şükela:  tümü | bugün
  • benim var bunu oluşturduğum bir iki yakın arkadaşım. adamla bakıyorum ne sevdiğimiz müzik türü, ne hoşlandığımız filmler v.s uyumlu değil. ama sürekli birlikte ve iyi vakit geçiriyoruz. demekki arkadaşlık, dostluk benzer şeylerden hoşlanmakla alakalı değil. elektrik meselesi. ilginç tabi.
  • yakınlık derecesi tartışmaya açık arkadaş çeşidi.
  • lisede veya üniversitede aynı sınıfı veya bölümü paylaşan öğrencilerdir.

-okul bitince "yakın arkadaş" olmayacaklardır.

-birbirlerini görmemezlikten geleceklerdir, çünkü birbirlerini görmeye bile katlanamıyorlardır.

-ortak bir buluşmada yer almayacaklardır.

-ortak bir buluşmada yer aldıkları takdirde en az 2 saat içgüdüsel olarak, birbirlerine hava atmaya çalışacaklardır.

ör: ben şurada okuyorum. ben şu puanı aldım. ben şurada çalışıyorum. ben araba aldım. ben sevgili yaptım vs.
    herkes eteğindeki taşları döktükten sonra, birbirlerinin yaptıklarını alaya almaya başlayacaklar, bu sayede ön planda olmaya ve "bakın en süper b*k benim." demeye çalışacaklardır.

ayrıca (bkz: yalnızlık/@cevre dostu kav)

edit: imla
  • kardeş gibi büyümediyseniz, bi noktada kopmaya mahkum olan arkadaslar.

senelerce bu arkadaslıklara yatırım yapmısız. yani bu belki iyi duyulmuyor onları cok seviyorum ama bir yandan da insan hep bir arada kalıp benim cok güzel bir arkadas grubum var diye dusundugunden baskasına ihtiyac duymuyor bu yuzden de baska bir sey icin cabalamıyor ve arayıs olmuyor otomatik olarak. ama sevginin paylaşımlar ile alakası yok. kan bagı olup öz kardeşleriniz dahi olsa bu boyle. bir de herkes biraz daha yas alıp kendi hayat kosullarına gomülünce ortak zevkler paylaşımlar olmayınca da kimse kimseyle gorusemiyor. hep farklıydık, sadece ben bu kadar sevgi bagı olan arkadaslarım olmasını hep sans gorerek sıkı sıkı tutundum onlara hep ama ileriyi hic dusunmemişim. bir nevi romantik ilişkilerdeki gibi, sevgi yetmiyor. kaliteli vakit gecirebildigim, hayatı genel olarak paylaştıgım, hayattan keyif aldıgım arkadasım yok denilebilecek hale geldi. belki bu bana cok garip geliyordur hic alıskın olmadıgım icin bu duruma. bazı alakasız kişilerle cok daha iyi vakit gecirdigimi fark ediyorum bazen. o kadar alakasız olmaya ragmen onların yanında daha cok egleniyorum. güzel bir arkadas grubu, beraber bir seyleri paylaşan oyle degerli bişey ki. varsa elinizde kıymetini bilin. hayat arkadaşlarla dostlarla güzel. her sey birlikte daha güzel.

ben arkadas edinmek ne demek onu bile bilmiyorum. son arkadaş edindigimde 11 yasında falandım. ilk ve hep olan arkadaslıklarım 3-5 yas arasında belliydi zaten. her zaman onlar vardı vr r kac tane 11-12 yasında edindiklerim. neredeyse otuz olcam ilk defa arkadaş eksikligi hissediyorum. ilk defa yeni arkadaşlar edinmem gerekliligini goruyorum. ama ev iş arası gidip gelirken ve rutin kişiler ve devamlı gorustugun bir kac insan dısında insan gormuyorsun ki. belli yastan sonra arkadas edinmek falan ne zormus. insanlr derdi de anlamazdım hic. kendimden biliyorum bizler de ne kolay kolay baska birini dahil edebilirdik ne de bireysel olsa bile baskalarını kolay kolay benimseyebilirdik.

bunlar hep hata gencler. sevdiginiz dostlarınız olsun tabi iyi günde kotu günde. ama mutlaka size, sizin hayatınıza uyumlu birlikte cok sey paylasabileceginiz insanları asırı beklentiler yahut kusur buldugunuz bir kac sey yüzünden gozden cıkarmayın. bırakın bol bol yüzeysel de ortamınız sizi mutlu eden hatta birden fazla birbirindenfarklı farklı gruplarınız olsun.

zaman cok hızlı geciyor. arada bunlar benim en yakın arkadaslarım dediginiz insanları ezbere soylemeyi bırakıp dıs gozle bir bakın, zaman icindeki karakterlerinizin gelişimini ve nasıl yol aldıgınızı arada bir sorgulayıp kontrol edin. cok faydası olur büyük resmi gormede.

ortak noktaları olmayan arkadaşlar, yaş ilerledikce bir yerde devamlı var olan ama görüşmediginiz arkadaşlara dönüşüyorlar. yani aslında olmayan arkadaşlara.
  • sevişmeyecekseniz aynı şeyden zevk almanıza gerek yok.

yakın arkadaş olarak nitelendirdiğim hiçbir arkadaşımla ortak zevkimiz yok. ama bu birlikte film izlemediğim, tatile gitmediğim, bir yerde otururken sohbetinden keyif almadığım manasına gelmez.

alakasız olsa da şuraya bir şarkı bırakayım. valla içimden geldi.

https://www.youtube.com/watch?v=og7bm91q7he