşit kozmetikler bunların en önde gelenleri. içinde yemek pişirecek parası kalmıyor tencereye tavaya para gömmekten.

ha erkekler de az değil bu konuda, onlarda da elektronikte aynı durumdalar.
  • (bkz: tucker)
  • krizin hangi memlekette yaşandığını merak ettirendir.

lan oğlum orta yaş dediğin kadın türk ise tupper mıdır ne haltsa, saklama kabına para verir mi lan? yörsan tava yoğurdunun, carte d'or'un kabı ne güne duruyor?
  • bir de bunun tuppersex versiyonu var. bildiğin teyzeler evde toplanıyor. satıcı teyze çantasını açıyor türlü türlü dildolar, boy boy oyuncaklar. bir ara ciddi düşündüm acaba bu sistemi getirsem mi memlekete diye... sonra baktım daha erken...
hesabın var mı? giriş yap