şükela:  tümü | bugün
 • ortadogudaki problemleri kokunden cozecek bir onerim var. malum ortadogu petrol acisindan zengin bu yuzden de dunyada pekcok ulkenin istahini kabartiyor, amerikasi, avrupasi, rusyasi, irani, suudu, malesef turkiyesi ile herkes burada kendine pay alma derdinde. ama burada yasayan bir suru sivil halk eziyet cekiyor, olduruluyor, baska yerlere goc etmek zorunda birakiliyor.

  fikrim bu petrol yataklarinin oldugu yerlerin hepsini icine alan "allahin belasi" adli bir ulke kurulsun, ve tum siviller oradan cikartilsin. geride artik teroristler birbirini mi vurur, devletler kendi askerlerini, tanklarini falan mi salar kendi aralarinda takilsin dursunlar. artik iki ay isid alir, oteki iki ay rusya takilir, ardindan abd falan age of empires tadinda ne halt yerlerse yesinler.
 • talimatı verdim hemen çalışmalara başlıyoruz kısmetse ekim sonuna senin iş tamam.
 • matrix'in orijin hikayesinde, yapay zekaya sahip robotlar pek medeni cemiyetimizden dışlanıp ortadoğu dolaylarında bir ülke kurmaya yönlendiriliyor sonuçta sahibi oldukları sonsuz işgücü ve daha üstün zekaları sayesinde ekonomik dengeleri altüst edip bir kez daha insanların nefreti kazanıp kendilerine savaş açılmasına neden oluyordu.

  filmde insanların ne durumda olduğu malum... o yüzden bence ortadoğu'ya ellememek lazım...

  bu arada b1-66er, kalbimizde yaşıyorsun...

  -sabah olmuş ben yatayım en iyisi.