şükela:  tümü | bugün soru sor
  • boyun bölgesindeki dolgu süngeri sayesinde boyun ağrılarından yakınan kişilere birebir yastık çeşidi.
  • vucut agirligina ve ısısına gore sekil alabilen; kullanılmadıgı zaman normal yastık goruntusu olan, basla temas sırasında boyun ve basın seklını alan (uzerıne elınızı koyun elın ızı cıkıyor, sonra eskı halıne gelıyor) , icindeki top elyaf malzeme sayesinde hem yumusaklık hemde destek saglayarak boyun agrılarını onleyen yastıktır. boyun fıtıgı olanlar, sureklı boynu ve sırtı tutulanlar icin siddetle tavsite edilir. metro marketten 14 ytl gibi komik bir fiyata edinilebiliyor. *
  • bas agrilarini onemli derecede azalttigini ben bizzat kendim tespit ettim. test ettim. onayladim.
  • ben bir tespit yapmak istiyorum sayin kirca!
    bu meret bas agrilarini azaltiyor gibi duruyor, evet mumya gibi dumduz yatarsan ne ala. ama yan donersen, hele hele de yuz ustu donmeye kalkarsan dayanilir iskence degil. her gece yastigi yataktan atip sabah boyun agrisiyla kalkiyorum. aldigim yere sordum, alismak gerekiyormus. hayir ben boyle yastigin gelmisini gecmisini.. diye kaldirip aticam, bir suru para verdik. tipinden belliydi aslinda ne mal oldugu da.
  • kullanmaya başladığımdan beri boyun ağrılarım azaldı evet. ama bir sorun var; kendisi biraz irice ve piyasadaki gördüğüm tüm yastık kılıfları 50x70 cm ölçülerinde. yastık bu durumda kafama ya da elime göre değil, kılıfına göre şekil almak zorunda kalıyor.*
  • sırtüstü yatıp, sopa yutmuş gibi uyuyorsanız işe yarayabilir... ama benim gibi yüzüstü yatmaya alışıksanız, bütün gece kabusa dönüşebilir. uyandığımda ki pek uyuduğum söylenemez, boynumdaki ağrı artmıştıııııı...alışırsın dediler bakalım... aslında doğru şekilde yattığımdan bile emin diilim acaba boğazımda o yumruğun olması normal mi ben mi yanlış yatıyorum.henüz bi işe yaradığından emin olmadığım boyun kısmı şişman yastık türü...
  • alışınca gayet de rahat olan bir yastıktır. othello markasını kullanıyorum, iş hayatı kaynaklı boyun ağrılarımı kesti.
  • (bkz: ergonomi)
  • (bkz: www.uykumgeldi.com)
    dan çeşitli markalar arasından seçim yapabilirsiniz. canlı destek hattını arayarak nasıl uyumayı tercih ettiğinizi, uyku sorununuzu (horlama, terleme, çok üşüme,vb) anlatarak size uygun ürünü önermelerini isteyebilirsiniz.
  • ne zaman kullansam acaip acaip rüyalar gördüğüm yastık. artık boynum ağrıdığında falan değil de sanki film izlicekmişim gibi dvd player muammelesi yapıyorum yastığa. o kadar eminim yani.