şükela:  tümü | bugün
 • oruçlu halde hak yemekten daha ironik olmayandır.
 • sözlükteki minyatür allahcıkların derdi olmuş konu.
  o değil de bu arapların allahı, orospu karılar gibi milletin orucunu ağzına sakız edenler hakkında ne düşünüyor acaba? birisi imam hatipoğluna sorsa da öğrensek.
 • oruç nedir? ne değildir? bunu unuttuk biraz sanırım. oruç sadece aç kalıp sinirli olmak değil, sinirini kontrol edeceksin, kötü söz söylemeyeceksin, gözünle harama bakmayacaksın, hak yemeyeceksin, islamiyetçe kötü olan hiç bir şeyi yapmayacaksın.

  en önemlisi 1 ay hatırladığın bu şeyleri tüm ömrüne yaymaya çalışacaksın. ama bizim ülkede herkes bu işi aç kalmaktan ibaret görüyor. aç kalmak çare değil hele açken karıya kıza bakıp "ramazanda böyle giyinilir mi orospu" demekle, sigara içene "saygılı ol şerefsiz" demekle oruç tutulmaz.

  karşındaki kadın çıplak gezse, önünde herkes yemek yese daha sevaplı ve daha güzel bir oruç tutarsın. bakma ve nefsine uyma bu kadar basit. zaten orucun asıl amacı bu değil mi? açların halinden anlıyorsanız açların önünde 11 ay yemek yediğinizi unutmadan anlayın.

  konuya girme editi: oruçlu halde evde göt büyütenlere dert olan yürüyüştür.
 • "oruçluyum" deyip çaktırmadan kuytuda tıkınan sözde müslümanlara dert olmuş yürüyüştür. gerçek müslüman "orucum da orucum" diye elinde megafonla bağırmaz. bakın orucum diye gezinenlerin hepsi ara ara kaybolur ortadan. nereye gittikleri belli tabii.