şükela:  tümü | bugün
  • dünyaya hep savaş getirdiler.
  • aslında bir çok kimsenin düşündüğü gibi, geri kalmak için ve savaşmak için var olmadıklarına inanıyorum.

halkları ve bu kadar büyük bir coğrafyayı her açıdan genelleyemeyiz ama bir kaç konuda genellenebileceklerini düşünüyorum.

mesela çok duygusal halklardır.
    bütün duygular abartılı ve çok hızlı yaşanır.
    kaba saba gülünür, çok şiddetle kızılır ve aşk gerçekten çok tutkulu olur.

hangi dine inanırlarsa inansınlar, toprak ve insan arasındaki bağı iyi kavrarlar.
    toprağı sevmeyi, saygı duymayı kolayca özümserler.

çocukları oynamayı iyi bilir.
    dünyanın en güzel oyunları bana sorarsanız ortadoğuda kurulur. çünkü çocukları birbirlerinden ve oyunlardan koparacak bazı etkenleri bilmezler.

ortadoğu dramların bol olduğu bir coğrafyadır.
    ölümü kolayca kanıksar, hayatın bir parçası olarak görür halkları.

insan arzusunun ve beğenilme güdüsünün her türlü baskıdan fışkıracağının kanıtıdır ortadoğu kadını.

birbirlerini memleketlerinden uzakta tutmayı bilirler.
    birbirlerini dünyanın en kalabalık dünyanın en uzak dünyanın en renkli metropolitanlarında metrelerce ötelerden tanırlar.

hem çok kalabalıktır ortadoğu hem de insanı çok yalnız olur.
    bir çok bireyi herkesin özel olduğunu, herkesin birbirinden farklı ve güzel olduğunu bilemeden yaşar ve ölür.

ortadoğu müziği ritmlerle dans figürleri empoze eder.
    kıvraklık ve estetik hangi ırktan olursa olsun kanında gezer ortadoğu insanının.

en güzel kebaplar ve etlerin en cafcaflı pişirimi ortadoğu insanına kısmet olmuştur.

uzaklardan gelip öldürenler, sömürenler ve hiç acımayanlar yüzünden pek çok ortadoğu halkının kültürü git gide kurumaktadır.

kaç kuşak kaldı diye sormak gerek bu acımayanlara,

kaç kuşak sonra dünyanın bu tarafındaki renkleri hepten silmiş olacaksınız?
  • süzme gerizekalı halktır. bakıyorum ayaklanıyorlar. tamam eyvallah, kardeşim senin elinde silahtan başka ne var? yani ordusu olan ülkeye ayaklanıyorsunuz özgürlük vs. namina. adamda top tüfek uçak helikopter her şey var sonucunda kazanamayacağını ve terorist grup olarak varlığını sürdüreceğini bilmiyor musun? kafan hiç basmıyor mu? e ne oldu? çoluğuna çocuğuna tecavüz edilip öldürüldü. sen ne yaptın ele geçirdiğin yerlerde çoluğa çocuğa tecavüz ettin oldurdun. değdi mi ayaklandigina? değmedi.

birde en komiği, türkiye vb. çevre ülkelerin bu gruplarla ittifak yapması. ulan adamın kafası çalışmıyor uçağa silah sıkıyor bunla müttefik olsan ne olur? iki gün sonra teror listesine girer got gibi kalırsın. ha orada yaşayan halkın refahını istiyorsan bu iç savaşın önüne geçip politik olarak bu suriye'dir ıraktır yaptırım uygulamaktır. sunnileri kurtaracaktık ne oldu ortada sunni munni kalmadı. tecavüz edilen kadın ve çocuklardan türkiye vb.ulkelerde sorumludur. olen her çocuğun kanı ellerinde.

ben açıkcası ösoyla diyalogta olsam ve ayaklanmaya kalksalar, derim napionuz aq malları. oturun siyaset yapin halkı tarafınıza çekin. ülkeyi kan gölüne niye çeviriyorsun?