şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bildiğiniz gibi bu mevsimde ve bu kadar uzun süre boyunca oruç tutmak pek kolay değil, bu yüzden öncelikle oruçlu dostlarımıza kolaylıklar diliyorum.

    yine bildiğiniz üzere islam kolaylıklar dinidir ancak zor şartlar altında ibadetlerini yerine getiren dostlarımıza sunulan mükafat çok daha büyüktür, bu yüzden bu başlık altında başlatmak istediğim seferberlik %99'u müslüman olan ülkemizde belirli sebeplerle oruç tutamayan dostlarımızın oruçlu dostlarımız karşısında yemek yiyerek, şu içerek, sigara içerek kendilerini müşkül durumda bırakarak sevap seviyelerini arttirmalarını diliyorum. bunu yapamayan dostlarımız ise en azından burada leziz yemek resimleri paylaşarak hem kendi ahiretlerine hem de oruçlu dostlarımızın ahiretlerine katkıda bulunabilirler.

    son olarak şunu unutmayın bir müslümanın sevap işlemesine vesile olan kişi kendisi de o sevabı işlemiş sayılır. selam ve dua ile, hayırlı ramazanlar ve cumalar sevgili dostlar.
  • çok üst düzey bir espri
    ne zavallı mahluklar var şu dünyada be
  • espiri espiri espiri
  • komik mi şimdi bu? mantar gibi türediniz prim uğruna sekilden şekile giriyorsunuz. tutma arkadaşım yemeğini de ye, suyunu da iç, sigaranı da iç şahsım adına bir problem yok. senin oruç tutuyor olman başkalarının hayatına karışabileceğin manasına gelmez ama bu durumdan böyle ucuz esprilerle prim kasmaya çalışırsan insanlığın adına pek umut yok demektir.