şükela:  tümü | bugün
  • röportajı

pes arkadaş pes,ortadoğululuk desem orda da olsa indirilmiş değil uydurulmuş din argümanları ile minareye kılıf giydirilir,batılı veya açık görüşlü diyelim o da olmaz.yok yok bunu hangi coğrafyaya koysak sırıtır,afrika kabilelerinde bile böyle nizam yok.öyle başa böyle tarak.kırk yıllık ornitoloğum böyle kaz görmedim.öyle değil böyle...bik bik.. çevirmesen de olur yani.
  • bence konuşan para
  • zengin ve evli adamla ilişki yaşayıp çocuk sahibi olan bir kadının karşı tarafı masum, kendini de haklı çıkarmak için yaptığı röportaj...nikahlı, nikahsız, ahlaklı veya değil bu benim zerre umurumda olmaz, herkes istediği gibi yaşasın bana ne ama şu ''ama çok aşık oldum bik bik'' lafı yok mu yalanın tillahı...parası olmayıp, dağda çoban olsa yüzüne bakılmayacak adamlar için aşık oldum lafını eden böyle kadınların aşağılanmasına da gram üzülmüyorum...sarayda padişahtan hamile kalmak için sıraya girenlerden farkı olmayan, ikinci, beşinci, ortanca her neyse olmayı kabul etmiş bir kadın için çok bir şey söylemeye gerek yok zaten....
  • ve "-o kadar samimi bir üslupla söylüyor ki, kızamadım. adam bu!" dedi diye devam ediyor.

ben gerisini yarın okuyacağım. şimdi gerçekten huzurumu bozduramam bu kadına gerçekten.
  • bir metresin acınası öyküsü
  • islam neferi olmasını isteyen bir ailede büyüyüp zengin iş adamına metres olmak.bravo! gerçekten ortanca hanım vizyon sahibiymiş.

bizim ülkede normal yaşayan ne kadar az insan aldı ya hu ! ya islamdan gözü dönüyor insanların ya da modernizmi dorukta yaşama hevesinden.

bu arada tebrik etmeden geçemeyeceğim.o ayar veren soruları soran ağzına sağlık ayşe.
  • özeti, ilk paragrafında gizlidir:

ayşe arman:
    biz sizi 'ali ağaoğlu'nun ortanca hanımı' olarak tanıdık... bu nasıl bir şey? bizi rahatsız etti, sizi etmedi mi?

ortanca hanım:
    -hayır. bu, ali'nin bana taktığı bir lakap. herkese takıyor. tarzı bu...
  • cem özerin "sevgilim başka biri ile tokuştursa bunu aldatma olarak görmem son derece normal yani" açıklaması ile aynı güne denk gelmiş röportaj hadisesi. noluyo lan? sapıklığı göze göze sokarak tacizlere tepkiyi mi absorbe etmeye çalışıyorlar.