şükela:  tümü | bugün
  • yalaka müsiümanların asabiyetidir. oruç tutmak zorunda olduğu lçin tanrıya karşı asabidir aslında fakat acısını sade insandan çıkarır. diğer bir adı düpedüz yavşaklıktır
  • kan sekeri denilen meret aclik sebebiyle dusunce asabiyet yapiyor arkadaslar. anlamayacak bir sey yok. gayet bilimsel bir durum. seker hastalarinin sinir yapmasi da bu yuzdendir. uzerinde dusunulmesi gereken konu bu asabiyeti neden cekmemiz gerektigidir bence. kimsenin kimsenin sinirini cekme luksu yok bu devirde. malum herkesin derdi ve isi basindan askin. kan sekerinize ve sinirlerinize hakim olamayip hayati etrafinizdakilere cehennem haline getiriyorsaniz bir cekiduzen vermek lazimdir derim. baska bir onerim olamaz. malum koca insanlarsiniz dini vecibelerini yerine getiren. son derece de saygi duyuyorum ayrica.
  • sanki orucu mahşerde kendi götünü kurtarmak için tutmuyor da bana tutuyor pezevenk, yerim böyle asabiyeti... trafikte hiç çekilmeyen asabiyettir özellikle, şoför mahalinde saklanan, ekseriyetle "haydar" olarak adlandırılan koca sopanın sıklıkça kullanılmasına sebebiyet verir.
  • pek de garipsemediğim asabiyet. ben de bütün gün aç dursam, ne yalan söyleyeyim hayvanlar gibi asabi olurdum. psikolojide şöyle de bir olay vardır, birisine kızıp da gerekli yaptırımı uygulayamadığınız zaman, gücünüzün yettiği birine patlarsınız. patronundan fırça yiyen adamın, eve gelip karısını dövmesi gibi. anger displacement mı öyle birşey diyorlar, anladığım kadaraıyla müslümanlar da tanrılarına kızıp sinirlerini etrafındakilere yöneltiyor.
  • iftara 1-2 saat kala araç trafiğinde kendisini iyiden iyiye gösterir.yollarda el kol , korna eksik olmaz.