şükela:  tümü | bugün
 • polimer kelimesini duymasını müteakip error veren, akabinde yavuz hırsız misali kahkahalar eşliğinde şahlanan bir adet badembıyık içermektedir.
  ortaokul sözcüğü iltifat olmuş gene amcama, kreşte açıklamaya çalışsan şu evrim meselesini daha aklı başında tepkiler alırsın yeminle.

  - efendim polimerler...
  - hoh hoh ho ho bırak yea!
 • evrim teorisinin en güçlü kanıtı sayılabilecek swf'dir.
 • programdaki evrim karşıtlarının gerçekten ortaokullu olduğu swf'dir. o ne saçma sapan örneklerdir ne büyük cehalettir. malesef komik değil korkunç bir swfdir. cehaletin beden bulduğunu ve bu bedenin aydın kimlik statüsünde televizyona çıktığını görmek korkutucudur.
 • ilgili swf'de evrimi savunan adam salak yemin ederim gerizekalı bu çocuk ya seviyesinde bir bakış atmaktadır, fazlasıyla doğaldır, mükemmeldir.

  ilgili swf editi: http://www.inciswf.com/ortaokullu.swf
 • liseli.swf'e tas cikaracak, canli yayinda bir ogretim gorevlisinin, baska bir konuga(egitimci veya arastirmaci demeye elim gitmiyor) ithamini isim yapmis swf.

  suradan gorulebilir;

  http://inciswf.com/ortaokullu.swf

  anlatmaya calisan beyefendi icin;
  (bkz: safak mert)
  adami 2 dakika konustursalar aydinlanacaklar. imdat ya, ben gerildim makina basinda fjdsks.

  http://www.youtube.com/watch?v=dk2zz-bfjxs

  buradan da tartismanin bir kismina ulasabilirsiniz.
 • izlemeyenler için özet geçeyim:

  bir grup bilim insanı dünyanın döndüğünden söz ediyor ve bununla ilgili bilimsel argümanları sıralıyorlar. karşılarında ise dini baz alan bir grup var ve bilimser argümanlar karşısında alaycı bir tavırla; "saçmalamayın, eğer dünya dönüyor olsaydı hepimizin savrulup düşmesi gerekirdi" diyorlar...

  özetle böyle bir tartışma...
 • evrim teorisini tek başına çürüten swf.

  benim bildiğim kadarıyla, daha zeki yaşam formlarına evriliyorduk. arada bir öküzlere de evrilebiliyormuşuz zinciri kırıp.
 • klasik yobaz tartışma taktiği bu. soruyu sorar, sonra dallandırır onu, hiçbir şey söylemez ama son sözü söyler ve böylece neredeyse haklı durumda gösterir. dediğim gibi içi dolu tek bir argüman, antitez göremeseniz de sizi kendi seviyesine çekmeyi çok iyi başarır. bu da sahip olduğu (öğretilen) tartışma edebine (edepsizliğine) borçludur.

  bir akp'li olsun, fethullahçı olsun, kısaca yobazla tartışırken çok dikkat etmek gerekir. sizi dinleyip akıl yürütüp, size hak verecekleri mümkün değildir. ama dışarıya karşı kendilerini haklıymış gibi göstermeyi çok iyi başarırlar.
 • ilk kez evrim teorisini tartışmanın verdiği heyecana sahip bir ortaokullu bulundurur içinde. eğer o arkadaş biraz daha çalışırsa evrim doğruysa bugün maymunlar neden insan olmuyor sorusuna da geçebilecektir.
 • hala bu konuların tartışılmasını anlayamadığım swf. evrim teorisi yanlış olsa bile bu kadar şiddetle reddedilmez ki arkadaş.

  50 yaşını geçtiniz hadi sizden önce gelenler de düşünülürse asırları devirdiniz. bir türlü emin olamadınız tanrının varlığına, aksi kanıt olabilecek şeylere katlanamıyorsunuz bile. emin olsanız da biz de kurtulsak içiniz de ferahlasa.