• yobaz olarak çoktan fişlenmiştir de haberi yoktur.
  • fazla sıradışı bir kimse değildir.

daha karmaşığını söyleyeyim; "oruç tutuyor musun?" diye soran ve oruçla alakası olmayan, hatta müslüman olmayan kimse.
    bu ne ki lan?
    uff?
  • oruç tutmadığı halde, sigara tiryakisi arkadaşının yanında sigara içip onu zorda bırakmak istemeyen bir kafirdir. benim lan işte amına koduklarım!
  • "herkesin tuttuğu kendine!" cevabını hakeden yobazdır o sırada mümkünse hiç bir şeye dokunmamaya özen gösterin.
  • küçüklüğümden bir anıdır:

başı kapalı teyze: t
    küçük ceyhanan: c

4-5 yaşlarında olan küçük ceyhanan, evlerinin önünde bir ramazan ayında çekirdek çitleyip volta atmakla meşguldur. yoldan bir teyzenin geçerken ceyhanan'ı görmesiyle olaylar gelişir:

t: oruç tutmuyon mu sen?!
    c: yok teyze.
    t: anan tutuyo mu?
    c: tutmuyo teyze.
    t: baban tutuyo mu?
    c: tutmuyo teyze.
    t: pisler!!!

teyze gözlerindeki nefretle uzaklaşır. şimdi gelelim bugünki duruma;

ceyhanan oruç tutuyor mu? evet.
    annesi oruç tutuyor mu? evet.
    babası oruç tutuyor mu? hayır.(bkz: hastalık)
    abisi oruç tutuyor mu? evet.

teyzenin lafı mı koydu bize? hayır. teyzeden günaha girsin diye intikam mı alıyoruz? hayır.
    şimdi soruyorum ne gerek vardı teyze :) ben oruç tutmazken sen niye tutuyorsun diye ben sana "pis" dedim mi?
    o küçük çocuğu dîninden soğutmaktan korkmadın mı teyze?
    beni ve ailemi yargılamak sana mı kaldı teyze?
    bana doğruyu göstermeye çalıştın da ben ayak mı direttim teyze?
    duy bunları teyze? :))
  • oruç tutmayıp tutmadığı konusunda rahat olamayan, soruya rahatça, gerilmeden "tutmuyorum", "hayır" cevabını veremeyen insanlardan cesaret bulmaktadır. hatta bu cesaret ve mukabil güvensizlik bazen bu sorulardan kaçma amaçlı oruç tutma eylemlerine sebep olmaktadır.
  • ayrıca; cennetin kalabılık olmasından korktuğu için soruya "hayır" yanıtını bekleyendir.
  • akşamdaaan akşama diyerek cevap verilmesi gereken yobazdır.

dur bu o değildi.
  • insanlıktan nasibini almamış yobazdır.
    onlar böyle sordukça benim de önlerine geçip geçip cips yiyesim geliyor.
    onlar sorunca ayıp değil, rencide edici değil ama ben onun önünde bir şey yersem çok ayıp dimi. oldu canım sen kapat ben seni sonra ararım.
  • her yerde var bunlardan. ben sana namaz kılıyor musun diye soruyor muyum? ya da zekâtını veriyor musun diyor muyum? ee?
hesabın var mı? giriş yap