şükela:  tümü | bugün
 • şuradaki habere göre, sanayi bakanı fikri ışık'ın açıkladığı olası bir müfredat güncellemesidir: http://sosyalmedya.co/…ki-mufredatta-yerini-aliyor/

  geçen sene bu dersin ilkokul düzeyine getirileceği söylenmiş, çoğu sözlük yazarı konuyu 'kodlama yerine algoritma dersi konsa daha faydalı olur' şeklinde yorumlamıştı. (bkz: ilkokullara kodlama dersi getirilmesi)

  konudan fazla anladığım söylenemez ama ilk defa hükumet cenahından olumlu bir haber gelmiş gibi duruyor. ne dersiniz?
 • eskiden bilgisayar dersleri vardı. bilgisayar sınıfına iner birbirimizle msnden konuşur, mayın tarlası oynardık. eğer öyle olmayacaksa, adam gibi algoritma öğretilecekse, müfredata bir boş ders daha eklenmeyecekse ne güzel olur, tadından yenmez.

  allam nolur bir şeyi de doğru düzgün yapalım. işini seven öğretmen ve öğrenmeye meraklı öğrencilerden geçilmesin ortalık nolur.
 • meslek liselerinin bilişim alanlarında dahi bilgisayar yok. ne ile kod yazacaklar. abaküsle mi?
 • mantıklıdır. bir geri kalmışlığın kapatılmasıdır. nereden mi uyduruyorum efenim? anlatayım
  bu sene başında başladığım lisans egitimimin c++ programming dersinin ilk haftası. hocamız mıt den gelme, onun da ilk dersi, heyecanlı. selam verip kendisini tanıttı, bildiğimiz programları sordu, sınıfta çıt yok. sanıyor ki kendisini iplemiyoruz, oysaki harbi bilmiyorduk ki bir şey. sonra sorusunu değişik bir yolla sordu. lisede aldığınız programlama dersleri nelerdi? arkadaşın biri artık bu sessizliğe son vermek için kalktı ve dedi ki: hocam bizim bi laboratuvar vardı, oyun oynuyoruz diye kilitlediler orayı. sonra tum sınıftan "harbi lan bizde de oyle oldu" destekleri geldi. ondan sonra ne hoca bizi ipledi ne de biz hocayı. kendisini de hala tanımam etmem zaten. sonraki derslere girmedik.
 • kesinlikle desteklediğim uygulama. dokunmatik ekranlardan, hazır paket programlardan dolayı klavye-mouse kullanamayan nesil türemekte. hem analitik zekaya hem de teknoloji eğitimine fazlasıyla faydası olur.
 • birçok sınavda 0 (yazıyla sıfır) çekenin olduğu ülkede gerekendir. öğrenciler soruyu çözebilse bile cevap kağıdına yanlış kodladığı için 0 çekiyordur. yoksa bizim eğitim sistemimiz süper.
 • hükümetin aylardır gördüğüm tek destekleyebileceğim hareketi sanırım. güzel gelişme.
 • plansiz uygulanmasinin hic uygulanmamasindan daha kotu sonuclar doguracagini dusundugum sey.