şükela:  tümü | bugün
 • halen dokuz eylül üniversitesi hukuk fakültesinde ticaret hukuku anabilim dalında doçent olarak görev yapmakta olan akademisyen...
 • her şeyden önce insan gibi hocadır.sınavları zor olur ancak amacı öğrenci kalsın değildir öğrenen geçsin zihniyetindedir.mükemmel düzeyde ders anlatır ve anlaşılır..
 • deü hukuk fakültesi ticaret hukuku a.b.d başkanı ve prof. dr. facebookta "yeni türk ticaret kanunu yazışmaları" isimli bir grubu koordine etmektedir.
 • teorik ve uygulamalı ortaklıklar hukuku adlı efsane bir kitap yazmış hukukçudur. okuduğum kitaplar arasında sistematik olarak en başarılı kitaptır, ayrıca içerik olarak da bir o kadar mükemmeldir. ticaret hukuku gibi baba bir ders hakkında böyle bir kitap yazmayı başarmak herkese nasip olmaz, ellerine sağlık.

  not: dersi vermek için yeter mi göreceğiz, geçen seneden tecrübemiz de var...
 • kendisi sonsuz saygı duyduğum bir profesördür. sahip olduğu bilgi birikiminin yanı sıra kişiliği, üslubu ve duruşu ile gerçek anlamda öğrenci - eğitmen sentezini sağlayabilmektedir. hemen kendisi ile ilgili bir anının paylaşılması gerekirse; bir dersinde anlattığı bir anısına göre; bir gün bostanlı'da oturduğu evinin civarında yürürken, mahalle eşrafından tanıdığı bir emlakçının önünden geçmekteymiş ve emlakçı kendisine selam vermiş. selamı alıp hal hatır sormayı henüz geçtikten sonra, emlakçı amiyane bir muhabbete girerek kendisine çok yakın bir geçmişte çok çok önemli bir adamın müşteri olarak geldiğini söylemiş. hocanın kendi ağzından, "allah allah kim ki bu adam, benden önemli? kaç tane kitap yazdım, neler neler yaptım, ancak gelgelelim benden daha önemli olduğu iddia edilen biri var, kim ki bu adam" diye düşünmeden edememiş ve hemen akabinde kim olduğunu sormuş. aldığı cevap; nakit olarak aynı anda üç adet arsayı satın alan bir adamın varlığı ve ne kadar önemli olarak tanıtıldığı olmuş.

  nihayet öğreniyoruz ki, bilgi ve para arasındaki önem farkı ile değer farkı, saygıdeğer hocamın egosal içerikli esprili hikayesini objektif bir perspektife taşımakla kalmıyor, kendisine duyulan saygının artmasına da sebebiyet veriyor.
 • türkiye'nin yetiştirdiği en önemli ticaret hukuku hocalarındandır. karakteri ve üslubu bir hayli marjinaldir. her şeyi anında hafızasına attığı gibi, hiçbir şeyi unuttuğuna şahit olmadım. iki eliyle yazı yazabildiği rivayet edilir.

  köyde, annesiyle yaşar. eski model bir fiat tipo'ya biner. çoğu zaman kapısını kilitlemeyi unutur. arabası ve odası dergi ve kitaplarla doludur. zira bir gün aldığı maaş için "tamamı almanca dergilere gidiyor, hiçbir şey kalmıyor elimde" demiştir. soru soran ve öğrenmeye çalışan öğrencisini baş tacı yapar. fakat tersi de birazcık pistir.
 • şirketler hukuku için, öğrenci bazında, en iyi kitabın sahibi olması yanında sanırım tek iyi kitabın da sahibi yazar. bizzat dersine girme onuruna erişememiş olsam da bu ömür boyu verilemeyecekmiş gibi duran dersi çekilir kılan kitabını okumak da şanslı hissettiriyor.
 • yazmış olduğu ortaklıklar hukuku kitabıyla aynı tarzda bir de ticari işletme hukuku kitabı yazmış hoca. kitabın içinde her konudan sonra yine pratik çalışmalar var. böylece kara ticaretinin iki dalı hakkında iki muhteşem kitap yazılmış oldu.
 • yazdığı teorik ve uygulamalı ortaklıklar hukuku kitabı ile insana keyifle ders çalışma imkanı sağlayan eğitimci. her ne kadar dokuz eylülden ayrılmış olduğu için dersine girmek nasip olmasa da böyle bir hocanın varlığından dolayı bile mutluluk duydum.