şükela:  tümü | bugün
  • hoş karsilamadigim durum. herkesin cevap vereceği şekilde selamlasmasi gerekir. insanlari cinsel yonelimlerine göre ayırmadan merhaba demek en iyisi sanırım.

edit: tamam bayan biraz kaba olmuş ama ben hanımları düşündüğüm için açtım başlığı. hem demişler kızlar için de selamün aleyküm denilir islami falan ama ya o kadın müslüman değilse veya özel günündeyse ???
  • feministlerin tepkisini çekecek insandır.
    bayan mı? kadın olmasın o.
  • napiyonuz la muniza caktuklarim yerine daha uygun kacacak selamlamadir. en iyisi merhaba veya selam olabilir tabii.
  • selamün aleyküm'ün de cinsiyetçi bir ifade olduğunu öğrendik ya, çok şükür.
  • yine bir (bkz: mal beyanı)
  • kadınlara da selamün aleyküm denilebilir ben aleyküm selam diyebiliyorum. merhabaya nasıl merhaba diyebiliyorsam.bayan konusuna gelince de baymak fiili bu mevzu için yerini buldu bende.
  • neresinden tutsan absürd başlık.

bayan ne la önce, şunu hâlâ aşamadınız.

selamın aleyküm ne ara cinsiyetçi oldu, islâmî usule uygun şekile kadınlar nasıl selam verir?
  • ben duyduğumda "selam" diye cevap veriyorum. o kendince beni selamlamış, ben de onu selamlamışım. nolcak ki? karşılıklı hoşgörü gerektirir sanki.
  • cezayir'de gayet olağan bir durumdur.
    hatta bir seviye arttırıyorum, pisuvarda işerken herifço yan pisuvara gelip salamaleyküm der ve işemeye başlar.
  • lan bizim ergenleri hiç anlamıyorsunuz.

bu ergenus abazuslar ortamda herhangi bir hatun kişi bulunduğunda selamın aleyküm yerine merhaba, selam veya hey nidaları ile milleti selamlarlar. bu şekilde daha havalı olduklarını zannederler.

misal diyelim ki ortamda hatun var.

- naber millet. napiyorsunuz?

diyelim ki ortamda hatun yok.

- selamın aleyküm. nabıyonuz 'minaaaa koyimmmm?