şükela:  tümü | bugün
 • amerika’nın amacı: ortadoğu’da bir “kafkas seddi”

  "ırak’ta da yapmaya kalkıştığı şey dikkatle bakıldığı zaman yugoslavya’da yaptığı şeyin aynı, gene bölecek çünkü artık güçlü devlet, büyük devlet istemiyorlar. küçük küçük ve kendi kontrollerinde devletler istiyorlar. ırak bölünecek. ırak’ı bölmek için yapacakları teşebbüsün içerisine neleri koyuyorlar? ırak’ın bölünmesi ortadoğu’da israil’e nefes aldıracak, israil muhtemelen genişletilecek, o arada bir kürdistan kurulacak.

  bu suretle israil, kürdistan, ermenistan ve gürcistan’dan oluşan bir set oluşturacaklar; bu set mustafa kemal paşa’nın istiklal savaşı’nda bahsettiği kafkas seddinin ta kendisidir.

  buradaki ülkeler hindistan yolunu yani şimdiki avrasya yolunu kapatacak, çünkü avrasya yolu petrol yolu. ve böylece bunlar kendileri girecekler.

  ırak’ın direnmesi ve amerika’nın ona karşı harekete geçerken de türkiye’den yararlanmak istemesi zaten nato’ya vermek istedikleri yeni şeklin ipuçlarını veriyor. aslında nato’yu artık onlar müslümanlara karşı kullanmak istiyorlar. asıl gerideki hesap bu. müslümanlarla bir takım savaşlar olabilir. öbür tarafta da işte avrupa’nın ve amerika’nın menfaatleri, batının menfaatleri."

  attila ilhan - ileri, sayı: 15 mart nisan 2003

  (bkz: intibâh başladı)
 • israil'e nefes aldırma doğrudur.

  israilli güvenlik uzmanları suriyede olanlar ırakta olanlar güvenlik endişelerini azalttığını söylüyor.

  türkiye iran ve arabistanda parçalansa iyi olur onlar için.

  amerika'da bunu yapıyor. yaptığı şeyin ne kendine ne başkasına faydası yok. sadece israilin çıkarlarını düşünüyorlar. bu çok garip. dünyada hiç bir devlet başka bir ulus için kendi çıkarlarını çöpe atmaz amerika hariç..
 • bugün yazılmış gibi gündeme cuk oturan yazı.
  nato'dan çıkıp, incirlik'i kapatmadıkça türkiye bu oyunda piyon olmaktan kurtulamaz.
 • bu oyunu bozsa bozsa iran bozar. esad suriye'de kalıcı olur ve tahran-bağdat-lazkiye savunma hattı sağlam kalırsa kazanırız. bir de gönlüm isterdi ki benim ülkem de doğru tarafta olsun. ama olmuyor işte.

  edit: israil, kürdistan, ermenistan ve gürcistan'ın yanına bir de ırak sünni islam devleti oturtacaklardı. ama ışid, kürtlere saldırınca plan dışı kaldı.